Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Guest poleposition

Inca o chestie....masina mi-a dat-o cu 3 presuri OEM BMW iar cel de la sofer lipsea si-mi pusese unu d-ala din targ , o panarama de pres (fiindca aratau bine cred k l-au luat ei pe ala de la sofer si l-au pus la masinile lor). Iar acu ce fac tre sa iau alt set de presuri k la bucata nu se dau. Si inca ceva ...roata de rezerva lipseste impreuna cu cricul. L-am intrebat unde sunt si se facea ca nu stie.

 

Cauciucurile sunt 245/45 R17 si vajaie rau incepand de la 30km/h. Sunt destul de tocite toate..pe fata sunt Goodyear iar spate Bridgestone , ambele RFT (Run Flat Tyre). Ce imi sugerati sa fac k dak ar fi sa iau altele ma costa o gramada de bani ce drak...am mai patit la un 520i e60 mai vechi cu niste cauciucuri Pirelli sa-mi vajaie asa si le-am schimbat k nu se mai putea. Eu ma gandeam sa caut 225/50 R17 k sa ies mai ieftin la bani...desi parca mi-e peste mana sa stau sa keltui acu dupa o zi ce am cumparat-o,adica de ieri.

 

poate nu e de la cauciucuri. cum de ai cumparat masina, mie imi suna a masina intretinuta foarte prost, gen tiganeala cu presurile, roata si cauciucuri diferite pe masina...

Link to comment
Share on other sites

Andrei_VUV da tu cum ai testat masina inainte sa o cumperi? sau doar ai dat banu asa si ti-au dat aia teapa cam asa suna.

 

Cauciucurile vajaie=fi mai explicit, poate s-a mers mult pe pana.

 

In fond ti-ai asumat riscu de a lua o astfel de masina daca nu ai controlat-o din bara in bara inainte.

 

Niste cauciucuri pe 17 nu sunt scumpe. :thumbsup:

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

baieti o intrebare off topic daca imi permiteti...ca ma tot contrazic cu cineva...intre o vectra si o laguna, ce recomandati? cu privire generala la ambele masini( fiabilitate, comfort, intretinere...) Va multumesc!

Depinde , pe Vectra ce motor ? Ala 1.9 CDTI e foarte bun , in schimb la DTi cam cad pompele de motorina , depinde mult de masina. Laguna duce bine pana cam in 200k km , dupa aia Dumnezeu cu mila , stiu pe cineva care a bagat mai multi bani in ea decat face masina.

Link to comment
Share on other sites

degeaba. bavaria nu da info decit daca dovedesti ca esti proprietarul masinii.

La Contempo de exemplu iti spun.Si au mai fost colegi care au mai sunat si la alte reprezentante din tara si au primit informatia.Deci,nu e garantat,dar este posibil.Si ca sa te lamuresc si pe tine,nici dooh nu este la discretia voastra..e o chestie de bun simt.

Link to comment
Share on other sites

Wlf, de ce n-ar fi reali ? :unsure:

 

Inseamna ~30.000km/an, care dupa mine chiar e un numar mare de km.

 

eu am vrut sa cumpar una din 04.2009 in ianuarie anul trecut si avea reali cam 150 k -160k iar samsarul a dat inapoi km pana la 76 k deci la asta gasita de tine pana in 200 k lejer

asa am zis si eu 30k pe an merge :) verifica sasiul cel mai bine

Link to comment
Share on other sites

Wlf, de ce n-ar fi reali ? :unsure:

 

Inseamna ~30.000km/an, care dupa mine chiar e un numar mare de km.

 

In Germania aia 30 de mii ii face intr-un an cu spatele, ce naiba.

In general Germania se fac 85-100 de mii pe an.

 

Un taxi de germania in 2 ani are 2 mil de km pe putin.

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare prea tare combinația preț-poze-descriere. Oare cumpĂŁrĂŁ cineva o mașinĂŁ prezentata asa?

http://www.autovit.ro/skoda-octavia-C23100384.html

masina are:

"ITEPE VALABIL 2013", "CASTOFON EMP 3REI","ALARMA VAIPAR 4 AIERBEGURI STERGATOR LUNETA","SENON", "MASIDOT COMPIUTE", "PROECTORE", "RIDICAREA SI COBORIRA GIAMURILO DIN TELECOMANDA", etc.

 

A batut recordul la prostie!

Link to comment
Share on other sites

Cum e aia "cheie bricheta" ?

 

A vrut sa zica probabil briceag. Anyway...

Cheia auto cu bricheta incorporata cred ca ar fi cea mai buna inventie a secolului :)) [pentru unii, bineinteles. Eu nu fumez.]

 

intrebarea mea e... ce mama draq e ala MASIDOT COMPIUTE... :))

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.