Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

http://autovit.ro/bmw-320-C16092672.html - sunt curios daca asta e a aceluiasi vanzator care avea si un Opel Astra pe care am fost sa-l vedem (eu cu inca doi prieteni, unul vroia sa-l cumpere, celalalat era sa-l vada, sa-si dea cu parerea, ca se pricepe :twoup: ) ...si ne-a aratat ca masina era cam toata vopsita, cand a miscat putin de bara din fatza mai ca nu a cazut atunci acolo, etc :))

 

Spun ca presupun ca-i a aceluiasi tip, intrucat pozele sunt facut intr-o benzinarie Rompetrol din Tg Jiu, exact unde-si tine ala masinile la vanzare...:)

Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/bmw-320-C16265343.html

 

Poza 9 -> LUMINI CLANTE :twoup: :) :) :twoup:

 

Si dupa VIN e 318d nu 320d : ))

 

SCAUNELE SE UMFLA ELECTRIC

 

-SIROCOOL PROGRAMABIL

 

-COMING-LEAVING HOME

pai e o extra-optiune foarte rara asta cu lumini clante

adica daca vrei sa dai o clanta stai pe scaun si e lumina ...pentru cine presteaza clanta...sa nu o faca pe intuneric...

Link to comment
Share on other sites

Am avut sensatec intr-un X3. Oribil, horror, zici ca era fash ieftin.

 

Cred ca faceti confuzie cu leatherette, care e aproape identica cu pielea numai ca e sintetica. Sensatecul nu e nici pe departe asemantor la piele, e un fash pur si simplu.

Link to comment
Share on other sites

Da e clar bara nu este a ei .... am gasit anuntul si pe un forum

http://www.bmwclub.ro/showthread.php?t=13482

 

Eu am fost ieri si am vazut masina bara din spate e de M si cica asa a luato baiatul din Germania.In fata el a zis ca i-a placut mai mult asta care o are acum iar pe forumul de mai sus spune de unde a cumparato.Mie imi este frica sa nu fi fost tronita pe fata.Problema este ca m-am uitat la radiator si nu este nou iar farurile sunt de acelasi tip, in schimb in fara radiatorului mai este o bara de metal ceva care arata ca noua.

Mai este o ureche de la filtrul de aer care este rupta si asta iar imi pune un semn de intrebare.

Usa de pe partea soferului se inchide un pic cam greu trebuie trantita mai tare insa masina pare a fi in linie ......

Pe fata troncane un pic

 

Acum intrebare pentru toata lumea ... ar merita sa dau 6500 pe ea?

In cel mai rau caz pozibil cam cat m-ar costa sa scap de troncanitul de pe fata.

Link to comment
Share on other sites

pai vezi si tu cat costa o bascula . parca vreo 500 ron . si pana la urma poate lasa sub 6500 proprietarul

bara se vede ca a fost schimbata dar nu vad de ce ti-ai face probleme in privinta asta, ca e clar ca ,capota nu a fost schimbata. deci daca a fost lovita a fost destul de usor si bara a preluat tot socul. altfel trebuie sa vezi radiatoare noi, faruri , eventual aripi/capota. daca airbagurile sunt la locul lor si are lonjeroanele drepte, din partea mea poate sa fie lovita si de 15 ori in bot.

piesa aia din fata radiatorului e ca un Z parca , si la mine arata ca noua, dar ....nu e

p.s. o clema rupta nu iti da semne de intrebare. e masina sh, si nu poate fi perfecta :twoup: pune-ti semne de intrebare cand gasesti una cu foarte multe piese noi la caroserie, si cu motorul curatat gen vitan.

Edited by mihai20
Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult pt sfaturi ... deocamdata ma gandeam sa o duc la un mecanic sa vedem daca mai are alte probleme ascunse pe care un necunoscator ca mine in materie de BMW-uri nu le-ar semnala. Oricum chiar daca nu iau masina am sa revin cu mai multe detalii ... poate este interesat altcineva de masina care citeste forumul.
Link to comment
Share on other sites

Pe aia am luat-o,cu toate ca dupa cum am indraznit sa il sun pe wlf sa ii cer un sfat,si dupa un test am cumparat-o desi are mici probleme.Am facut si topic cu ce are .Poate dupa concediu o sa ii fac o prezentare.Sper sa nu fi luat o mare teapa cu masina asta,motorul trage bine,cutia schimba bine,sper sa rezolv si ce mi-a dat pe tester ca probleme si dupa mai vedem.
Link to comment
Share on other sites

vezi ca o baterie originala costa cam 400 euro.

tuseste masina daca ii pui baterie de 100-150 euro?

Mersi Bobo! :)

 

Asta e cea mai tare reply de ceva vreme incoa.Asa!!!!!BV TRAFIC2K :twoup: :)

Am inteles ca ar fi in jur de 250 euro oem(pret luat de la un user de pe forum)si una pe producator mai ietina si daca respecta indicativele nu vad ce dreacu sa aiba.?

Edited by kathalin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.