Jump to content

Vand modul bypass senzor airbag pasager


Recommended Posts

Vand modul bypass senzor airbag pasager pentru urmatoarele modele:e36 e39 e46 e38 Z3 X5 e65

Modulul are mufa atasata si nu necesita taierea firelor ...doar mufarea acestuia...fiind totusi necesara stergerea erorii respective.

Pret 80 lei/bucata.

post-13330-1276797583_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ce contine acel modul?

 

 

probabil ceva rezistenta, ambalata frumos in termocontractibil

 

 

:) faina definitie

 

Se monteaza in modulul de airbag, anulandu-se astfel comanda foitei de sub scaunul pasagerului, ce semnalizeaza prezenta/absenta unui ciumpalac pe locul "mortului". :twoup:

PS N-am desfacut niciuna sa vad ce contine efectiv...dar mai mult ca sigur Rhaziel are dreptate....

Link to comment
Share on other sites

Si care-i faza? Nu-i mai bine sa faci by-pass cu 50 de lei? In banii astia sterge si eroare... :)

 

Sunt acele rezistente..care mai mult ca sigur nu costa mai mult de 5-6 lei... :twoup: ...ma gandesc ca pentru cineva care are cunostinte de electronica, nu-i o asa mare problema...

nu-i cu suparare..daca poti sa-l faci cu 50 lei...go for it :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Bypass in sensul ca va considera ca e intotdeauna cineva pe scaun, nu? Adica airbagul va sari si in cazul in care scaunul e neocupat, si nu invers.

Mai aveti? Care e ultimul pret?

 

 

Salut! Exact...va sari si in cazul in care scaunul e liber...momentan nu mai am...aduc cam in 10 zile...final price..65 lei.

Link to comment
Share on other sites

Bypass in sensul ca va considera ca e intotdeauna cineva pe scaun, nu? Adica airbagul va sari si in cazul in care scaunul e neocupat, si nu invers.

Mai aveti? Care e ultimul pret?

 

 

Salut! Exact...va sari si in cazul in care scaunul e liber...momentan nu mai am...aduc cam in 10 zile...final price..65 lei.

 

Dati-mi va rog un MP cand aduceti, voi cumpara si eu unul!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Vand modul bypass senzor airbag pasager pentru urmatoarele modele:e36 e39 e46 e38 Z3 X5 e65

Modulul are mufa atasata si nu necesita taierea firelor ...doar mufarea acestuia...fiind totusi necesara stergerea erorii respective.

Pret 80 lei/bucata.

 

 

salut, ma intereseaza si pe mine un modul. da-mi pm cu datele tale. ms

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

cu ce esti mai in siguranta daca pui senzor sh la pasager decat daca ii faci bypass? plus de asta, nu cred ca este E46 ajuns la dezmembrat care sa nu aiba defect acest senzor.

 

cu bypass-ul macar stii... indiferent ca ai sau nu pasager, airbagul bubuie.

Link to comment
Share on other sites

Am inteles eu despre ce e vorba...Doar ca eu ma referam in principal la centura.Da de ce sa bubuie aiurea daca nu e nimeni?Dupa-aia alti bani,alta distractie!!!Plus ca dupa cate stiu eu orice eroare a airbagului de oriunde(ca de la volan,ca e capsa pirotehnica,centura,plasa pasager....etc) chiar daca o anulezi sau o pacalesti cu o rezistenta,in momentul impactului o sa-ti sara toate airbagurile.....Acum daca gresesc imi cer scuze ca m-am bagat ca musca-n......Da eu unul asa stiu! Edited by ceaun
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
Intrebare, am comandat ieri telefonic de la tine un modul bypass pt. E46, dar nu stiu unde va trebui sa bag mufa respectiva la mine in modul. Atasez o poza si daca imi poti indica exact unde trebuie pus.
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.