Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

La prima impresie, as zice ca te-ai inscris pe forum acum o jumate de ora sa faci reclama la firma asta intr-un fel. :scratchchin:

 

in nici un caz.

 

eu acum vreau sa schimb vw meu cu un 320d, dar nu stiu si nici nu am gasit mai nimic despre aceasta firma (eu fiind din cluj si firma din jud brasov) - ma gandeam ca poate cineva a mai apelat la ei si ma poate ajuta in privinta seriozitatii lor - lucru deosebit de greu de gasit pe la noi. am gasit aceasta firma fiind cam singura care mi-a oferit un by back la o suma care imi convine, altfel clar cautam in cluj ceea ce doream. Ma intereseaza nu neaparar parerea despre aceasta masina, ci mai degraba daca nu sunt tepari - mai ales ca initial am gasit un amt bmw cu mai putini km si mai multe dotari, dar se laudau ca ei aduc direct din germania si belgia si sunt 100% de acord sa o duc in reprezentanta pentru o verificare (tester + istoric)

Link to comment
Share on other sites

mda deci nu gasesc un 318 i , 320 i in stare buna , rapid adica ieri, maine cel tarziu .

 

De ce sa fie ciudata ? :w00t:

 

E reglabila ... daca nu-ti place asa joasa o poti ridica foarte usor !!

 

Arata bine din poze :rolleyes:

 

l-am sunat eu , omul se plange ca nu poate merge cu ea ca e prea joasa , totusi suspensia se poate regla , de ce nu o ridica nu inteleg .El afirma ca se poate ridica cu 2 nivele ....

Link to comment
Share on other sites

Poate nu stie ce suspensie are masina :frantics:

 

Daca e reglabila e foarte simplu sa stranga sau sa desfaca piulitele alea !! Nu inteleg ce nivele :popcorn:

 

pai nu stie ce firma e , masina o are de 3 luni , stie doar ca are ceva galben pe acolo............

Link to comment
Share on other sites

a facut recarosare....din asta eu inteleg ca avea actele de la un 525 , dar acum masina e toata un 535i, nu doar a pus motor de 3,5 pe caroserie de 2,5.

adica a fost 535 de la mama ei, si asa a ramas, recarosarea a facut-o fara a mai schimba si motorul , doar seria de sasiu. nu mi se pare o chestie atat de senxationala incat sa dea masina pe 2000 pentru asta. iar un 535 din 2002 destul de dotat si frumos la 6000 nu mi se pare scump.

Link to comment
Share on other sites

Problema e ca e recarosat cu acte de 525D . Daca era 525i poate nu batea la ochi deloc la un ITP... Si daca nu e cazan... nu consider ca e scumpa...

 

LE : Am citit atent anuntul si scrie la combustibil motorina. Daca e motorul de 245 de cai nu e pe benzina??

Edited by Cosmin316
Link to comment
Share on other sites

astea tin de atributiile ARR-ului, politia poate cel mult sa informeze aceasta autoritate daca are cunostinta de aspect, altfel si daca il opreste in trafic si nu e insotit de un reprezentat ARR nu ii poate face nimic intrucat nu are autoritatea legala.
Link to comment
Share on other sites

la jante e simplu, scrie pe cauciucuri dimensiunile, insa la motor cum faci?? E simplu sa iti ia talonul, chiar si sa aiba habar de motoarele de BMW si sa isi dea seama ca ala e un V8 si nu un L6, dar majoritatea nu au serii ceea ce face si mai complicata metoda de recunoastere daca nu esti de ex. Ing. ARR, dar e si ma simplu sa il contesti intruct agentul constator al SPR nu are nicio pregatire in domeniu, din cauza aceasta intotdeauna aceste controale se fac cu cei de la ARR, pentru ca au atestate in privinta asta!

 

Apoi, de cate ori ati vazut voi ca atunci cand te opreste SPR-ul se uita sub capota, eu niciodata, exceptand cazurile cand sunt cu ARR-ul, asa ca poti circula linistit in privinta asta!

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

In loc sa respecte draq legile, romanii sunt buni doar la a se gandi cum sa le fenteze. Asta e unul din principalele motive care suntem priviti cum suntem in Schengen si multi trepadusi care isi dau cu parerea pe aici au adunat ceva bani din evitarea legilor (cititi evaziune.) fapt ce intr-o tara din vest s-ar fi soldat cu o excursie intr`o zona cu umbra permanenta (celula.).

 

Iar daca pe talon scrie DIESEL, dar masina are sunet de benzina, are 7000 rpm in bord in loc de 5-6 mii, e simplu sa iti dai seama cu ce combustibil merge, oricat de prost ai fi ca politist. Intr`un final il pui pe sofer sa ridice capacul de la rezervor si vezi a ce miroase :)) ... dar legile proaste combinate cu nepasarea duc la astfel de situatii.

 

Ai vrea sa fii lovit de un tip dinasta cu 535i care in acte e 525d si sa te faca dauna totala. Tu sa nu ai casco, iar RCA lui dupa niste verificari sa refuze plata catre tine pe motiv ca respectivul a adus modificari nepermise autovehiculului? Si tu ajungi sa stai cu anii prin instante, iar la urma ii iei pielea, pt ca daca individul nu are nimic pe numele lui il executi de aerul din plamani...

 

 

Ah, scuze, te despagubeste asociatia victimelor strazii... :)) dupa 10 ani

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

nu era vorba ca politistul ala e sau nu capabil sa isi dea seama, pur si simplu nu are atributiile legale iar in cazul unei contestatii e foarte usor de castigat, pentru ca, asa cum ai zis, legile sunt foarte ambigue si lasa loc de interpretari. Din pacate asta e sistemul nostru legislativ, nu sprijina asa cum ar trebui organele abilitate asta pentru a se asigura unora portite de scapare de care evident profita si altii cum pot. Normal ca oamenii nu ar trebui sa fie fortati sa caute solutii de evitare, sau chiar daca ar cauta, legea sa fie in asa fel gandita sa nu iti permita, dar realitatea este alta!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.