Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Eu il ajut si cu un test la sange chiar acolo la Tg-Jiu, mai putin verificat istoric fiindca nu exista reprezentanta BMW acolo !

E si un test pt proprietarul 330d-ului, daca nu are nimic de ascuns, nu are motiv sa refuze o deplasare la Pitesti, unde se poate face o verificare completa. Nu poate invoca costul deplasarii, nu sunt nici macar 200km de la Targu Jiu la Pitesti. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

E si un test pt proprietarul 330d-ului, daca nu are nimic de ascuns, nu are motiv sa refuze o deplasare la Pitesti, unde se poate face o verificare completa. Nu poate invoca costul deplasarii, nu sunt nici macar 200km de la Targu Jiu la Pitesti. :thumbsup:

 

eu ca proprietar nu m-as deplasa nici 10 km , nu stiu de unde ideea ca proprietarul trebuie sa vina cu masina . Poate sa vina unul la mine si sa-si bage carburant , oricum nu l-as lasa sa conduca 200 km masina fara sa o achite . Se poate intampla orice .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Am vorbit chiar acum cu cineva care a condus masina acum 2 saptamani si mi-a zis ca merge impecabil, nu are ce sa-i reproseze, nu bate, troncane, motorul merge perfect, trage de rupe. Nu mi-a putut spune nimic, evident, despre km daca sunt reali sau nu.
Link to comment
Share on other sites

eu ca proprietar nu m-as deplasa nici 10 km , nu stiu de unde ideea ca proprietarul trebuie sa vina cu masina . Poate sa vina unul la mine si sa-si bage carburant , oricum nu l-as lasa sa conduca 200 km masina fara sa o achite . Se poate intampla orice .

 

Eu cand mi-am luat masina, a venit proprietarul cu ea de la Alba Iulia la Tg Mures ca sa o verificam la dealer-ul BMW. Se mai intampla si din astea...

L-am asigurat ca o iau daca e masina in regula, el stia ca nu vinde un cazan si ne-am inteles.

Edited by Adrian M
Link to comment
Share on other sites

eu ca proprietar nu m-as deplasa nici 10 km , nu stiu de unde ideea ca proprietarul trebuie sa vina cu masina . Poate sa vina unul la mine si sa-si bage carburant , oricum nu l-as lasa sa conduca 200 km masina fara sa o achite . Se poate intampla orice .

 

Depinde de proprietar si de cumparator. Si eu m-as deplasa pana la Pitesti/Brasov/Constanta daca un eventual cumparator m-ar convinge ca o cumpara 100% daca e in regula in urma testarii. Totusi e vorba de un schimb + o diferenta consistenta, ambele parti trebuie sa isi aduca contributia pentru ca schimbul sa se desfasoare cat mai usor.

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Am vorbit chiar acum cu cineva care a condus masina acum 2 saptamani si mi-a zis ca merge impecabil, nu are ce sa-i reproseze, nu bate, troncane, motorul merge perfect, trage de rupe. Nu mi-a putut spune nimic, evident, despre km daca sunt reali sau nu.

 

 

POATE SA MEARGA ORICINE CU MASINA .... PINA NU MERGE EL CU EA SA VADA CUM ESTE NU ARE ROST SA DISCUTE... IN CEA CE PRIVESTE PRETU ... EL NU VA LUA MAI MULT DE 9000 PE MASINA DECIT DE LA VREUN PRIETEN ... CA SUNT PE AUTOVIT.RO SI CU 7700 DE 2005 DIESEL .. ASA CA 7000 NU E FOARTE MULT ... MAI INCEARCA SA DAI JOS DIN EI ...

 

ANUNTA-NE DACA O IEI SI SA FACI MAI MULTE POZE... CHIAR SUNT CURIOS SA NE SPUI CUM TRAGE ... CRED CA E FIARA...

 

BAFTA!!!

Link to comment
Share on other sites

Tu ori esti proprietarul 330-ului, ori esti prieten cu el, ori esti baiatul proprietarului ! In niciun caz nu esti din Slatina, cum ai scris pe pagina anterioara, esti din Tg-Jiu mai mult ca sigur !

100% e una din variante, eu zic ca e ultima !

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

POATE SA MEARGA ORICINE CU MASINA .... PINA NU MERGE EL CU EA SA VADA CUM ESTE NU ARE ROST SA DISCUTE... IN CEA CE PRIVESTE PRETU ... EL NU VA LUA MAI MULT DE 9000 PE MASINA DECIT DE LA VREUN PRIETEN ... CA SUNT PE AUTOVIT.RO SI CU 7700 DE 2005 DIESEL .. ASA CA 7000 NU E FOARTE MULT ... MAI INCEARCA SA DAI JOS DIN EI ...

 

ANUNTA-NE DACA O IEI SI SA FACI MAI MULTE POZE... CHIAR SUNT CURIOS SA NE SPUI CUM TRAGE ... CRED CA E FIARA...

 

BAFTA!!!

Hai serios..lasa-ne omule ca esti penibil :hyper:

Link to comment
Share on other sites

Hai serios..lasa-ne omule ca esti penibil :hyper:

 

nu sunt nici una nici alta din variante ... sunt doar fan si proprietar bmw ... eu doar vorbeam realist

verifica aici poate te convingi

 

http://www.autovit.ro/bmw-118-C20464707.html

 

.... si apropo ... daca nu vede clientu mashina nu au nici o valoare vorbele aici pe forum ...

 

si penibilitate e la tine acasa sa stii ...

Link to comment
Share on other sites

nu sunt nici una nici alta din variante ... sunt doar fan si proprietar bmw ... eu doar vorbeam realist

verifica aici poate te convingi

 

http://www.autovit.ro/bmw-118-C20464707.html

 

.... si apropo ... daca nu vede clientu mashina nu au nici o valoare vorbele aici pe forum ...

 

si penibilitate e la tine acasa sa stii ...

 

Nu are nici o treaba masina din linkul tau cu masina colegului Daniel..E muuuuuuuuuuuult mai cheala asta gri aratata de tine :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Pai cauti masina pe google dupa VIN-ul de pe autovit si din 6 rezultate unul e pe forum, logic ca omu intra sa vada ce s-a scris despre masina, da' pe userul proprietarului si ce vede, ca tocmai poarta o discutie intr-un topic de 330-u lui/a unui prieten etc..

Sunt atatea cazuri de genul asta pe forum si asa-s de evidente :frantics:

Edited by Gizmo.
Link to comment
Share on other sites

Pai cauti masina pe google dupa VIN-ul de pe autovit si din 6 rezultate unul e pe forum, logic ca omu intra sa vada ce s-a scris despre masina, da' pe userul proprietarului si ce vede, ca tocmai poarta o discutie intr-un topic de 330-u lui/a unui prieten etc..

Sunt atatea cazuri de genul asta pe forum si asa-s de evidente :frantics:

 

 

 

 

Teoria chibritului in 7 acte ai scriso ...

De unde zici ca ai luat VIN- ul?

Link to comment
Share on other sites

Te-a anuntat vreun prieten ca se discuta de masina lui taica-tu si ti-ai facut repede cont aici. Ai avea mult mai multe sanse sa o vinzi daca ti-ai asuma-o si ai da date concrete si reale despre masina. Asa, facand pe nestiutorul si promovand masina indirect, mai mult intretii ideea ca nu ar fi chiar ok 330-ul ! Dar, fiecare are propria strategie de marketing ! Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Te-a anuntat vreun prieten ca se discuta de masina lui taica-tu si ti-ai facut repede cont aici. Ai avea mult mai multe sanse sa o vinzi daca ti-ai asuma-o si ai da date concrete si reale despre masina. Asa, facand pe nestiutorul si promovand masina indirect, mai mult intretii ideea ca nu ar fi chiar ok 330-ul ! Dar, fiecare are propria strategie de marketing !

 

Sincer iti spun ca nici nu as vrea sa fie a mea masina pt ca nu halesc komby .. Eu am un 320 Coupe din2008 177cp...

Doar motoru si cutia si 4x4 imi place de la ea ... In rest nu are nimik sa ma incante ... Gri cu piele gri ..

 

Apropo de seria 1 al lui daniel e frumos fata de ala argintiu care am dat eu exemplu mai inainte ..

Link to comment
Share on other sites

Aha, ti-ai facut cont doar ca sa postezi cu referire la masina aia, dar nu ai nicio legatura cu masina respectiva ! Ok, cum zici tu, doar ca nu te astepta sa te si credem. Pana la urma, daca se hotaraste, verifica si testeaza masina si vede el daca o si cumpara, indiferent daca recunosti tu sau nu ca esti, de exemplu, Cosmin ?! Bafta ! :drinks:
Link to comment
Share on other sites

E clar ca omu are legatura cu proprietaru sau ceva, da merge pe burta si se vede cat de mult il duce capu.

 

Vorba lu mihaiC, daca s-ar fi prezentat ceva de genu "Salut masina e a mea si nu are nici o problema, o testam oriunde doreste clientul, va raspund la orice intrebare si nelamurire" nu ar fi avut decat de castigat si ar fi prezentat cat de cat incredere.

 

Asta ce o incearca el aici e cardeala de copii mici, ca vezi doamne masina e buna rau, e o fiara lol

Edited by Lucenzo
Link to comment
Share on other sites

Si asta de mai sus care a postat o intrebare despre un E90 combi asemanator, e tot cel cu 330d. :)

 

salut,

 

numele meu este Razvan si sunt din Buc

citesc de cateva zile forumul bmwclub si am vazut toata discutia despre " asta cu 330d" si nu am nicio treaba

 

eu doresc sa achizitionez un bmw seria 3 e60

 

multumesc si astept strict pareri numai despre ceea ce postez eu, calculatoru

 

numai bine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.