Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Stiu ca sunt super off-topic la faza asta si imi pare rau. Am vb cu omu si intr-adevar masina are 160kw

 

http://www.autovit.ro/bmw-530-C19085523.html deci nu prea are cum sa aibe 231cp precum in anunt. Intrebarea este urmatoarea: cunoasteti vreo persoana de pe acest forum pe care l-as putea "cinsti" sa mearga si cu mine sa vedem defectele acestei masini? Un om priceput ma refer..

 

Am un prieten care stie masina asta,proprietarul(amic cu prietenul meu) a adus`o in tara pe la 132k km,masina ar avea acum in jur de 190k!:)

Link to comment
Share on other sites

Am fost azi cu proprietarul la Filaret si am pus masina pe tester. Nu prea are sens ce spui tu cu ce spune proprietarul. Acuma nu poti stii care vorbeste adevarul sau nu. Masina nu are mari probleme, ci doar mici neajunsuri. Ma mai gandesc in privinta ei.
Link to comment
Share on other sites

bucsa spate stg, fulia de schimbat, rezervor de ulei de schimbat, furtunase frana spate de schimbat si inca niste mici detalii pe care nu mi le aduc aminte acum. Interiorul are nevoie de o curatare serioasa. In rest cred ca e ok.

Este 2004 masina, de aceea si motivul pt care nu prea o vreau. Anul 2004 si mai nou vrea 5000 dif.

Cred ca e bine cateodata sa nu iti arati prea tare interesul ca ai de pierdut.

Edited by dumi
Link to comment
Share on other sites

pai acum probabil din cauza asta vrea diferenta mai mare, a vazut ca nu are probleme grave masina, oricum, daca sunt reali km nu e rea deloc si apoi propietarul e de apreciat ca a acceptat testul la Bavaria, dupa parera inseamna ca nu are nimic de ascuns, sau poate era si el curios sa vada ce are masina :D, ca doar nu a platit el testul :)
Link to comment
Share on other sites

Masina o stiu personal,a fost luata de la o reprezentanta din tara si are km reali,este destul de bn ingrijita,iar Mihai proprietarul o vinde pt a`si termina casa,deci de nevoie nu din alte motive!

Dupa parerea mea este o masina care merita,iar in realitate este mult mai frumoasa decat in poze!:)

Exterior este f bine ingrijita, dar din pacate:

-in afara de geamurile din spate, toate geamurile, inclusiv luneta, au dot diferit

-am pus mana pe carcasa oglinzii(avea joc) si mi-a spus sa nu trag, ca pica :)

-ornamentul de interior din zona usii sofer, la plafon era tot prins cu bada dublu adeziv :)

-stalpii si stanga si dreapta sunt ciuciuliti rau + coaja de bord cu f multe riduri pe ea.

-era lipici de hartie prins de radiator...probabil ramas de la vreo instalatie/improvizatie.

-la prima cheie motorul a huruit destul de tare vreo 2 minute, in rest mergea rotund

 

De mers nu am putut sa vad cum merge, doar de pe scaunul din dreapta. Cu toate ca l-am asigurat ca-i platesc pagubele daca se intampla ceva, el cand vinde masini, test drive-ul se poate face doar dupa ce se cumpara masina :))

Ma interesez putin de istoricul ei si revin :)

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina @dumi, dar vezi ca nu are 286cp, nu este facelift, are 272cp din cate stiu eu.Si dupa cheie, masina e 2005 nu 2006. Oricum foarte dotata si arata bine, sa o stapanesti sanatos daca ai cumparat'o deja. :thumbsup: Edited by mada13
Link to comment
Share on other sites

Da asa am sa ii fac. Masina asta trebuie studiata, mai ales iDrive-ul ala care are o groaza de setari am observat. Exista pe forum sectiunea de manuale am vazut, stiti daca acolo gasesc mai multe informatii despre iDrive, gen User Manual?
Link to comment
Share on other sites

am si eu o intrebare, de ce volanul prezinta mici umflaturi, pe sub piele? am mai intalnit si la altele

 

Ala incalzit e la fel ca celelalte. Nu are nici o umflatura. Daca e incalzit ai un buton in partea stanga intre semnalizare si cruise control.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.