Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

ne facem clan ... grup ... cum sunt contributors/moderators ne facem si noi un grup , rugam pe cineva sa pe mute in grup si gata :)

 

ps: da Ciupanezule ... sunt invidiosi pe mine ca am 2 motoare de 3.0 :)) unul disel si altu benzinar si nu numai :))

 

eu ma retrag ... enjoy , have fun !

 

si apropo` ... tare asta : "ViaĂža e trist Âşi greu."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trebuia să-ţi dai seama că o să se întâmple asta, mă mir că nu s-a întâmplat mai devreme.

Orice motor mai mare de 2 litri diesel se trece la figuri, impresii şi suferinţe.

La fel dacă ai 2 maşini sau mai multe.

La tine e deja way over the limit. :lol:

 

@Ciupanezu: "Viaţa e trist şi greu." Genial, sa-mi bag .... :lol:

 

Păi, nu vezi, unii au Cayenne şi vilă, alţii au Z4, iar unii au doar nişte butoane de plus şi minus pe care pot apăsa ca să-şi strige tristeţea. :lol:

Dar ei rămân neclintiţi în faţa vicisitudinilor vieţii. :lol:

Edited by Ciupanezu
  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Trebuia sã-Þi dai seama cã o sã se Întâmple asta, mã mir cã nu s-a Întâmplat mai devreme.

Orice motor mai mare de 2 litri diesel se trece la figuri, impresii Âşi suferinĂže.

La fel dacĂŁ ai 2 maÂşini sau mai multe.

La tine e deja way over the limit. :lol:

 

 

 

PĂŁi, nu vezi, unii au Cayenne Âşi vilĂŁ, alĂžii au Z4, iar unii au doar niÂşte butoane de plus Âşi minus pe care pot apĂŁsa ca sĂŁ-Âşi strige tristeĂžea. :lol:

Dar ei rãmân neclintiÞi În faÞa vicisitudinilor vieÞii. :lol:

 

mai sunt si altele :) dar sa nu epatam ca domnul cu 2 cayenne-uri :D

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Trebuia sã-Þi dai seama cã o sã se Întâmple asta, mã mir cã nu s-a Întâmplat mai devreme.

Orice motor mai mare de 2 litri diesel se trece la figuri, impresii Âşi suferinĂže.

La fel dacĂŁ ai 2 maÂşini sau mai multe.

La tine e deja way over the limit. :lol:

 

 

 

PĂŁi, nu vezi, unii au Cayenne Âşi vilĂŁ, alĂžii au Z4, iar unii au doar niÂşte butoane de plus Âşi minus pe care pot apĂŁsa ca sĂŁ-Âşi strige tristeĂžea. :lol:

Dar ei rãmân neclintiÞi În faÞa vicisitudinilor vieÞii. :lol:

 

Pardon, nu stiu altii, insa eu stau in garsoniera, ca toata averea mea e in masini :blush: ... cel putin asa am citit pe forum.

 

Clar, xfil3s e deja obraznic cu 2 masini motorizare 3 litri :lol:

 

Pfff...

Edited by poleposition
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ce să faci, e greu rău pentru toţi.

Încercăm şi noi să ne descurcăm cumva, să facem lucrurile să merge, să o scoatem la capăt.

 

Îţi dai seama ce s-au muncit unii dacă ieri seară aveam reputaţie 11, iar azi aveam - 33 la un moment dat?

E tare important pentru ei să apară BAD la mine în profil, probabil au probleme erectile în caz contrar.

 

mai sunt si altele :) dar sa nu epatam ca domnul cu 2 cayenne-uri :D

Ştiu, ai şi Can Am Spyder, se ştie, se cunoaşte. :lol:

Edited by Ciupanezu
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@poleposition : da asa e ... nu stiu cum te chinui in garsoniera cu nevasta si copil si tii in fata 2 masini cu motoare mai mai ca ale mele ...

 

@ciupanezu : asta e ... viata le da si lor o sansa ... ma intreb ... oare ce faceau inainte de a putea sa-si exprime frustrarea prin acel buton - ... cred ca a venit manusa pentru ei :)

 

seara placuta tuturor si imi cer scuze de offtopic ... sper sa nu fim penalizati :)

 

ps: am si atv ... se pune? :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

@poleposition : da asa e ... nu stiu cum te chinui in garsoniera cu nevasta si copil si tii in fata 2 masini cu motoare mai mai ca ale mele ...

 

 

 

pai face si obrazu' meu un efort, ashea, ca sa moare dusmanii si sa si udi fetitli din vecinitati comunali :D

Link to comment
Share on other sites

Credca a luat-o pana la urma. Oricum e misto rau masinutza, iar proprietarul era un pasionat de pe alfaclub.

 

De cateva ore am ajuns in Bucuresti, tare lung drumul de la Iasi. Azi de dimineata n-a prea mers forumul ca am stat prin aeroport vreo 3 ore, pe langa faptul ca am ajuns mai repede cu o ora jumate, a mai fost delayed si zborul inca o ora jumatate, m-am plictisit de moarte, si peste toate, am mai zburat si cu o trotineta cu elice. Masina e ok, impecabila ca in poze, mie imi place foarte mult, proprietarul a fost foarte de treaba. Anul asta e anul Alfa. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

De cateva ore am ajuns in Bucuresti, tare lung drumul de la Iasi. Azi de dimineata n-a prea mers forumul ca am stat prin aeroport vreo 3 ore, pe langa faptul ca am ajuns mai repede cu o ora jumate, a mai fost delayed si zborul inca o ora jumatate, m-am plictisit de moarte, si peste toate, am mai zburat si cu o trotineta cu elice. Masina e ok, impecabila ca in poze, mie imi place foarte mult, proprietarul a fost foarte de treaba. Anul asta e anul Alfa. :)

 

s-o stapanesti sanatos WLF sa te bucuri de ea ... chiar e o alfa frumoasa ... sa ne zici cum s-a comportat pe drum

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

De cateva ore am ajuns in Bucuresti, tare lung drumul de la Iasi. Azi de dimineata n-a prea mers forumul ca am stat prin aeroport vreo 3 ore, pe langa faptul ca am ajuns mai repede cu o ora jumate, a mai fost delayed si zborul inca o ora jumatate, m-am plictisit de moarte, si peste toate, am mai zburat si cu o trotineta cu elice. Masina e ok, impecabila ca in poze, mie imi place foarte mult, proprietarul a fost foarte de treaba. Anul asta e anul Alfa. :)

Sa o stapanesti sanatos.important e sa fi cu inima impacata.

Link to comment
Share on other sites

Ce sĂŁ faci, e greu rĂŁu pentru toĂži.

Încercãm ºi noi sã ne descurcãm cumva, sã facem lucrurile sã merge, sã o scoatem la capãt.

 

Îþi dai seama ce s-au muncit unii dacã ieri searã aveam reputaþie 11, iar azi aveam - 33 la un moment dat?

E tare important pentru ei sĂŁ aparĂŁ BAD la mine ĂŽn profil, probabil au probleme erectile ĂŽn caz contrar.

 

 

ÂŞtiu, ai Âşi Can Am Spyder, se Âştie, se cunoaÂşte. :lol:

Esti o persoana importanta daca te voteaza lumea :D

Si eu am -5 reputation ca m-am contrazis cu un coleg de forum, si dupa ce m-a facut pusti si a dorit sa spuna neaparat ca are 15 ani de soferie, i s-a parut interesant sa apese si pe „minusuri”. :lol:

WLF sa stapanesti sanatos masinuta si sa poti contrazice fiabilitatea alfa.

Poate-i faci un topic la „Masina mea”.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Esti o persoana importanta daca te voteaza lumea :D

Si eu am -5 reputation ca m-am contrazis cu un coleg de forum, si dupa ce m-a facut pusti si a dorit sa spuna neaparat ca are 15 ani de soferie, i s-a parut interesant sa apese si pe „minusuri”. :lol:

WLF sa stapanesti sanatos masinuta si sa poti contrazice fiabilitatea alfa.

Poate-i faci un topic la „Masina mea”.

 

da ... la alfaclub pe forum :) dc cumva nu are deja fostul proprietar facut topicul deja :)

Link to comment
Share on other sites

Apropo de fiabilitate, extras din manualul de la Alfa:

 

Do not drive with your

hand resting on the gear

lever as the force exerted,

even if slight, could lead

over time to premature wear on

the gearbox internal components

 

Te duci la service cu masina si le zici, nu stiu ce se intampla, dar parca nu prea mai schimba bine cutia. Si te intreaba, mergeti cumva cu mana pe schimbatorul de viteze? Da. E pai vedeti, noi v-am zis ca vi se va strica cutia, trebuia sa cititi manualul ...

 

Cred ca trebuie sa ma apuc de slabit, probabil cei cu greutatea 100+ uzeaza prematur suspensia, sigur gasesc si sugestia asta in manual.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.