Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Din topicul ala reiese ca ascunzi ceva... si iti mai reies si aptitudinile de samsar pe care gresit le folosesti pe acest forum. Si stii bine ca nu a fost prima oara cand ai fost prins cu matza-n sac, deci...

 

Si de fiecare data cand postezi aici iti sare lumea in cap, dar tu stii bine...

Link to comment
Share on other sites

fratilor nu aveti idee ce tupeu au samsarii din ziua de azi, eu am vandut masini cu ceva ani in urma dar exista mult respect pe vremea aia.. in pricipiu si asta a fost un motiv pt care m-am lasat de masini.. noii samsari aparuti cu tupeu maxim si fara pic de rusine. am pus acum 2 zile masina pe autovit, nu vreau neaparat s-o vand, doar daca prind un client serios.. nu samsari sau neseriosi. pot sa spun ca m-au disperat toti samsarii astia care nu nici pic de rusine in ei, cu tot felul de oferte de ra**t de imi vine sa dau anuntul jos :D cum sa suni sa oferi cu 2000E mai putin, la o masina de 8000E :) sa mai zici si "credeam ca ai nevoie de bani acum de sarbatori si vrei sa te scap de ea" fratilorrr s-a ajuns rau cu samsaria asta :D si cand ma gandesc cati se ard pe vrajeala lor.. e gravvvvv !!
Link to comment
Share on other sites

Am urmarit discutia,ce nu inteleg eu : A TEPUIT PE VREUNUL DIN VOI? PE DOMNUL KIP? te-a tepuit cel din CT, ca vb cu o asa ura ca zici ca ti-a dat o mare teapa, omul a recunoscut ca e samsar, si mai e ceva acum sunt atatea metode de a verifica o masina inainte de a cumpara si apoi nu obliga pe nimeni sa cumpere de la el; unii isi merita soarta

Voie buna!

Sarbatori fericite!

Link to comment
Share on other sites

Mai citeste de vreo 13 ori. Daca n-ai inteles din prima, poate pricepi din a 14-a ! :thumbsup:

 

Da, ne-a tepuit pe toti. Esti multumit acum ? Saracul de el, ce samsar amarat. Hai sa ne fie mila de el ca pune la vanzare 318 si zice ca e 320, de exemplu ! Apropos, ti s-a blocat caps lock-ul ?

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Si on-topic:

http://www.autovit.ro/bmw-x5-C22056608.html

 

Penibil ca la o masina de valoarea asta sa mai fie combustibil pentru 38 de KM. Si, se vede cheia cam... rupta? In doua poze se vede cheia in contact dar capatul mecanic e scos din ea...

Extraful - impecabila masina.

Exact tupeul de care era vorba si mai sus.

 

Altfel - full de full

Edited by Pharmacistu'
Link to comment
Share on other sites

acuma exagerezi, deci ia zi-ne cum e ? daca ai x5 faci plinu si la fiecare 50km te opresti si faci plinu iarasi?

 

extraordinar daca ai x5 nici macar nu ai voie sa folosesti toata capacitatea rezervorului ca esti penibil

 

eu zic ca trebuia sa-i puna rezervor de 10 litri sa vada toata lumea ca esti la pompa non stop, ca este bani la baiatu

Link to comment
Share on other sites

acuma exagerezi, deci ia zi-ne cum e ? daca ai x5 faci plinu si la fiecare 50km te opresti si faci plinu iarasi?

 

extraordinar daca ai x5 nici macar nu ai voie sa folosesti toata capacitatea rezervorului ca esti penibil

 

eu zic ca trebuia sa-i puna rezervor de 10 litri sa vada toata lumea ca esti la pompa non stop, ca este bani la baiatu

 

Tu mergi cu masina ta pana mai ai combustibil ca in clipul cu Kramer? N-as prea crede...

Era vorba de bun simt - de a nu vinde masina si cu rezervorul aproape gol doar pentru profit maxim.

Edited by Pharmacistu'
Link to comment
Share on other sites

Nu. Sunt firme facute pe numele unor boschetari [dupa metoda Bahaian], iar cand firma tre sa plateasca TVA-ul la stat nu o face. Statul cand vrea sa execute firma respectiva, descopera ca administrator unic este Nicusor de la Braila, si, in consecinta, nu are ce sa faca. Got it?:p

 

Daca ar vrea, i-ar potoli pe acesti samsari in maximum 1 luna. Dar nu se vrea.

 

Nu e chiar asa, au gasit un fel de portita legala, am descoperit de curand, cand am vazut o factura facuta.

 

E legal ca o firma care se ocupa cu vanzarea de autoturisme, sa taie TVA numai pe valoarea comisionului.

 

Deci pe o factura emisa de o firma de genul asta, apare asa:

 

1. Vanzare fond marfa cutare auto - valoare - 5000 lei - TVA inclus si nedeductibil

2. Comision - valoare 435 lei - tva din astia 435

Total 1+2

 

Am o factura acum in fata.

 

Si pe factura originala cu care a fost cumpara masina din tara de origine (Franta in cazul de fata) scrie : exonerare de TVA in virtutea articolului cutare din cutare lege.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Tu mergi cu masina ta pana mai ai combustibil ca in clipul cu Kramer? N-as prea crede...

Era vorba de bun simt - de a nu vinde masina si cu rezervorul aproape gol doar pentru profit maxim.

 

ce bun simt ?? masina ti se pare pozata in targ? sau tu crezi ca a facut pozele si gata nu mai umbla cu masina?

Link to comment
Share on other sites

Esti nebun, de unde stii tu asta? Crezi ca daca tu procedezi asa, asa face si restul?

 

O sa vi se infunde odata si odata mizeriile astea....

Asa zic si eu. O sa vina momentul cand or sa si-o fure toti. Si presimt ca nu mai e foarte mult pana atunci ;)

 

Am urmarit discutia,ce nu inteleg eu : A TEPUIT PE VREUNUL DIN VOI? PE DOMNUL KIP? te-a tepuit cel din CT, ca vb cu o asa ura ca zici ca ti-a dat o mare teapa, omul a recunoscut ca e samsar, si mai e ceva acum sunt atatea metode de a verifica o masina inainte de a cumpara si apoi nu obliga pe nimeni sa cumpere de la el; unii isi merita soarta

Voie buna!

Sarbatori fericite!

 

da. a fost prins cu km dati inapoi la un E60. Asta se cheama teapa clara. Fara dubii.

 

Nu e chiar asa, au gasit un fel de portita legala, am descoperit de curand, cand am vazut o factura facuta.

 

E legal ca o firma care se ocupa cu vanzarea de autoturisme, sa taie TVA numai pe valoarea comisionului.

 

Deci pe o factura emisa de o firma de genul asta, apare asa:

 

1. Vanzare fond marfa cutare auto - valoare - 5000 lei - TVA inclus si nedeductibil

2. Comision - valoare 435 lei - tva din astia 435

Total 1+2

 

Am o factura acum in fata.

 

Si pe factura originala cu care a fost cumpara masina din tara de origine (Franta in cazul de fata) scrie : exonerare de TVA in virtutea articolului cutare din cutare lege.

Nu cred ca este legal ce zici tu. Astfel de ce nu pot sa ma duc eu ca persoana fizica sa imi iau masina de afara si sa platesc pretul fara tva. In cazul firmelor, daca masina se vinde a doua zi, trebuie platit TVA. Ei evita treaba asta.

 

Oricum nu e legal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.