Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Guest poleposition

Tradu in limba engleza urmatoarele fraze.

 

Mandrul posesor al celei mai frumoase masini.

 

Tatal celei mai frumoase fete.

 

O sa pui cars pentru masini si girls pentru fete?

 

the most beautiful e o treaba si one of the most beautiful e alta treaba, in cazul 1 corect e car, in cazul 2 corect e cars, logic. In exemplul dat de tine desigur.

 

Deci este proud owner of the most beautiful car, insa daca vroia sa zica "mandru posesor al uneia dintre cele mai frumoase masini", era "proud owner of one of the most beatiful cars" pentru ca nu se poate compara cu ea insasi ca in primul caz ci cu alte masini, deci plural, de unde si acel "one of the..."

 

So, e corect, "one the most economical cars", in cazul in care proprietarul a vrut sa spuna "una dintre cele mai economice masini", daca vroia sa spuna " proprietarul celei mai economice masini", era car si exprimarea era alta.

Link to comment
Share on other sites

Asta e replica chinezeasca de S-Klasse?

 

http://www.autovit.ro/faw-hq-C22990027.html

 

interiorul seamana 90% cu cel de la lexus LS-460. inclusiv forma scaunelor.

 

La e93 de mai sus e evident ca a avut o problema candva. Eu nu am vazut scaun rupt, mai ales in 60k km.

post-45900-0-33414300-1329984425_thumb.jpg

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C22650426.html

A fost a unui prieten din constanta, in leasing,dauna totala,anul trecut pe A2. "Fara accident" astia merita impuscati!

 

 

macar sunt reali km in cazul asta;))

 

Asta e replica chinezeasca de S-Klasse?

 

http://www.autovit.ro/faw-hq-C22990027.html

 

 

masina pe viata

Link to comment
Share on other sites

Am observat pe autovit, la BMW-uri, majoritatea celor aflate la vanzare au suportul de numar de pe fata diferit fata de cel de pe spate. Acest lucru nu ma face sa ma gandesc decat ca masina respectiva a fost pocnita, nu e o regula dar la unele se si vede chiar din poze acest lucru.

A mea de exemplu are suport diferit pentru ca fostul proprietar avea numarul lipit pe bara, eu am preferat suport decat sa ma chinui sa-l lipesc sau sa dau gauri.

Link to comment
Share on other sites

Stiu masina. Exceptand faptul ca e pusa Cabrio, iar ea e Coupe, e ok masina. E 2007 sigur si are a/c manual. Are vreo 140 - 150 mii km.

 

 

Cu siguranta are ceva probleme !Sa nu fie furata ,sau cine stie cate sunt pe duca la ea.E cu cel putin 4000 sub pretul pietei.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.