Jump to content

Furt de oglinzi


corl3on3

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sunt din ploiesti, am ramas fara oglinda, stau in centru, si mereu am parcate langa masina mea masini de bidepa,bgs si inca 2 firme de paza....

 

 

degeaba....

 

insa nu voi cumpara de la hoti....o voi lua DIN NOU noua, doar ptr a nu le face jocul....asta e....romania plina de tigani....in curand o sa ajungem o mana de romani care muncesc si milioane de "smenari"....

Link to comment
Share on other sites

Tocmai m-am intors de la reprezentanta. 5.8mil / bucata a fost distractia...

 

Maine ajung si sper sa pot apoi sa ma bucur din nou de masina.

 

Cica ar fi fost ceva "actiune" prin Tm noaptea trecuta, eu la ora 11 fiind deja al treilea care comanda oglinzi de 5ar, doar sticla pe ambele parti ale masinii...

Link to comment
Share on other sites

si a mea a dormit azi noapte afara, si din fericire am scapat! stau pe mircea cel batran! oricum am garaj, da aseara mi-a fost lene sa o bag:)

 

nu o mai las! cu toate ca am la bloc 3 e60-uri si is intregi toate,nu au fost probleme niciodata cu ele.

 

scumpa distractia Bala, nu ai casco banuiesc nu? Nici eu....

Link to comment
Share on other sites

Ba da am casco dar masina luata de noua acum 2 ani jumate are casco inca mare.

 

Cum in curand voi merge sa reinoiesc polita de casco, am zis ca nu are sens sa merg acum pe casco fiind aprox cam tot atat cat va fi si reducerea la casco neavand alte daune.

Link to comment
Share on other sites

Pe mine la un moment dat ma batea gandul sa le lipesc... ca masura extrema. Dar ma gandesc ca, o sa le sparga de al naibi.

Acelasi tratament as vrea sa aplic emblemei si bandourilor.

Sa nu faci greseala. O sa ti le rupa. A patit un prieten de-al meu.

 

Le-a inscriptionat si le-au furat si asa (de 2 ori). Dupa care le-a pus antifurt si s-a ales cu oglinzile rupte, lovite cu piciorul probabil.

 

Pana la urma si le-a crapat singur si merge cu ele crapate. De atunci nu le-a mai luat nimeni.

Link to comment
Share on other sites

Eu am ars un d-asta de si-a lasat sangele la mine pe gard, erau 2, incercau sa opereze M6-le, am iesit dupa ei iar pe unul l-am prins, celalat a reusit sa fuga.

 

Apoi am chemat politia, l-au luat, ulterior l-au eliberat la spital gen, ca l-am fript, se pare, bine de tot. Mi-au spus ca nu au nici o problema cu atitudinea mea, ca l-am batut pe ala, insa mai bine sa nu-i mai chem, ca oricum ii elibereaza pe motiv ca nu prezinta pericol social si din partea lor pot sa bat la ei ca la fasole.

 

INSA, tot eu mi-am luat-o apoi, deorece in noaptea respectiva mi-am luat o caramida in oglinda, razbunare probabil de la ala care a reusit sa fuga.

 

Asa ca nicicum nu-i bine, poate doar sa-i omori, iar aici, daca nu mi-ar fi teama de consecintele legale, nu as avea o problema morala deosebita :twoup:

 

tu ai gresit, trebuia sa-i faci o copie la buletinul lu ala pe care l-ai prins si sa-i spui ca o incaseaza pt fiecare fir de praf gasit pe masina .... si atunci mai vedeai daca se mai razbuna prietenul lui ....

Link to comment
Share on other sites

Tocmai m-am intors de la reprezentanta. 5.8mil / bucata a fost distractia...

 

Nu-i cam mult 1160 ron 2 sticle ? :twoup:

Nu e mult, e chiar bine. Ale mele au costat 1700 ron bucata, electrocrom.

 

MĂŁ mir, pt cĂŁ am vazut sticla la 156,65 RON

http://www.ingaraj.ro/?search=articole&amp...amp;grupa=10666

Link to comment
Share on other sites

Tocmai m-am intors de la reprezentanta. 5.8mil / bucata a fost distractia...

 

Nu-i cam mult 1160 ron 2 sticle ? :twoup:

Nu e mult, e chiar bine. Ale mele au costat 1700 ron bucata, electrocrom.

 

MĂŁ mir, pt cĂŁ am vazut sticla la 156,65 RON

http://www.ingaraj.ro/?search=articole&amp...amp;grupa=10666

Asa este, mai putin cele electrocrom care vin numai pe original, cel putin asa mi-au spus la toate magazinele de piese auto...si am mai asteptat si 7 zile ca sa mi le aduca.

Link to comment
Share on other sites

ce nu stiati ca adaosu la banat car e de 600%?

 

Nu e de 600%. E muult mai mic.

 

Interesant e ca am luat unele piese de la persoane care vand piese pe aici pe forum, foarte cunoscute, la care adaugand si transportul, ajungeam destul de aproape cu BanatCar.

 

Chiar mi se pare o afirmatie superficiala a ta. Eu fac toate serviceurile la ei sau mai imi fac eu cate una alta. Si sunt multumit de preturi & lucrari.

 

evident ca exista carcotasi, cu mecanicul lor etc care face mai ieftin, mai bine si mai repede si poti sa-ti vezi masina etc. dar chiar sunt ok cei de la BanatCar..

 

Nu merita sa dam cu kkt in ei degeaba cu afirmatii de genul adaos 600% etc.

Link to comment
Share on other sites

tu esti norocos, altii nu.

 

Merita dat cu de toate, pentru ca is varza.

 

Cu tine se comporta asa pt ca probabil ai luat masina de la ei de noua.

 

La astia care nu au luat-o, e mai bine sa mergem la Szeged. Oricum e mare de nevoie de concurenta, deci inca de o reprez BMW in TM.

Link to comment
Share on other sites

Pfoai... :twoup: :) :)

 

Acuma zici? :(

 

Ma intreb, la banii astia... astea nu sunt de la "baieti" ? Sunt bune ca si calitate?

 

Eu zic mai bine sa nu risti... Eu una mi-am luat o super teapa la 295 RON bucata!!! :(

le-ai platit si ai ramas cu banii dati ? sau ti-ai recuperat toti banii +o spaga de 10 lei??

Link to comment
Share on other sites

Pfoai... :twoup: :) :)

 

Acuma zici? :(

 

Ma intreb, la banii astia... astea nu sunt de la "baieti" ? Sunt bune ca si calitate?

 

Sunt doar niºte sticle pânã la urmã ... nu cred cã meritã diferenÞa de preÞ.

 

oare cate is furate

 

cam toate , de unde crezi ca au stocuri ?

 

Pot sĂŁ aibĂŁ stocuri, sau nu.

Este suficient sã spui cã ai orice model ºi sã atragi clientul cã la tine gãseºte sigur orice, iar dupã lãsarea Întunericului se duce ºi culege ce ai tu nevoie. Bine-nÞeles cã vânzarea sticlei va avea loc mereu a 2 a zi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.