Jump to content

Vand E36 Cabrio


mario.b

Recommended Posts

Fugi "dupa" forum si pune mana pe carte! :twoup:

 

am pus mana pe carte si nimic nu "sa" intamplat, la tine ceva in bine sa-ti repari singur bemveu?? mai bine lasa mecanica pentru cine stie si incearca sa te faci observator, nu de alta, dar mecanica nu este de tine sigur.

 

Fără supărare, arată aiurea şi nu face 6000 €, mai ales ĂŽn perioada asta.

corect +1 din parea mea, la bani astia iei un e 46 inscris 320d 2001, 2002 si consuma 6 litri si e mai nou si cu de toate( prefer carpa interioru decat piele crapata, prefer o masina stock decat una cu nenumarate modificari,), sau mai pun inca 2700 euro (+taxa auto 530 euro)si uite ce cabrio imi iau : http://autovit.ro/bmw-318-C12634503.html ,, sau pe asta, care e si inscris, http://autovit.ro/bmw-320-C13288287.html iti ofera si garantie 70.000 de km si e frumos rau.., sau uitete si tu cat de frumoasa e masina asta pe langa a ta si e si mai ieftina cu 2000 de euro.... http://autovit.ro/bmw-318-C12200245.html

 

 

nu cred ca ai inteles foarte bine, masina nu este pentru persoane care vor bmw ca sa consume putin, nu este pentru cei care se vin pe autostrada cu geamurile inchise si cu 80km/h sa consume masina 4%, iar acea frumusete care spui tu este un E36 mai mult decat simplu, iar la iarna vei vedea niste friguri in ea la super pret de 4000 de euro, sa nu mai punem caldura de vara pentru ca nu poti sa dai drumu decat la aeroterma pe rece sau sa mergi decapotat ca te coci in ea de cald.

 

btw, E46 320d au mai toti cocalarii care ii cunosc cu E46 sau mai au si alegerea de 318i, tot la consum se gandesc si ei, doar isi iau bmw de fite dar nu au bani sa treaca strada, baga de cate 200 mii benzina si motorina si scot becu de la ceasu de carburant sa nu se faca de ras.

 

Aia-i, cine stie cate motoare s-au mai schimbat pe ea.

Se prezinta jalnic... sa nu fie cu suparare, e doar parerea mea.

Spatele ala, tobele o palma mai inauntru difuzorului m, capota cum sta pe farul stang, farurile alea par a fi fara lupa si arata dubios, interiorul ala forjat peste masura, electric, insa oare mai merge? volanul ala de e30, fara airbag, motorul m50, nu m52 cum trebuia, sunt doar cateva din principalele chestii ce m-ar face sa nu dau nici jumatate din suma ceruta.

 

 

Ah, traseul de evacuare nu e cel original, cel putin nu pana in spate, are 2 tipsuri asta, 320i are 1.

 

 

Salut, ca idee masina a fost facuta dupa gustul unei persoane, gusturile nu se discuta, fie ca sant urate fie ca nu, este al 3-lea motor al masinii (si este m52 pentru ca este cu vanos, eu asa stiu ca sant motoarele cu vanos m52 si nu m50, eventual nu este m52-ul care are capacul de la filtru de ulei de plastic si injectie Siemens), tobele sant prinse pe suportii originali si sant originale cap coada, fara tipsuri sudate, fara tevi adaugate, sant versiuni de traseu de evacuare cu o singura teava pentru motoare de 2000 dar cele fara vanos, la cele cu vanos s-au montat pe majoritratea traseu cap coada pe 2 tevi. capota inca nu este reglata foarte bine pentru ca am avut timp, dar se va face si timp pentru ea, farurile sant fara lupa si poate doar par dubioase pentru ca au angel eyes. Volanul este Mtech2 si acelasi model a fost si pe E30, E34, E36, pe unele cu airbag si altele fara in functie de dotarile si anul masinii. Ca idee interiorul isi arata anii cand nu este vopsit cu spray si alte nebunii, te asteptai ca un interior din 97 de piele care nu este vopsit sa arate mai bine?? de obicei un interior il vezi daca este "forjat" dupa buretii din margine care se lasa si dupa numarul de cusaturi. BTW, uimitor scaunele merg electric foarte bine pe toate reglajele, daca vrei sa te convingi poti veni oricand sant liber de la munca se le testezi si sa te joci cu ele :) . O sa merg pe la expert detailing sau la "revergorat" ca toti samsarii sa ne prezentam frumosi, nu reali. La jumatate din suma asta iti vei cumpara un coupe frumos si atat, nu un cabrio. Cu respect.

 

Stii ce ar zice ombladon de la parazitii ? R: Esti PRAF !

 

 

normal pentru ca nu este loc de samsareala, ai fii facut si tu niste bani din ea, avea pret mic, mai gaseai ceva de pus pe ea din dezmembrarile tale si gata masina de castigat bani din ea, dar din pacate samsari am mai fumat acum ceva vreme si m-am lasat de ei, nu de alta dar intre mine si ei "este vreo' 2 vagoane de carti".

Edited by mario.b
Link to comment
Share on other sites

Bai, bogatule, cu masina unicat, nemaipomenita, extraordinara, magnifica, bla bla bla si care merge numai cu 200 km/h si eventual mai ataseaza masinii un rezervor ca sa aiba nu unul, ci doua rezervoare pline la refuz intotdeauna, vrei sa ne lasi cu cotiga ta facuta din 7 masini, cu "n" motoare schimbate si care arata "intr-un mare fel"? :) Multi bani trebuia sa aiba cel care o vindea pe bucati acum ceva timp: vanduse motorul, pe caroserie voia vreo 6k, hard-top-ul il dadea si p-ala separat si jante nu mai avea pentru ca si alea fusesera vandute. Acum se vede ca au fost puse niste jante de 2 bani, luate cred de la dacia aia de langa ea, i s-a trantit o rupciuga de motor doar ca sa fie un "6 in linie" si hai sa dam la pachet si hard-topul, poate s-o gasi un fraier sa dea 6k pe o "masina unicat".

 

 

P.S: Cele 2 vagoane de carti nu prea se vad... Poate or fi vagoane de carti de joc... :twoup:

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Ma abtin.....,de acum inainte sper sa ma fereasca ghinionul de o asa masina,de un asemenea gen de masina.....

"Ghinionul" te va feri de un asemenea gen de masina atunci cand vei fi capabil sa alegi un automobil conform necesitatilor si pretentiilor tale. :) Ai intoxicat forumul asta cu "marea ta problema existentiala": suspensiile BMW-ului tau! :twoup: Ai nevoie de consiliere pentru a trece peste "socul" suferit, altfel, daca ne mai stresezi mult si pe noi, cred ca o sa avem si noi nevoie de consiliere... :)

Link to comment
Share on other sites

Ma abtin.....,de acum inainte sper sa ma fereasca ghinionul de o asa masina,de un asemenea gen de masina.....

 

stimate coleg, nu uita ca ai avut un cotet de ursulet si te afisai cu el ca un cocalar de 2 lei si claxonai fetilii cand mergeai cu geamurilii deschise prin pitesti, nu vreau sa gandesc ce cadavru de masina ai acum.

 

Prea mult circ pentru un cazan.

 

 

ne cerem scuze ca nu avem toti masini 2009 ca tine si nici nu santem "ajutati" sa luam mai noi. momentan atat ne permite bugetul, am sa incerc sa mai ma incurc cu asemenea speciemene, nu de alta dar experienta ta in mecanica este desavarsita si uluitoare astfel incat din poze iti poti da seama de calitatea unei masini.

btw, team vazut in trafic si vezi ca sonda lambda impreuna cu diferentialul sant pe cale sa cedeze.

 

Bai, bogatule, cu masina unicat, nemaipomenita, extraordinara, magnifica, bla bla bla si care merge numai cu 200 km/h si eventual mai ataseaza masinii un rezervor ca sa aiba nu unul, ci doua rezervoare pline la refuz intotdeauna, vrei sa ne lasi cu cotiga ta facuta din 7 masini, cu "n" motoare schimbate si care arata "intr-un mare fel"? :) Multi bani trebuia sa aiba cel care o vindea pe bucati acum ceva timp: vanduse motorul, pe caroserie voia vreo 6k, hard-top-ul il dadea si p-ala separat si jante nu mai avea pentru ca si alea fusesera vandute. Acum se vede ca au fost puse niste jante de 2 bani, luate cred de la dacia aia de langa ea, i s-a trantit o rupciuga de motor doar ca sa fie un "6 in linie" si hai sa dam la pachet si hard-topul, poate s-o gasi un fraier sa dea 6k pe o "masina unicat".

 

 

P.S: Cele 2 vagoane de carti nu prea se vad... Poate or fi vagoane de carti de joc... :twoup:

 

 

nu am spus ca sant bogat si nici ca masina este ultra mega para, doar am spus ca nu este un e36 obisnuit, crezi ce vrei tu de aici. nu prea vad rostul aprecierii tale in materie de preturi fata de componentele masinii, dar daca pragul de 20 ani te frusteaza incearca se mai socializezi cu persoanele din jurul tau poate vei gandi un pic mai sus.

nu e problema mea ce a facut fostul vanzator al masinii cu masina, dar acum este pe roti si functionala. tiai dat seama si tu din poze ca motorul este rapciuga???

Link to comment
Share on other sites

ne cerem scuze ca nu avem toti masini 2009 ca tine si nici nu santem "ajutati" sa luam mai noi. momentan atat ne permite bugetul, am sa incerc sa mai ma incurc cu asemenea speciemene, nu de alta dar experienta ta in mecanica este desavarsita si uluitoare astfel incat din poze iti poti da seama de calitatea unei masini.

btw, team vazut in trafic si vezi ca sonda lambda impreuna cu diferentialul sant pe cale sa cedeze.

 

Degeaba o iei personal, oricum nu cred că e maşina ta.

 

Nu e nevoie să văd maşina ca să-mi dau seama că e ĂŽntr-o stare departe de una satisfăcătoare.

 

Hahahaha! :twoup:

 

Vezi că maşina mea are 5 sonde lambda, poate că eşti un oracol atât de bun ĂŽncât ĂŽmi spui exact care va pica.

Diferenţialul n-are probleme, poate ĂŽţi doreşti tu să pice.

Dă un acatist dacă ĂŽntr-adevăr ĂŽţi doreşti asta.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

ne cerem scuze ca nu avem toti masini 2009 ca tine si nici nu santem "ajutati" sa luam mai noi. momentan atat ne permite bugetul, am sa incerc sa mai ma incurc cu asemenea speciemene, nu de alta dar experienta ta in mecanica este desavarsita si uluitoare astfel incat din poze iti poti da seama de calitatea unei masini.

btw, team vazut in trafic si vezi ca sonda lambda impreuna cu diferentialul sant pe cale sa cedeze.

 

Degeaba o iei personal, oricum nu cred cĂŁ e maÂşina ta.

 

Nu e nevoie sĂŁ vĂŁd maÂşina ca sĂŁ-mi dau seama cĂŁ e ĂŽntr-o stare departe de una satisfĂŁcĂŁtoare.

 

Hahahaha! :twoup:

 

Vezi cã maºina mea are 5 sonde lambda, poate cã eºti un oracol atât de bun Încât Îmi spui exact care va pica.

DiferenĂžialul n-are probleme, poate ĂŽĂži doreÂşti tu sĂŁ pice.

DĂŁ un acatist dacĂŁ ĂŽntr-adevĂŁr ĂŽĂži doreÂşti asta.

 

 

nu man nu doresc rau nimanui, poate doar sa ii prinda trenu pe linii catorva oameni din pitesti, daca nu ii prind eu si le voi amputa cateva componente ale corpului, asta din cauze grave. tu doar iti dai cu presupusul referitor la starea masinii. ca idee nu o iau personal, pur si simplu nu imi place sa se vorbeasca in necunostiinta de cauza.

Daca tu esti in stare sa spui ca masina este cazan si eu pot spune ca masina ta are probleme.

te salut.

Link to comment
Share on other sites

Fãrã sã te superi, ideea este cã preÞul este foarte exagerat având În vedere cum aratã ea În poze ºi a situaÞiei actuale.

 

Abia reuÂşeÂşti sĂŁ vinzi un E46 sau un E39 cu peste 6000 € ĂŽn acest moment, iar tu vrei sĂŁ vinzi un E36 cabrio cu suma asta.

 

Eu cred cĂŁ este foarte greu, dacĂŁ nu imposibil.

 

IntenÞia mea nu este sã te jignesc, bãnuiesc cã scopul tãu este sã vinzi maºina, nu sã o Þii cât mai mult la vânzare.

Ca sĂŁ o vinzi trebuie sĂŁ ajustezi preĂžul ĂŽn funcĂžie de cerere Âşi ofertĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Fãrã sã te superi, ideea este cã preÞul este foarte exagerat având În vedere cum aratã ea În poze ºi a situaÞiei actuale.

 

Abia reuÂşeÂşti sĂŁ vinzi un E46 sau un E39 cu peste 6000 € ĂŽn acest moment, iar tu vrei sĂŁ vinzi un E36 cabrio cu suma asta.

 

Eu cred cĂŁ este foarte greu, dacĂŁ nu imposibil.

 

IntenÞia mea nu este sã te jignesc, bãnuiesc cã scopul tãu este sã vinzi maºina, nu sã o Þii cât mai mult la vânzare.

Ca sĂŁ o vinzi trebuie sĂŁ ajustezi preĂžul ĂŽn funcĂžie de cerere Âşi ofertĂŁ.

 

exact asta am sa fac, o sa fie la vanzare in continuare si aici si in alta parte. o sa ajustez si pretul si masina.

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca e 2.5 motorul.are evacuare cap coada cum zice marius cu 2 tevi.debitmetrul este de 2.5 100%,clapeta de acceleratie e si ea de 2.5,admisia la fel.poate are anexe de 2.5 dar blocul cu chiulasa sunt de 2.0 dar nu prea cred.sau e vreo poza pusa din greseala cand avea motor 2.5?

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

nu am spus ca sant bogat si nici ca masina este ultra mega para, doar am spus ca nu este un e36 obisnuit, crezi ce vrei tu de aici. nu prea vad rostul aprecierii tale in materie de preturi fata de componentele masinii, dar daca pragul de 20 ani te frusteaza incearca se mai socializezi cu persoanele din jurul tau poate vei gandi un pic mai sus.

nu e problema mea ce a facut fostul vanzator al masinii cu masina, dar acum este pe roti si functionala. tiai dat seama si tu din poze ca motorul este rapciuga???

 

Da, intr-adevar, este un E36 mai deosebit, insa pragul de 20 de ani chiar nu ma frustreaza.

Dar orice ai spune tu, masina asta nu merita 6k, mai ales ca mie personal mi se pare ca are un trecut cel putin dubios... Motorul i l-ai pus tu ulterior, s-au asa ai cumparat-o?

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Stimate coleg si vanzator al acestei masni,masina ta pt. mine sau pt. altii cum am fost si eu,un naiv....,aceasta masina a ta, poate sa devina un cosmar incat acele persoane,naive....,sa nu-si mai doreasca un bmw never,nu am nimik cu stilul masinii tale,dar mi-ar fi placut sa scrii in anunt''doar pt. pasionati,cunoscatori,cei care apreciaza acest gen de masina'',atunci ar fi fost altceva,dar....sa vi si sa o lauzi, ca altii sa puna botul la unele vrajeli si sa profiti de naivitatea altora, nu este frumos,aceasta masina dupa parerea mea,este sa te urci in ea,sa dai doua ture pe niste stradute si sa vi acasa,si pt doar atat ceri atatia bani....
Link to comment
Share on other sites

Guest claudiu iorga
Daca ash cauta asa ceva nu m-ar fi deranjat ca nu e spalata ca nu pica bine capota sau ca interiorul isi arata varsta , pt. ca mi-ar face placere sa o aranjez asa cum imi place si sa-mi dea o satisfactie dupa ce termin cu ea.. ca practic ash avea baza de unde sa plec dar la pretul de 6000 chiar si necociabil.. nu poate sa reprezinte nici macar un vis. Succes! Edited by claudiu iorga
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.