Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Dar pentru masina de zi cu zi..nu-i vad rostul..dar probabil cand vezi scris "4% consum" pe hartie te convinge imediat..uiti de toate dezavantajele

Fara a intra in polemica - urmatoarea masina o vreau benzina, dar pe de alta parte:

 

318d injectie clasica, chiptuning - consum mediu la pompa pe 2500km (Cluj - Viena - zona Innsbruck (urcat pana la 2000m) - Viena - Cluj) a fost 5.66 si 5.53 cu viteze medii inregistrate pe bord de 77km/h respectiv 98km/h; 2 persoane + bagaje.

Link to comment
Share on other sites

1. Scaune incalzite

2. DSC

3. Perdeluta spate...

mai este PDC

 

Misto masina,chiar daca e la Cluj

http://www.autovit.ro/bmw-320-C21764373.html

sa inteleg ca eu care stau in Cluj si masina cu numere de Salaj e cea mai proasta combinatie :D

 

Weekendul trecut se strecura prin trafic una identica, cu numere de export galbene, nu scotea fum deloc si in curbe pe calea turzii nu se inclina absolut deloc. In afara de km dati inapoi ce poate sa aiba o masina de genul? Sau nu va place ca are detailing facut, treaba care costa de la de la 3-400lei in sus int-ext.

Edited by Gizmo.
Link to comment
Share on other sites

Te referi la butoanele de jos? De la stanga la dreapta, avem

1. Scaune incalzite

2. DSC

3. Perdeluta spate...

 

Poti sa completezi tu lista te rog, vreau sa stiu ce butoane sunt acolo

 

Ar mai fi fost masaj in scaune, care lipseste la masina aia.

 

La E39 cel de presiune in roti nu este acolo jos, este pe trimul de lemn, sub rotita de proiectoare.

Link to comment
Share on other sites

A, din pct de vedere al pretului, foarte de acord. Credeam ca zici ca e tare masina in sine.

 

Chiar zilele trecute era un topic cu cineva care cerea 9200 pe un 318d din 2002. Si exact exemplul unui seria 1 i l-am dat, tre sa fii un pic cu capul sa dai 9 mii pe un E46 vechi de 10 ani, in loc sa iei un seria 1 modest mult mai nou, si la pret mai bun.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

A, din pct de vedere al pretului, foarte de acord. Credeam ca zici ca e tare masina in sine.

 

Chiar zilele trecute era un topic cu cineva care cerea 9200 pe un 318d din 2002. Si exact exemplul unui seria 1 i l-am dat, tre sa fii un pic cu capul sa dai 9 mii pe un E46 vechi de 10 ani, in loc sa iei un seria 1 modest mult mai nou, si la pret mai bun.

 

Asta am zis si eu... vreau sa vand nFL`ul meu si sa trec la benzina... si am inceput sa ma uit si la seria 1 si m-ar incanta mai mult decat sa iau un fl din 2001,2002 la 7000 de €. Bineinteles daca e in regula. Oricum vad ca se invart intre 7000 si 10000...

Link to comment
Share on other sites

Asta am zis si eu... vreau sa vand nFL`ul meu si sa trec la benzina... si am inceput sa ma uit si la seria 1 si m-ar incanta mai mult decat sa iau un fl din 2001,2002 la 7000 de €. Bineinteles daca e in regula. Oricum vad ca se invart intre 7000 si 10000...

 

 

Masina de care ai intrebat,este aproape atat de banala ca un logan nou...nu are nici macar o optiune decenta,in afara de scaune incalzite,interiorul arata groaznic,motorul ala de 1.6 este...slab tare,iar ca design si forma este mult sub E46...bineinteles unul cu pachet m,jante frumoase!

E46 se mai dau si cu 7-8-9k euro,116`le ala in 2 ani....nu`l mai dai!:))

Practic nu prea iti ofera placerea de a conduce 116`le ala matrasit!

Link to comment
Share on other sites

O parere despre http://www.autovit.ro/bmw-318-C20834869.html sau http://www.autovit.ro/bmw-318-C21748803.html :hyper: . Amandoua sunt FL la cele mai bune preturi si stau de vreo 2luni la vanzare, dc oare nu se vand :wacko:

 

 

prima o scoti in 8000, a doua dauna:))..uitate la numar si la faptul ca nu are carenajele de la roti....oare de ce nu se vand?

Link to comment
Share on other sites

cum adica o scoti in 8000 cand proprietarul cere 6000?? io zic ca o scoti si in 7000 :blink:

 

taxa e 1500 euro (e mai mult cand mergi sa ti o calculeze)...+100 euro RAR, asigurare+numere+taxa talon+taxa inmatriculare 100 euro...traducere brief, contract vanzare cumparar, 100 d copii xerox...poate scoti si 3 randuri de numere rosii 3X120 lei= aprox 100 d euro:))) asa mai departe

Link to comment
Share on other sites

taxa e 1500 euro (e mai mult cand mergi sa ti o calculeze)...+100 euro RAR, asigurare+numere+taxa talon+taxa inmatriculare 100 euro...traducere brief, contract vanzare cumparar, 100 d copii xerox...poate scoti si 3 randuri de numere rosii 3X120 lei= aprox 100 d euro:))) asa mai departe

 

Am vazut ca au fost lovite amandoua in fata, se vede, dar si pretu reflecta calitatea :pardon: , oricum cea albastra e si inmatriculata, culoare frumoasa, mici retusuri mai facem :thumbsup: Cea albastra ma tenteaza, sper sa-i mai scad aun pic pretu sa o pot achizitiona :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.