Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

nici eu, treeaba s-a imputit cand gazolisti ca sa le spun asa si-au dat seama ca foarte multa lume si-a pus instalatii GPL pe masini.

 

In concluzie, poti avea instalatie de jda mii de euro , daca gazul sau concentratia lui ce contine acolo propan sau ce mai e este ft slaba ,consumul va creste si va fi nejustificat de mare.

 

Nici nu ma mai mir, ar fura orice. Nici in benzina de la noi nu poti avea incredere cand producatorul da niste consumuri, si la noi in realitate sunt total alte consumuri. Era site-ul ala de tinea cont de consumul care il ai, nu mai stiu cum ii zice, iti faceai un fel de jurnal. Tin minte ca ma uitam la alte masini, aveam atunci E65 735i. Pai la oamenii aia de pe acolo, le consuma cu mult mai putin decat in consuma mie, e ilogic daca n-ar fi benzina noastra indoita probabil.

Link to comment
Share on other sites

e rusine cu inmatriculatul in bulgaria atunci cand iei o cazatura de 316i, doar de dragul de a avea bemveu..pt orice motor peste 3l nu prea mai conteaza rusinea. cand stii ca dai 30-40-60-100mil doar pt impozit si primesti in fiecare an inca 3000de gropi, varianta Bulgaria devine cam logica. :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

si ala care si-a luat ''cazatura'' aia de 316 de 1-2k de euro ce altceva putea sa isi ia? aia i-a placut lui si de aia a avut bani, daca avea mai multi poate o inmatricula in tara asa cum se intampla ianinte de taxele astea mari, in final si unul si altul se gandesc sa nu arunce banii aiurea pe niste impozite nedrepte, nu cred ca e frumos sa vorbim asa de cei cu masini mai ieftine pe BG...si ai zis bine ''de dragul de a avea BMW'', de aia si-a luat-o ca stim cu totii ca atunci cand iti place ceva ratiunea e de multe ori pe locul 2...varianta cu BG devine profitabila in conditiile astea(e deja de ceva vreme), daca tii la banii tai si ai o cale de-a ocoli niste taxe ca astea de ce sa nu o faci? Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Un lucru foarte adevarat este ca majoritatea masinilor de BG sunt furate,de la alea de 5000 euro la alea de zeci de miii de euro.

 

Daca o sa-i intrebati pe cei cu masini inscrise pe Bg de cate ori sunt opriti de PR in comparatie cu cele autohtone o sa intelegi de ce

 

Asta e unul din riscul la care te supui,pe langa cel de a fi cumparat o masina furata daca ai cumparat-o direct incrisa pe BG.

 

Dar aici statul roman este de vina pentru ca incurajeaza pe de-o parte statul bulgar si descurajeaza pe un roman care nu are bani decat de-o skoda amarata din 98.

 

Da, ca stat roman ai putea sa gandesti cu creieru si sa dispui macar sansa celui care cumpara skoda aia sa-i adapteze un catalizator sau restrictor ce i-ar diminua noxele specifice unei dacii din 1972.

 

Desi un tdi tunat cipuit cum vreti voi o sa va faca sa aratati ca Wesley Snipes daca trece pe langa voi :laugh:

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

si ala care si-a luat ''cazatura'' aia de 316 de 1-2k de euro ce altceva putea sa isi ia? aia i-a placut lui si de aia a avut bani, daca avea mai multi poate o inmatricula in tara asa cum se intampla ianinte de taxele astea mari, in final si unul si altul se gandesc sa nu arunce banii aiurea pe niste impozite nedrepte, nu cred ca e frumos sa vorbim asa de cei cu masini mai ieftine pe BG...si ai zis bine ''de dragul de a avea BMW'', de aia si-a luat-o ca stim cu totii ca atunci cand iti place ceva ratiunea e de multe ori pe locul 2...

 

am generalizat pentru ca cele mai multe masini vazute de mine de genul asta inscrise in BG sunt intr-o stare deplorabila..

Link to comment
Share on other sites

o masina mai rara, ma uitasem la prima poza si am crezut ca nu e Alpina, ar fi trebuit sa mai aiba si prelungirea la bara din fata si dungile laterale, oricum e o masina deosebita care se poate compara cu M5-ul la putere dar si la pret. Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Nici nu ma mai mir, ar fura orice. Nici in benzina de la noi nu poti avea incredere cand producatorul da niste consumuri, si la noi in realitate sunt total alte consumuri. Era site-ul ala de tinea cont de consumul care il ai, nu mai stiu cum ii zice, iti faceai un fel de jurnal. Tin minte ca ma uitam la alte masini, aveam atunci E65 735i. Pai la oamenii aia de pe acolo, le consuma cu mult mai putin decat in consuma mie, e ilogic daca n-ar fi benzina noastra indoita probabil.

 

 

Asta este:

 

http://www.spritmonitor.de/en/search.html

Edited by strees
Link to comment
Share on other sites

e misto site-ul, il stiu, e destul de relevant.

MAma lor de masini , problema nu e ca au consum mare, chiar consuma putin, chair si motoarele mari de la BMW, benzina e scumpa, asta e problema.. :)

MA uitam la un ford cu motor cat al meu, tot vreo 2.5 benzina, mult mia slab la putere, 150 de cai fata de 192 cat am eu, cam aceasi generatie, (an 92).. avea consum oficial, extraurban 12..

Sa nu mai zic ca am avut o dacie 1300 care consuma cat asta. care o am acum..

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-318-C18895533.html

Daca aveti ceva relatii despre masina asta ....ni-ar placeee!!!

O cunoaste cineva , proprietarul e de pe aici?

 

http://www.autovit.ro/bmw-318-C18157744.html

sau asta,daca proprietarii sunt membri ai clubului va rog PM

Multumesc

 

a doua e mai degraba cheala decat full option, iar prima parca se discuta despre ea cum ca are ceva probl la motor..citeste ultimele pagini :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

cum adica este cheala? mie mi se pare ca are o gramada de optiuni. In afara de telefon si piele ce-i lipseste?

 

navigatie, hk, scaune electrice, etc..si eventual manerele in culoarea caroseriei. daca vrei tu si scaune sport, eventual piele..hai si telefon :rolleyes: . punem si o perdeluta? :pirate:

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

cum adica este cheala? mie mi se pare ca are o gramada de optiuni. In afara de telefon si piele ce-i lipseste?

 

Din punctul meu de vedere singurele optiuni "plauzibile" pe care le are masina sunt geamuri spate si incalzire in scaune,si...trapa!

Farurile alea china cu xenon sunt o porcarie si la propriu si la figurat,comenzi pe volan,se pot pune fara probleme la orice E46 cu 300ron,inclusiv pilot automat daca este dupa 2001(cred),in rest nu mai vad nimic special la masina,poate bara fata,care nu prea se potriveste cu pragurile,bara spate si suspensie,mai are si lufturi mari!

Edited by strees
Link to comment
Share on other sites

320d o sa iti iei la km multi sincer. Mai bine iti mai opresti niste bani pt verificari amanuntite, km nu te astepta sa-i afli. Eu in locul tau m-ar orienta la un benzinar. Edited by ifx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.