Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

http://www.autovit.ro/bmw-530-C19122696.html

Asta este linkul pt. 530 din Zalau

Masina este a unui baiat care este tenisman si are parintii in State si il sponsorizeaa. Inainte a avut un 525 de prin 2005. Nr. de inmatriculare este SJ11BLT,inainte la 525 a avut 19BLT. omul are grija de masini nu isi bate joc de ele. Daca nu ma insel la acest 530 mai are un set de jante pe 19 negre. Masina din cate stiu eu este ok si cam cel mai dotat E60 din Zalau.

Edited by joky
Link to comment
Share on other sites

daca intrii in safari o sa mearga ca pe un browser normal si o sa poti sa copiezi :)

La mine nu face asa.. se transforma in varianta mobile si dispare address boxul ala.

 

In alta ordine de idei, faza cu cheia trebuie facuta de fiecare data sau o programezi prima oara si ramane asa?

Si mie la tel mi-a zis de faza cu tennisu. Sper tare sa nu fie samsar. Mi-a zis ca o da ca vrea ceva 4x4 si de la masina mea ar mai vrea 5500 diferenta.. Cam mult dar sa vedem cei cu masina lui acum.

Link to comment
Share on other sites

Eu eram cat pe ce sa fac un schimb si sa dau o mie de euro in plus pe o masina , si dupa ce am vandut masina mea luam masina cu care vream schimb si imi ramaneau 500 euro. Am luat alta masina mai scumpa ca idee..
Link to comment
Share on other sites

Este foarte adevarat ce spuneti voi insa ca exemplu la baiatu asta din Zalau la 5500 cat vrea el este fix cam acelasi lucru pt mine. Eu avand-o la12500 el vrea pretul pe care il vrea. Probabil daca cineva ar veni sa o ia as negocia-o la 12k si tot aceiasi bani i-as da more or less, as pierde un 500 euro probabil.

Ideea e ca se dau greu pe bani iar eu nici nu am timp sa ma ocup mai mult decat sa pun cateva anunturi pe net. Am numai oferte de Vito/jaguar/golf etc

Link to comment
Share on other sites

La mine nu face asa.. se transforma in varianta mobile si dispare address boxul ala.

 

In alta ordine de idei, faza cu cheia trebuie facuta de fiecare data sau o programezi prima oara si ramane asa?

Si mie la tel mi-a zis de faza cu tennisu. Sper tare sa nu fie samsar. Mi-a zis ca o da ca vrea ceva 4x4 si de la masina mea ar mai vrea 5500 diferenta.. Cam mult dar sa vedem cei cu masina lui acum.

Iti zic eu ca nu este samsar (nu il cunosc decat de prin oras, dar avand in vedere ce mic e Zalaul ne stim toti). Omul are bani si ii place sa schimbe masinile

Link to comment
Share on other sites

asta e linkul. a zis ca e 530d din zalau... singurul de altfel.

 

http://www.autovit.ro/bmw-530-C19122696.html

 

ma duc sa i-o fur lui Dumi :), e misto masina, chiar pare foarte inrgrijita si cu multe optiuni...merita sa te duci sa o vezi, oricum, cu cat vezi mai multe si testezi o sa iti cam dai seama care merita si nu!

Link to comment
Share on other sites

Pare oricum mai intretinuta decat aia din Bucuresti. M-Paket se poate pune...

Este si cu 1500 euro mai scumpa. Masina aia cu pachet M proprietarul ei sustine ca a fost a fostului director de la Bmw Cluj. Acuma nu stiu cat de veridic este.. full fara navi mare, hmm..

Link to comment
Share on other sites

scump si e60=ul de la zalau si passatul tau :)

Ala de la zalau da, dar passatu meu dc?

Daca as compara cu altele e chiar foarte bine la pret, 12500 negociabil highline, eu nu as zice ca e scump. Normal ca gasesti chilipiruri si la 9000 dar chele :D

Link to comment
Share on other sites

Este si cu 1500 euro mai scumpa. Masina aia cu pachet M proprietarul ei sustine ca a fost a fostului director de la Bmw Cluj. Acuma nu stiu cat de veridic este.. full fara navi mare, hmm..

 

ala a rupt-o mai rau decat un alt propietar, ca prea putin ii pasa de reparatii, doar nu le platea din buzunarul lui... :)

in locul tau, din ce ne-ai aratat pana acum, eu as ezita intre cea a lui Stefan si cea de la Zalau, apropo, pe-a lui Stefan ai vazut-o? sau esti inca in perioada de cautari, pana te hotarasati se da ce vrei tu sa iei, fi mai hotarat :D , mie cand mi se pune pata, la mine nu dureaza mai mult de 1 sapt cel mult, bag cateva zile numai vizionari si test drive-uri pana imi cade una cu tronc si gata, aia e. Asta de o am acum, ziua am vazut-o pe net si desi ma descurajase pretul, seara am fost si am vazut-o, am mers cu ea si pana la urma am scos-o si intr-un pret mai bun, a 2a zi am si luat-o, scurt si la obiect!

 

Cum vrei tu sa faci, schimb cu diferenta te sucesti de multe ori, ba ca ti se pare ca o subevalueaza pe-a ta, ba o supraevalueaza pe-a lui, si tot asa, cu banii jos altcumva discuti, poti negocia, asa cand te duci la el si-i propui schimbul nu prea esti pe pozitie de forta, dimpotriva, cu cash-ul in buzunar tu faci jocul!

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

Stefan nu vrea schimb + diferenta!! Ce tot atata stefan sus si jos. L-am intrebat la tel de faza asta si nu vrea. De astadureaza atat. Bani de diferenta am, toti banii cash, nu. Chiar as fi curios ce diferenta mi-ar cere Stefan. Imi place masina lui, a fost prima la care m-am uitat dar mi s-a luat cand am vazut ca doreste schimb doar cu masininsuper sport a mea din pacate nu se incadreaza. Am crezut ca s-a inteles ca vreau sa fac schimb cu diferenta pt ca a mea pur si simplu se vinde mai greu din ce vad.
Link to comment
Share on other sites

acuma ca vine weekend-ul du-te pana la Zalau si vezi masina,nu te mai tot gandi atata ca pana la urma o sa ramai cu passsssatul.Asta e dotata,ai optiuni bune si scumpe in ea si daca e si ingrijita e mai buna afacere decat s-o iei pe a lui Stefan.Daca nu merge bine si are tot felul de probleme de orientezi.

ideea e ca pana nu mergi sa vezi masina,sa iti vada si ala masina,nu prea ai ce sa rezolvi.cine stie,poate mergi la Zalau cu VW si vi cu BMW.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca nu p-asta l-am vazut recent in autovit... statea o tiganca cu picioarele pe bord si scuipa seminte afara din el. masina de samsari d-aia clasici...

 

LE: a, acum am vazut Arad.. deci mai mult ca sigur nu... faza de mai sus am vazut-o acum vreo saptamana intr-un ML f asemanator. YUK!

Link to comment
Share on other sites

care ar fi diferentele si dezavantajele intre un e90 318 si e90 320, in afara faptului ca unul are 143cp si unul 150(170)cp model 2008-2009.

e cam puturos motorul de 318 pt masina? nu sunt un fan sportive, vreau sa fie un motor suficient pentru masina sa nu il oboseasca si sa consume relativ putin, nu mai mult de 7-8 %.

 

http://www.autovit.ro/bmw-318-C19200791.html

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C19434709.html

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C19256549.html

 

ce parere aveti?

Link to comment
Share on other sites

care ar fi diferentele si dezavantajele intre un e90 318 si e90 320, in afara faptului ca unul are 143cp si unul 150(170)cp model 2008-2009.

e cam puturos motorul de 318 pt masina? nu sunt un fan sportive, vreau sa fie un motor suficient pentru masina sa nu il oboseasca si sa consume relativ putin, nu mai mult de 7-8 %.

 

http://www.autovit.ro/bmw-318-C19200791.html

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C19434709.html

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C19256549.html

 

ce parere aveti?

Mie-mi place peugeotul din avatar.eu nu mi-as lua BMW daca as fi in locul tau. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.