Jump to content

bmw 850 ci


wefy

Recommended Posts

Foarte tare masina....dupa explicatiile date chiar cred ca are 470 de cai...interiorul arata bn si totusi ''musamaua'' arata bn fata de alte interioare gen carpe asa ca nu va mai ofticati astia desteptii cu ideii mari....inainte sa comentati uitativa la ce aveti unii din voi da invidia doare cateodata .Felicitari oricum si bafta mai departe cu masina .

 

Tu acum ai aterizat ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Foarte tare masina....dupa explicatiile date chiar cred ca are 470 de cai...interiorul arata bn si totusi ''musamaua'' arata bn fata de alte interioare gen carpe asa ca nu va mai ofticati astia desteptii cu ideii mari....inainte sa comentati uitativa la ce aveti unii din voi da invidia doare cateodata .Felicitari oricum si bafta mai departe cu masina .

 

Tu acum ai aterizat ?

sunt vorbiti :twoup:

Link to comment
Share on other sites

frumoasa rau masina...lasati ma omu sa zica ca are 470 de cai ce va luati asa in gura..e treaba lui dak are 470 de cai dintre care 170 morti!!! e treaba lui,imediat va pune fisa dyno da nu prea le are cu paintu,asa ca aveti rabdare :twoup: Edited by emy_blue90
Link to comment
Share on other sites

Foarte tare masina....dupa explicatiile date chiar cred ca are 470 de cai...interiorul arata bn si totusi ''musamaua'' arata bn fata de alte interioare gen carpe asa ca nu va mai ofticati astia desteptii cu ideii mari....inainte sa comentati uitativa la ce aveti unii din voi da invidia doare cateodata .Felicitari oricum si bafta mai departe cu masina .

 

Tu acum ai aterizat ?

sunt vorbiti :twoup:

 

Ce subtil user si-a facut : undercover :)

Ne dadeam noi seama ca e tot wefy si daca nu se trecea undercover

Lauda-ma gura ca ti-oi da friptura.... :)

Link to comment
Share on other sites

Frumusica masina, felicitari ! Despre cai prea am ce sa comentez pt. ca nu s-a spus nimic de intercooler(e), garnituri chiulase, stand-alone si multe alte chestiute care ar fi facut posibila functionarea motorului supraalimentat. Daca a fost intr-adevar construit ca sa scoata 1000 cai si ii scoti turbele, cel mai probabil va scoate mai putin decat standard din cauza compresiei marite. In fine. Important este ca e un E31 frumos, model pe care il iubesc, si asta e tot ce conteaza.

 

Multa bafta !

Link to comment
Share on other sites

chestia cu turbinele amblasate in spate am vazut la un moment dat pe discovery, au montat unii asa ceva pe un lexus sau toyota, tot din lipsa de spatiu, insa gazele se raceau pana ajungeau la turbo si era micsorat si fluxul , plus ca au intampinat greutati la traseul de ungere al turbinei. turbina practic era in spate de tot, exact inaintea tobei finale, pe care o pusesera foarte mica astia .

de lagul (urias probabil ) creat de un traseu al aerului de 3 metri nu au zis nimic , probabil de rusine

au spus ca randamentul era mult mai slab decat daca ar fi amplasat turbina langa motor, dar aproape i-au dublat puterea

 

nu imi sariti in cap, spun doar ca partea cu amplasarea in spate a turbinelor s-a mai facut

 

eu cred ca motorul , daca ar avea 2 turbine POATE scoate 1000 de cai, dar NU cred ca aceasta masina a scos atatia cai vreodata. iar daca a scos, atunci , cum au zis si altii, motorul de decomprimat iar in cazul asta nu mai scoate nici aia 300 de fabrica, de unde 470.

cred mai degraba in modificarile enumerate ( mai putin partea cu turbinele) si de asemenea cred ca nu a vazut nici un dyno masina asta, nici macar asa, un pic, de proba , pentru ca atunci ar fi aratat o cifra mai realista nu 470 de cai.

Link to comment
Share on other sites

stim si noi ca s-a mai facut, nu de asta e vorba, da nu te apuci sa montezi turbine sa schimbi toata masina, ca la final sa zici, ca totusi sunt prea multi cai, e aberant

 

http://www.egmcartech.com/wp-content/uploads/2007/02/bmw_m5_currency_motors_6.jpg

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.