Jump to content

Poze cu X3-ul meu


Cosminbad

Recommended Posts

deloc....nu are nimic schimbat la versiunea mea ma refer la motorizarea de 2.0d si dotari...doar spoilerele care sunt vopsite in culoarea caroseriei ...iar la negru nu se observa ...daca era argintie se vedea mai frumos cu spoilerele argintii....dar negru e negru
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
mi-am spalat si eu masina si am zis sa fac cateva poze cu ea ...poate se mai indragosteste vreunul de X3 ...ca suntem cam putini pe aici...

116704[/snapback]

ce poti sa imi zici si mie de x3 tau iti place ai avut vro problema cu ea??si vreau si eu sa stiu un consum pt el in oras si afara daca potio sa imi zici si daac poti sa imi zici un pret pt ea

Edited by alex_olteanu
Link to comment
Share on other sites

Nici o problema cu ea deocamdata.Km 19000. Consum in oras si afara nu stiu ca nu ma intereseaza .Imi consuma mixt 8.5l/100km dar merg destul de sportiv.Distanta e parcursa atat in oras cat si afara.Sunt multumit de masina .Un lucru care ma deranjeaza e rigiditatea suspensiei.Asta creeaza disconfort la gropi si denivelari luate in viteza nu prea mare .Dar accept acest compromis pt un plus de sportivitate.Prietenul meu are un Audi A4 /2005 2.0Tdi si nu sta mai bine ca mine pe curbe.Pretul e destul de mare zic eu.Masina standard vine destul de cheala ca si dotari, motorizarea 2.0d costand in jur de 30 000 euro Cip .Doar strictul necesar.Daca te apuci de pus optionale poti ajunge cu ea si la 80 000 euro.Dar daca nu exagerezi si pui doar optiuni strict utile si nu de fitze atunci o echipare corecta nu sare de 40 -50 000 cu toate taxele.
Link to comment
Share on other sites

Eu nu am Angel eyes pe X3-ul meu din poze.Si nu exista optiunea ca ei sa fie montati din fabrica.Pt mai multe detalii mai bine vorbesti cu tipul care si-a pus.Anduman parca are nik-ul.Apropo...ce model de X3 ai ? si bine ai venit pe forum
Link to comment
Share on other sites

eu ma bucur pt tine ca iti place X3 si iti doresc sa faci multi km fara probleme.....are ceva din spiritul bmw dar sincer 40k-50k pe un X3 cu ,,ceva,, dotari mi se pare cam multicel asta sa nu mai zic de ce au facut si ce au zis la topgear de X3

si apropo de suspensii am un amic care are X3 si scutura ca tractorul.....oare de ce? are vreo suspensie mai deosebita?

Link to comment
Share on other sites

e suspensia tare.Nu e nimic rau in asta.Si pretul mi se pare si mie scump, dar alta alternativa nu aveam.Si cand spui "cu ceva dotari" la ce te referi ? nu am dotari putine.O masina cu garda la sol de 20cm , X-drive si motor potrivit pt Ro zic eu ca face banii astia.Ca poate imi luam E65 la banii aia Sh din afara nu ma intereseaza.Eu am vrut X3.SI ce au spus cei de la Top Gear nu mi se pare prea plauzibil.Orice masina , poate sa fie ce-a mai tare si mai extrema masina de offroad din lume, in momentul in care o suspendezi in teren greu , nu mai iesi de acolo....Nu inteleg dc lumea zice ca e urat modelul ca e nush cum etc cand modelul e printre cele mai vandute de la Bmw.Oare de ce ? sa aiba ceva special ?
Link to comment
Share on other sites

e suspensia tare.Nu e nimic rau in asta.Si pretul mi se pare si mie scump, dar alta alternativa nu aveam.Si cand spui "cu ceva dotari" la ce te referi ? nu am dotari putine.O masina cu garda la sol de 20cm , X-drive si motor potrivit pt Ro zic eu ca face banii astia.Ca poate imi luam E65 la banii aia Sh din afara nu ma intereseaza.Eu am vrut X3.SI ce au spus cei de la Top Gear nu mi se pare prea plauzibil.Orice masina , poate sa fie ce-a mai tare si mai extrema masina de offroad din lume, in momentul in care o suspendezi in teren greu , nu mai iesi de acolo....Nu inteleg dc lumea zice ca e urat modelul ca e nush cum etc cand modelul e printre cele mai vandute de la Bmw.Oare de ce ? sa aiba ceva special ?

136325[/snapback]

 

fiind pasionat si posesor de X3 eu zic sa faci un topic cu simpla intrebare va place X3? da sau nu .....si eventual nu ar strica si sa argumenteze lumea raspunsul ....nu de alta dar sunt destui pasionati de bmw pe aici :blink:

sincer chiar sunt curios de vot si uite asa se elucideaza misterul...ce zici?

Link to comment
Share on other sites

ai tu ceva cu x3.Pe mine nu ma intereseaza fiecare ce ii place.Mie imi place x3 si e suficient.Crezi ca o sa schimbe cu ceva poll-ul respectiv parerea mea ? eu zic ca nu. si vezi ca ai scos din context ce am zis eu ...cand am intrebat oare de ce , daca are ceva special,avea legatura cu faptul ca e printre cele mai vandute modele.Pt pareri e topicul asta.....cu pozele.Poate lumea si aici f bine sa isi dea cu parerea.
Link to comment
Share on other sites

ai tu ceva cu x3.Pe mine nu ma intereseaza fiecare ce ii place.Mie imi place x3 si e suficient.Crezi ca o sa schimbe cu ceva poll-ul respectiv parerea mea ? eu zic ca nu. si vezi ca ai scos din context ce am zis eu ...cand am intrebat oare de ce , daca are ceva special,avea legatura cu faptul ca e printre cele mai vandute modele.Pt pareri e topicul asta.....cu pozele.Poate lumea si aici f bine sa isi dea cu parerea.

136342[/snapback]

 

ma vad ca incepem sa nu ne intelegem si nu asta e intentia ......imi place X3 tau e frumos e aranjat spalat alea alea ......voi fi sincer ...dc vreau sa imi iau bmw si in functie de model pot sa iti spun ca la capatul de jos al listei se afla seria 1 si X3 aia nu inseamna ca nu sunt frumoase sau bune .....

vroiam sa faci acel topic sa culegi pareri opinii ......dar hai ca nu vreau sa iti stric topicul cu ideile mele ........ :blink:

Link to comment
Share on other sites

stai linistit.am inteles ce vrei sa spui de prima data.:blink: si parerile opiniile nu imi mai sunt de folos pt ca deja am achizitionat X3.Am fost la un momentdat in nedumerire intre mai multe modele.Nu regret alegerea facuta.Salutare
Link to comment
Share on other sites

eu ma bucur pt tine ca iti place X3  si iti doresc sa faci multi km fara probleme.....are ceva din spiritul bmw dar sincer 40k-50k pe un X3 cu ,,ceva,, dotari mi se pare cam multicel asta sa nu mai zic de ce au facut si ce au zis la topgear de X3

si apropo de suspensii am un amic care are X3 si scutura ca tractorul.....oare de ce? are vreo suspensie mai deosebita?

136320[/snapback]

Au ceva dreptate aia de la Top Gear. Dar mananca si mult (cenzurat).

--Masina e rigida--(foarte adevarat), dar cand spui BMW spui sportivitate in primul rand( personal am condus un ursuletz cu garda la sol de 6 cm. si daca faceai greseala de a te sui cu burta plina era deranj mare).

Daca te dai jos dintr-o barca de mercedes e normal sa simti diferenta, dar pt. un BMW-ist e ceva normal cand cere sportivitate.

--Garda la sol mica--( sa zicem), dar cand participi la Camel Trophy iti ridici garda la sol la maximum posibil, doar nu se gandeste nimeni sa concureze cu un X3 standard la curse offroad, in rest urca orice bordura si iese din orice groapa.

--Xdrive-ul nu functioneaza--(minte), daca bagi masina unde a bagat-o ala e normal sa nu mearga nimik, cand nici jeep-ul care a venit sa-l scoata nu mai se misca din loc. Daca masina ramane suspendata nu conteaza marca daca nu are troliu.

Personal am cu X3-ul meu 36.000km. de un an si am facut tot ce se poate cu ea.

E adevarat ca nu e un 3-ar tunnat cu garda joasa si restul, dar cand obosesti de atatea cerculetze( sau te insori), vrei siguranta in primul rand(nu se compara cu nici un autoturism normal), in al 2-lea rand nu poti renunta prea usor la sportivitate(de aceea e rigida).

In concluzie pentru cine vrea sa-si cumpere un X3, nu e ca seria 3 binenteles, dar cand te vei sui in x3 si faci un drum oriunde( pentru ca nu are limite) vei vedea de ce costa atat de mult. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
daca tot a venit iarna mai pun niste poze cu masina in zapada.Pozele sunt facute langa Manastirea Breaza , jud Brasov , satul Breaza.Scuzati calitatea dar sunt facute cu telefonul.Sa mai ziceti ca Nokia e telefon de nimic :blink:

147803[/snapback]

Acum ca a descoperit zapada cum ti s-a parut?

E asa cum te asteptai, sau e doar o masina prin zapada?

Cauciucurile cum ti s-au parut?

post-2268-1162725303_thumb.jpg

post-2268-1162725329_thumb.jpg

post-2268-1162725345_thumb.jpg

post-2268-1162725383_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.