Jump to content

TELECOMANDA CHEIE MOARTA


GabyR

Recommended Posts

Salutare,

Cine ma ajuta cu o info: nu-mi mai merge telecomanda din cheie, cheia merge dar telecomanda nu ... am incercat s-o reinitializez, dar nimic nu misca, tot moarta e ... pe unde se repara asa ceva sau poate se schimba doar acumulatorul? ...am auzit niste preturi astronomice pt o cheie noua... cheia este modelul in romb si nu am nici o broasca la masina :twoup: ...am cheia de rezerva tot cu telecomanda dar f riscant cu o singura cheie avand in vedere ca nu am broaste deloc la masina.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Ai eliminat tu broaÂştele?

 

Trebuie sĂŁ tai carcasa Âşi sĂŁ schimbi acumulatorul.

Aveam doar la sofer si am avut un accident si s-a schimbat usa cu una de pe un e46 cu volan pe dr care nu mai avea butuc..asa am ramas fara nici un butuc...se descarca bateria sau mi se duce telecomanda de pe cheia de rezerva si sunt victima :twoup:

 

Nu stiti prin Timisoara cine face asa ceva si a mai facut pt cheie BMW? ...nu as vrea sa ma bag eu s-o tai si pe urma sa arate urat. Cheia este aia cel mai putin folosita...cheia arata ca noua :)

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Mai bine cãutai o uºã de maºinã cu volan pe stânga ºi mutai broasca ta pe acea uºã.

 

Gândeºte-te cã dacã rãmâi fãrã baterie, va fi cam tragic cu accesul În maºinã pânã nu o Încarci sau o schimbi.

Link to comment
Share on other sites

stai sa iti zic......ca la mine la e39 am butuc doar la sofer si au incercat sa-mi sparga masina si mi-au stricat butucul cu surubenita....ii defect ! Deci si eu tot asa cu cheia automat o deschid, daca e sa patesc la fel stau si ma uit la ea ! :twoup: Doamne Fereste !
Link to comment
Share on other sites

Mai bine cãutai o uºã de maºinã cu volan pe stânga ºi mutai broasca ta pe acea uºã.

 

Gândeºte-te cã dacã rãmâi fãrã baterie, va fi cam tragic cu accesul În maºinã pânã nu o Încarci sau o schimbi.

Broasca mea oricum a fost varza ca m-a lovit exact in manerul usii ...ii rupt un bicior la butuc...am sa incerc sa-l repar dupa ce rezolv cheia si iau un maner second.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai bancheta spate rabatabila poti intra prin portbagaj ca si acolo ai broasca :twoup: (asta in cazul ca te lasa cheia din nou)

 

Si cum intru in portbagaj fara broasca la portbagaj?

 

Daca ai bancheta spate rabatabila poti intra prin portbagaj ca si acolo ai broasca :) (asta in cazul ca te lasa cheia din nou)

Ii touring (vezi poza de la avatar) si nu are la portbagaj butuc....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.