Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

 

e 320 nu 323

 

Interesanta masina, dar cam atat. Motorizare invechita, consum mare, fara posibilitate de asigurare Casco (vechime >10ani).. :thumbsup:

 

se poate face casco si la masini mai vechi de 10 ani.cum adica motorizare invechita?

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Intrebare: Se mai poate deduce TVA-ul pe firma la achizitia masinilor destinate exclusiv transportului rutier? Stiam de o OUG pe la sf anului trecut prin care se anula treaba asta..

 

De la anul se poate deduce 50%, au dat astia alta ordonanta.

 

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_banci-10673712-firmele-pot-deduce-din-nou-tva-achizitia-masini-cheltuieli-carburant-dar-limitat-50.htm

Link to comment
Share on other sites

Interiorul arata bine (volan, scaune, navigatie), dar exteriorul lasa de dorit - semnale odioase, sa nu mai vb de oglinzi :laugh:si kit-ul exterior de 3 tipuri - praguri standard, spoiler M, bara fata de FL pe NFL , super oferta :LMAO:

 

Nu cred ca m-ar deranja oglinzile la o masina atat de mult daca as avea intentia sa o cumpar...as putea sa-i pun oem a2a zi :).

 

Si in legatura cu bara se mai intampla...am un prieten care a comandat-o din germania si i-a venit de nfl si el masina luai era din 2003...a "adaptat-o" si a pus-o. :). Eu zic ca face banii

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C21670049.html

 

Probabil ca dupa impactul frontal cu ... o musca, albinuta sau un fulg de nea care de-abia a atins capota (probabil si lonjeroanale)a decis un facelift, dar doar frontal ca nu au mai fost bani si pentru stopurile spate.

 

Simple speculatii dar ia in cosniderare ca nu se schimba foarte des capota, aripile, farurile si bara doar asa din pasiune - arunc ao privire atenta la lonjeroane si la compartimentul motor.

Link to comment
Share on other sites

Alea de 177 de cai au gradatii mici la vitezometru. Deci e de 163hp. Si tare am impresia ca e chiar 2006 :)

Masina o stiu. Arata f f f bine in realitate. Are botul de facelift de acum vre-un an...

 

Si pharmacistule, vezi ca are doar bara si capota de facelift. Farurile sunt de la varianta normala.

Se poate verifica usor daca a fost troznita frontal tare:

Stickerele de pe faruri si de pe ventilatorul care vine pe radiator au data fabricatiei pe ele. Trebuie s fie apropiate de data fabricatiei a masinii [1 luna in urma, max]

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

Alea de 177 de cai au gradatii mici la vitezometru. Deci e de 163hp. Si tare am impresia ca e chiar 2006 :)

Masina o stiu. Arata f f f bine in realitate. Are botul de facelift de acum vre-un an...

 

Si pharmacistule, vezi ca are doar bara si capota de facelift. Farurile sunt de la varianta normala.

Se poate verifica usor daca a fost troznita frontal tare:

Stickerele de pe faruri si de pe ventilatorul care vine pe radiator au data fabricatiei pe ele. Trebuie s fie apropiate de data fabricatiei a masinii [1 luna in urma, max]

dar la e90 are acele flapsuri ca la e60 in saptele grilei din fata? care am inteles ca dupa un impac frontal destul de major nu prea se mai monteaza corect si iti poti da seama usor... http://i148.photobucket.com/albums/s13/RickT_album/1-2.jpg

Edited by SABINs4s
Link to comment
Share on other sites

 

Multumesc WLF, eu nu gasisem mai nimic, iar cele 3 opinii "specializate" obtinute erau contradictorii. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

323 s-a facut pana in 2000, deci ori e 323 si e din 99-2000 ori 320 cu motor de 2,2 , si intr-adevar e din 2002

el a pus la descriere motor 2200 cmc....deci 320, dar in anunt e 323, si in plus are norma de poluare e3 , iar 2,2 in 2002 stiam ca e euro4

pana nu vezi cartea masinii e un mister ce e de fapt :)

Edited by mihai20
Link to comment
Share on other sites

Eu nu imi dau seama unde e lipit cu superglue. Intr-adevar becul e aprins galben.

 

Wlf, ca tot veni vorba de deducere TVA, ai idee cum se face mai exact? Cand/cat/cum pot recupera? Varianta cunoscuta de mine+variantele auzite de la altii m-au bagat total in ceata. Eram curios daca am vreun avantaj prin cumpararea unei masini pe firma sau ma complic prea tare..

Link to comment
Share on other sites

Wlf, ca tot veni vorba de deducere TVA, ai idee cum se face mai exact? Cand/cat/cum pot recupera? Varianta cunoscuta de mine+variantele auzite de la altii m-au bagat total in ceata. Eram curios daca am vreun avantaj prin cumpararea unei masini pe firma sau ma complic prea tare..

daca ai firma intreaba-ti contabilul.el trebuie sa te consilieze la capitolul "ce sa cumpar pe firma mea ca sa deduc TVA,sau sa am TVA de plata mai putin,etc..?!?"

Link to comment
Share on other sites

Interiorul arata bine (volan, scaune, navigatie), dar exteriorul lasa de dorit - semnale odioase, sa nu mai vb de oglinzi :laugh:si kit-ul exterior de 3 tipuri - praguri standard, spoiler M, bara fata de FL pe NFL , super oferta :LMAO:

 

un exemplu de masturbare masina asta...nu e nici una nici alta......eu zic ca masina nu e nici din 2002 si ca are motor de 2.5 170 de cai nu 2.2...deci in nici un caz nu si merita banii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.