Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

GTI chiar are un consum foarte decent. Al meu consuma 7-8 in afara si nu il iertam, iar in oras pana in 12. E o super jucarie.

Inteleg , dar daca te dai mai serios la el? Ca doar cine isi ia GTI n-o face doar de dragul de a avea unul. Eu n-as putea sa merg "normal" sau economic cu un GTI.

Ce sa mai zic de asta de 211cp , e racheta pe langa orice diesel de aceeasi putere. Daca ii mai faci si o resoftare...nu te-ar bate gandul? Sau e deja?

 

Nu stiu de unde le scoti, dar crede-ma ca este o diferenta, maricica as spune.

Am mers si eu cu seria 1 si doar in spate spatiul e mai mic dar in fata e cam la fel.

Diferenta "maricica" ar fi la portbagaj.

Link to comment
Share on other sites

 

Am mers si eu cu seria 1 si doar in spate spatiul e mai mic dar in fata e cam la fel.

Diferenta "maricica" ar fi la portbagaj.

 

Trag concluzia si incep cu DECI : Ca sa ai loc in fata "consumi" spatiul celor din spate si 4 persoane de dimentiuni medii, mari, nu stau lejer deloc. Plus de asta, portbagajul este mult mai incapator.

Seria 1 nu este o masina pentru familie!

Edited by MihaiMAN
Link to comment
Share on other sites

Inteleg , dar daca te dai mai serios la el? Ca doar cine isi ia GTI n-o face doar de dragul de a avea unul. Eu n-as putea sa merg "normal" sau economic cu un GTI.

Ce sa mai zic de asta de 211cp , e racheta pe langa orice diesel de aceeasi putere. Daca ii mai faci si o resoftare...nu te-ar bate gandul? Sau e deja?

 

Pai am scris ca nu il iertam, in afara il alergam serios, dar nu consuma nici in conditiile astea foarte mult, probabil pentru ca era si caroseria usoara. Era resoftat la 250 de cai + cold air intake, un fel de Stage 1 cred, l-am vandut acum un an si ceva, il adusesem din USA.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/88106-vand-schimb-vw-golf-v-gti-2007/page__p__1246383__fromsearch__1#entry1246383

 

Mi-as mai lua un GTI, dar Golf 6.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Volantul dublu-masa cade cam la toate diesel-urile dupa un nr de km,mai ales la masinile care merg mai mult prin oras, si la VAG stiu si la BMW , chiar si la Volvo.

Problema cu lantul exista dar daca nu are niciun sunet metalic cand o cumperi mai duci km buni cu masina.

Masina perfecta inca nu s-a inventat...

Link to comment
Share on other sites

Am mers cu e90 320i, dar in varianta de 150cai. E net inferior motorului vechi, l6 2200cmc. Asta insemnand..putere, elasticitate, sunet. Dar varianta de 170cai e mult imbunatatita, in special in ceea ce priveste consumul. Ca motor nu cred sa aiba mari probleme, este un banal motor de 4cilindri aspirat. Pentru uz preponderent urban cred ca e o alegere buna :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

o fi GTI ok dar nu stiu cum o vedeti de daily use... consumul nu e mare, nu sare de 13 la mers normal insa e foarte putin comfortabila.. golfurile sunt cam rigide si non-gti... gti-ul mi se pare ca ma zdruncina rau! personal imi place mai mult mk5 decat mk6, dar asta e chestie de gust. banuiesc ca oricum comparati cu mk5 pt ca presupun ca mk6 e mai scump decat majoritatea seria 1..
Link to comment
Share on other sites

Lol. E facatura poza. S-a asezat Piedone pe capota cred....

 

mi se pare sau cartea service e completata pe picior?

oare numai ce e bifat se face la km respectivi?

http://www.autoscout24.ro/Details.aspx?id=211531257

Pai a schimbat filtrul de polen. Daca l-a schimbat si nu doar pe hartie cum se face la noi...:)

Si uleiul.

Putea sa schimbe si altele , nu conteaza. Dar are cam putine rubrici tipul asta de carte. Probabil asa erau cele mai vechi.

Nu stiu ce inseamna Inspektion 1 (probabil un tip de verificare gen la cartile mai noi - Fahrzeug Check)

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.