Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

e92 coupe

e90 berlina

 

tot mai raspunzi pe forum?

 

credeam ca esti ocupat cu datul kilometrilor inapoi.

 

 

eu as lua-o pe aia de la galati, culoare grafit si piele lemon. are pack m, ii pui niste jante mai frumoase si aia e.

 

325i ala coupe nu prea imi pare ingrijit.

Link to comment
Share on other sites

dupa un coupe e ciudat sa ajungi intr-un touring...

 

Da asa este, dar ma gandeam ca daca mai are alte masini cu motoare mari poate vrea sa o mai lase un pic cu taxele si se gandeste si la altceva :thumbsup:

Oricum mi-a raspuns ca nu e interesat, asta e continuam sa mai cautam doritori :pardon:

Link to comment
Share on other sites

mie imi place ultima, dar datorita locatiei care da senzatia ca e una din masinile lui boldy, as alege-o pe aia din valcea din cauza interiorului mai deosebit, cu toate ca pe motorizarea aia mie cea mai potrivita cutie mi se pare cea automata.
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C19470031.html

 

320d din 2009 cu 14mii500... wtf

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C19518640.html

 

alta cu 13500 de data asta...

 

ce mama draq, astea sunt furate?

 

daca dai pe mobile 318d 2009 cu peste 100k, nu gasesti una sub 17 mii.

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C19717131.html

 

320d coupe/2007 cu 15.900.

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

N-ai cum sa intelegi domnu` Kristal. :)

 

Rezuma-te la forum si nu-ti mai complica viata aiurea !

 

Vorbea evazionistu` de TVA si smenuitoru` de kilometri.

Probabil faci parte din categoria celor care cred ca toate tin o vesnicie. Dar si cand si-o iau peste botic, nu le vine sa creada ce s-a intamplat.

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca se gasesc masini bune si la noi in tara si la preturi accesibile....doar trebuie sa cauti bine.

 

Da, dar nu cu numere rosii, proaspat aduse de afara si cu 3-4 mii mai ieftine ca acolo :).

 

Si politia e de vina pt cele intamplate in mare parte. Vorbesc aici de cazurile din targul vitan care pot fi demonstrate pe loc si se face dosar penal foarte usor pentru "Tentativa de inselaciune.". Se face frumos un flagrant, cu niste poze si 2 martori si gata dosarul.

 

EX concret: un cocostarc vroia sa vanda un E90 in targul vitan duminica asa. PE geam cu creta scria mare Fabricatie 2008, 320d, 150 cai.

In geam mai avea si o foaie in care detalia dotarile si specifica iar 320d, 2008, 150cai.

Vine un amarat si il intreaba: "din ce an e patroane? si ala ii zice 2008 boss" - limbaj de vitan.

Ii ridica apoi capota sa se uite ala la motor, si eu vad seria de sasiu. Eram convins ca masina e mai tanara de 10/2006 (eu am seria VE17 si aia avea cu VE16). Ma uit pe stickerele de la faruri si vad 05.2006. => deci am lamurit anul fabricatiei.

 

Iar ca model, era 318d cu 122 cai. Mai clar de atat ca era tentativa de inselaciune (in termeni juridici) nu exista.

 

 

Dosarel penal, 1 an cu suspendare la prima abatere si au rezolvat un samsar.

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

Indiferent de unde le cumpara, nemtii nu sunt idioti sa faca pomeni. In mod normal, o masina corecta si intretinuta, chit ca are si 300.000 km, tot nu va fi mai ieftina in Germania. Nemtii fac preturile in functie de starea masinii, nicidecum in functie de nr de km.
Link to comment
Share on other sites

Vor sa scape de ele. Mai este posibil ca vanzatorii sa le fi cumparat cu tva-ul scazut din ele (netto preiz cu mai spun nemtii), pretul de achizitie a fost mai mic din diferite considerente (km multi sau a fost dauna totala si data la export ca nemtii nu dau voie reanmatricularii unui autoturism care a fost dauna totala). Daca vei cauta pe autovit vei gasi si masini la preturi mai normale dar ti se vor parea mari in raport cu acestea
Link to comment
Share on other sites

Am batut Germania in lung si in lat dupa masini in urma cu cativa ani (plecam cel putin odata la luna) si prima data cand am ajuns acolo am ramas stuperfiat ca vedeam masini slab dotate la preturi mult mai mari ca pe piata romaneasca, nu imi venea sa cred. La polul opus erau masinile fara drept de circulatie in DE (daunele totale) reparate ce nu aveau drept de circulatie si ofertele handelilor erau, citez "nur for export". Situate intre acestea doua gasesti masini provenite de la parcurile auto ale diverselor companii si masini cumparate la licitatii din Italia, Franta, Belgia sau Olanda tot cu multi km si ne ingrijite dar un handel are cunostintele si relatiile necesare sa mai aranjeze masina ieftin si repede. Daca esti cumparator strain nu iti va spune o iota din cele mentionate mai sus, iar daca esti cumparator neamt este obligat sa fie transparent cu tine. In DE se gaseste greu o masina buna si ieftina
Link to comment
Share on other sites

Indiferent de unde le cumpara, nemtii nu sunt idioti sa faca pomeni. In mod normal, o masina corecta si intretinuta, chit ca are si 300.000 km, tot nu va fi mai ieftina in Germania. Nemtii fac preturile in functie de starea masinii, nicidecum in functie de nr de km.

 

Nu exista :) Pretul se face tinand foarte mult cont de nr de km :) Am vazut Audi A4 care arata si mergea impebacil, luat foarte ieftin pentru ca avea vreo 350 000 km :)

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.