Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Aprox 4000,acum cateva luni.

 

andubalauru: bai ce te stii.Daca asa au ajuns preturile,sunt sanse de un E46 intr-o stare acceptabila.Mai si negociezi la sange pretul si aia e,iti raman bani sa faci ce nu-ti convine la masina.

 

 

asa o fi.. zic ca eu nu mi-as lua e46 cu 3-4k de euro. asa poti sa zici si de e90-urile de pe autovit. ca poti sa-ti iei unu ok la 10k nu? asa au ajuns preturile doar...

Link to comment
Share on other sites

Weekend-ul asta ma duc in DE. Din pacate nu in zona Munchen, ci la S de Stuttgart(~130 km). Sa vedem cat au de gand sa ma plimbe cei la care ma duc. Pe net n-am prea gasit nimic pe aproape. Ce ziceti de asta?

 

http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/bmw-330d-coupe-aut-leder-steptronic-bi-xenon-1-hand-n%C3%BCrtingen-bei-stuttgart/159311219.html?useCase=SearchSession&lang=ro&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&ambitCountry=DE&zipcode=78549&zipcodeRadius=100&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=150000&categories=SportsCar&minConstructionYear=2006&tabNumber=1

 

Sper ca o sa am mai multe optiuni acolo, ca pe Mobile e cam gol pe o raza de 100km.

 

@rogue

 

pentru cel ce cauta e92. Chiar acum am trecut pe langa:

Kessler automobile sau chiar in stanga de el. 335d de 08/2008 full cu interior crem si piano black. Interior impecabil. 23mii 147k km

 

iti spuns sincer, am ramas masca atunci cand am vazut-o. Pielea de pe ea era impecabila. Ca posesor de E92 330D, pot spune ca e beton. Nu am fost la drive test insa.

Singurul lucru ciudat ce il pot spune e ca zona in care se afla masina asta era cu mai multe ciurucuri.

Link to comment
Share on other sites

@rogue

iti spuns sincer, am ramas masca atunci cand am vazut-o. Pielea de pe ea era impecabila. Ca posesor de E92 330D, pot spune ca e beton. Nu am fost la drive test insa.

Singurul lucru ciudat ce il pot spune e ca zona in care se afla masina asta era cu mai multe ciurucuri.

 

Asta, nu?

http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/bmw-335d-coupe-aut-keyless-go-navi-leder-bi-xenon-n%C3%BCrnberg/163051538.html?useCase=SearchSession&lang=ro&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=56&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&ambitCountry=DE&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=150000&minConstructionYear=2008&tabNumber=1

E prea departe de cei la care merg eu, din pacate. Nestiind o boaba Germana, n-as vrea sa merg pana acolo de unul singur. Multumesc, oricum!

Link to comment
Share on other sites

Da, bijuteria asta era.

Ar fi pacat sa nu dai o fuga sa o vezi.

Iti spun sincer, am vazut multe E92, si eu am cautat ~2luni.

La noi in tara nu vezi interior de piele la 40.000km sa arate asa ca la asta. Si masina de teste de la dealer de 20.000 am vazut care sa nu arate asa.

 

Nu fi nebunel, parerea mea sincera e ca merita sa dai o fuga sa o vezi.

Germana la ce-ti trebe sa sti ?

mervestoier, neto, bruto, automobil, oiro fiur, caufertrag, servis history/heft. LAST PRICE? I GIEF U X. Cashu, la revedere.

Nici eu nu stiu nicio boaba de germana, am fost cu 2 prieteni, nici ei nu stiu nicio boaba.

Nu ai nevoie sa sti nimic. Mergi vezi masina dai o tura iti dai seama ce si cum. Doara` nu o cumperi pe vrajelile lui.

 

Masina arata exact ca in poze. Eu unul cand am vazut-o mi-am facut sange rau tare de tot. Singurul lucru ce m-a mai potolit e ca eu am vrut neaparat manuala.

 

La cum arata, trebuie sa fi putin dus cu pluta sa nu cheltui un 100EUR in plus sa dai o fuga si pana la ea sa o vezi, daca ai banii de ea.

Daca merge la fel cum arata, trebuie sa fi tampit sa cumperi alta. Sincer, arata impecabil.

 

Mai erau vreo 2 E92 in zona aia, dar cotet, fara navi fara nimic.

 

Spor la cautari oricum, si iti repet, da o tura si pana acolo, e superba masina.

Link to comment
Share on other sites

Da, bijuteria asta era.

 

In ultima instanta, ma duc. Mai ales ca imi spui ca ai vazut-o si arata foarte bine.

Pana atunci, am gasit-o pe asta pe-aproape:

http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/bmw-330xi-coupe-vollausstattung-g%C3%B6ppingen/164219952.html?useCase=SearchSession&__lp=13&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.makeId=3500&makeModelVariant2.modelId=15&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.makeId=3500&makeModelVariant3.modelId=56&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&ambitCountry=DE&zipcode=78549&zipcodeRadius=100&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=125000&doorCount=TWO_OR_THREE&minConstructionYear=2006&lang=ro&pageNumber=1

Asa a inceput cautarea mea de BMW-uri, cu 330i-ul. Daca asta e buna, nu stau pe ganduri. Daca nu, poate ajung si pe la NĂźrnberg.

 

 

El zice ca se duce la sud de Stuttgart, pai nu mi se pare foarte departe, ce naiba ca 130km e o nimica toata in Germania, ii faci in maxim 45 de minute.

 

Sunt 315 km din satucul unde merg eu pana in NĂźrnberg. Oricum, ma bucur sa am inca o optiune in caz ca nu gasesc nimic in zone.

 

 

 

Multumesc mult pt. ajutor! Maine dimineata am plecat.

Link to comment
Share on other sites

nu prea as avea incredere in Yurttas Automobile :)

 

Sunt aproape sigur ca am vazut masina listata de vanzator privat acum cateva zile, cand nu planuiam sa merg in zona aia. Se practica vandutul masinii unui privat de catre un dealer in Germania? Poate asta e cazul aici.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.