Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

mie nu-mi pare ca merita, oricum o dai la E46 trebuie sa iei in calcul si revanzarea cat sa o tii 5 ani ? Niste jante un Hk nu fac chiar atat de mult . Pariu ca daca o iei la pret aala si o vinzi peste 4 luni pierzi 1500 lejer . Pare din ciclul masina ca a mea nu are nimeni sau hai ca lesina fraierii cand vad jantele si asta fara sa vreau sa fiu rautacios . Max 7500 as plati eu . :thumbsup:

Plus ca , daca ma intrebi pe mine E46 fie el si coupe e destul de perimat ca aspect , max 2 ani ii dau pana ajunge in stadiul lui E36 .

 

pai daca ne-am gandi de fiecare data la valoarea de revanzare...

 

uita-te la ce preturi sunt in germania: http://cautare.mobile.ro/automobile/bmw-315-m-diesel-masina-sport-coupe.html?useCase=ChangeSortOrder&defaultOrder=ASCENDING&isSearchRequest=true&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=7%2C8%2C9%2C10%2C11%2C12%2C13%2C14%2C15%2C56&makeModelVariant1.modelDescription=m&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&ambitCountry=DE&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=200000&categories=SportsCar&minConstructionYear=2004&maxConstructionYear=2006&lang=ro&sortPath=price.consumerGrossEuro cu taxa care mai e 1k de euro si drumu care e vreo 500 de euro poate chiar mai mult daca te duci prin vest ajungi la 11-12k de euro.

 

si daca vrei sa o vinzi nu trebuie neaparat sa o vinzi aici ca piata de aici e trasa in jos de toti samsarii astia..

 

@Stefan: din pacate masina lui RCI e benzina si automata...

Edited by andubalauru
Link to comment
Share on other sites

Daca o cumpar la 13600 el a mers 6 luni gratis cu masina

La tine problema care te framanta mai tare este faptul ca a mers ala 6luni gratis cu ea. Daca ti-ar fi spus ca a cumparat-o cu 15,000E si o da cu 13,600 probabil ai fi luat-o de mult :)

Daca ar fi luat-o printr-o ocazie cu 5000E nu i-ai fi dat mai mult decat a platit el pe ea, asa-i? :D

 

Daca-ti place masina atat de mult mergi si ia-o! Stai sa te stresezi pt 600e si pt ca face ala un mic profit cu masina; tipic.

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Cred ca si daca ar fi zis ca a luat-o cu 13100 si o da cu 13000 eram mai impacat. Ai dreptate, nu merita aia 200 de euro sa-mi fac tot felul de ganduri.

Sincer sa fiu mai mult ma deranjeaza ca sunt al treilea pe carte si daca o sa vreau sa o vand peste cativa ani imi va fi mult mai greu decat daca as fi fost primul sau al doilea. Oricum, daca o iau acum imi asum faptul ca peste 5-6 ani o sa pierd foarte mult la o eventuala revanzare.

 

Stie cineva daca cei de la BMW de la reprezentanta au aparat din acela de testat daca a fost sau nu revopsita?

Edited by BV26CAT
Link to comment
Share on other sites

Cred ca si daca ar fi zis ca a luat-o cu 13100 si o da cu 13000 eram mai impacat. Ai dreptate, nu merita aia 200 de euro sa-mi fac tot felul de ganduri.

Sincer sa fiu mai mult ma deranjeaza ca sunt al treilea pe carte si daca o sa vreau sa o vand peste cativa ani imi va fi mult mai greu decat daca as fi fost primul sau al doilea. Oricum, daca o iau acum imi asum faptul ca peste 5-6 ani o sa pierd foarte mult la o eventuala revanzare.

 

Stie cineva daca cei de la BMW de la reprezentanta au aparat din acela de testat daca a fost sau nu revopsita?

 

 

ti-am trimis PM , dar te intreb si aici!

ai vazut masina ?

 

si de unde sti ca am dat 13000e ?

Link to comment
Share on other sites

N-am vazut eu masina, a vazut-o cineva in a carei parere am 100% incredere. Si mi-a zis ca arata foarte bine masina si ca merita sa vin si eu sa o vad. Iar la partea cu de unde stiu cat ai dat pe ea...13900 negociabil cat vrei pe masina e o suma destul de mare. Inainte sa dau banii aia din mana incerc sa ma interesez cat mai mult despre istoricul masinii. Mai ales ca a fost cumparata/pusa la vanzare intr-un timp foarte scurt. Edited by BV26CAT
Link to comment
Share on other sites

Sincer sa fiu mai mult ma deranjeaza ca sunt al treilea pe carte si daca o sa vreau sa o vand peste cativa ani imi va fi mult mai greu decat daca as fi fost primul sau al doilea.

Cumperi masina, declari CIV pierduta/furata, apoi scoti alta si vei fi primul proprietar pe carte, daca aia era problema :)

Edited by LYM
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Myx - Fac naveta de la distante mari, nu le invart prin oras, cum facem noi.

@Hila - arata bine masina, dar este cam cheala. Pachetul M este pus ulterior, nu apare in lista de dotari a masinii, sa nu mai zic de transformarea in LCI, iar data fabricatiei este 2006, nu 2007.

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

@Myx - Fac naveta de la distante mari, nu le invart prin oras, cum facem noi.

@Hila - arata bine masina, dar este cam cheala. Pachetul M este pus ulterior, nu apare in lista de dotari a masinii, sa nu mai zic de transformarea in LCI, iar data fabricatiei este 2006, nu 2007.

 

 

Da am vazut si eu lista de dotari si anul, am si vb cu tipul, ca e chiala asa este insa are minimul , dinavin de ce nu merge pus pe E90 decat daca are clima automata ?

Link to comment
Share on other sites

Ganditi-va cata benzina a consumat masina aia in 3 ani de zile.

 

Sa zicem, prin absurd, ca a avut 10% media, desi probabil a consumat mult mai mult. Aia inseamna 1 litru la fiecare 10 km, adica 1.5 euro ori 35.000, deci 52 de mii de euro numai benzina.

 

Reviziile simple la 20 de mii de km ar fi vreo 18, ori 500 euro iese vreo 9 mii.

 

Si acum o vinde cu 29 de mii. :)

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

320 I

 

Imi cam face cu ochiu asta, ce parere aveti?

 

nu face nimeni lci degeaba , adica e o cheltuiala mare , mai ales ca de fapt e slaba la dotari , nu e vreo piesa si lci mai lipsea . Eu din start nu as lua o masina fara xenon , decat daca xenon e singura optiune care-i lipseste .

Link to comment
Share on other sites

nu face nimeni lci degeaba , adica e o cheltuiala mare , mai ales ca de fapt e slaba la dotari , nu e vreo piesa si lci mai lipsea

Se poate face orice pe CASCO!

Se fac multe artificii prin CASCO! Trebuie sa ai un agent de asigurari de incredere si un proprietar de Service care sa accepte ce ii propui tu.

 

Tu crezi ca toti cei care trec la LCI investesc mii de euro pentru asa ceva?

Totul se face pe casco!

 

Pot da mai multe detalii, dar poate se sesizeaza cineva si stric smecheria unora.

Edited by MihaiMAN
Link to comment
Share on other sites

Pot da mai multe detalii, dar poate se sesizeaza cineva si stric smecheria unora.

LOL, pai arata-mi unul care a trecut la LCI sau care si-a pus pachet M pe banii lui. Nu gegeaba costa politele atat cat costa, acum :download:

Edited by LYM
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.