Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Ce parere aveti de noul seria 6 in 4 usi: http://www.autovit.ro/bmw-640-C26811875.html, eu zic ca este peste noul CLS.

da....insa nu inteleg de ce nu se preocupa mai mult la detalii....mie nu imi place cum arata volanul ala negru fata de restul masinii...puteau sa faca un efort sa faca si volanele la culoarea tapiteriei, ca e o masina ff scumpa(aici e de admirat la mercedes ca mai potrivesc ....:

 

http://www.autovit.ro/mercedes-benz-cls-350-C26887515.html

 

http://www.autovit.ro/porsche-panamera-C20609231.html

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva masina asta sau a fost/este a cuiva de pe forum? Cateva pareri despre pret,obeserv ca este doatata si arata bine vreau sa stiu daca versiunea de 177cp e aceaisi motorizare cu cea de pe seria 5(e60) care am inteles ca are probleme cu distributia.Va multumesc si astept raspuns.

 

 

http://www.autovit.ro/bmw-x3-C26663601.html

dupa poze si nr de tel e samsar

Link to comment
Share on other sites

da....insa nu inteleg de ce nu se preocupa mai mult la detalii....mie nu imi place cum arata volanul ala negru fata de restul masinii...puteau sa faca un efort sa faca si volanele la culoarea tapiteriei, ca e o masina ff scumpa(aici e de admirat la mercedes ca mai potrivesc ....:

 

http://www.autovit.ro/mercedes-benz-cls-350-C26887515.html

 

http://www.autovit.ro/porsche-panamera-C20609231.html

 

Cel mai misto interior e la Panamera, mult peste Bmw si foarte mult peste MB. La Porsche e naspa exteriorul, mi se pare o masina uratica.

Link to comment
Share on other sites

M-am contrazis si eu cu mai multi, cum, cine face piata. Una peste alta, parerea mea e ca, cumparatorul face piata, adica pur si simplu cat e dispus sa scoata din buzunar. Este economie simpla, relatia dintre cerere si oferta (care e f mare in romania, pe piata second-hand). Al doilea criteriu ar fi anul de fabricatie. Pai pe un e46 poti sa ceri si 2000eur, daca e din '98.

la mine optiunile fac pretul .Adica poate fi mama masinii intretinute , daca nu are cateva X optiuni pe care le am in cap ca indispensabile si fara de care masina nu e ce-mi doresc . Pai masina lui acero , fara comenzi volan fara xenon , fara un scaun sport , fara trapa , pai nu e masina pt mine , cu scuzele de rigoare pt masina lui care era ceruita pupata ,etc . plus ca se vedea bara nu stiu cum , ceva zgarieturi . Pai nu va atacati acum dar ori le intretinem la max si le pupam in cur , ori stam linistit si ne plimbam doar cu ele .Eu asa vad un pasionat =masina impecabila din toate pdv , plus imbunatatita , aduse upgradeuri , sa fie un look Oem si slava domnului sunt destule posibilitati . Pai daca as lua un e46 chel as innebuni in el , optiunile fac masina , mai ales la bmw . Pt mine asta e realitatea . Ca are look obosit imi pare demodat e altceva. Dar daca e AA++ intretinut si mai are si optiuni da atunci are si valoare si pret .

Link to comment
Share on other sites

la mine optiunile fac pretul .Adica poate fi mama masinii intretinute , daca nu are cateva X optiuni pe care le am in cap ca indispensabile si fara de care masina nu e ce-mi doresc . Pai masina lui acero , fara comenzi volan fara xenon , fara un scaun sport , fara trapa , pai nu e masina pt mine , cu scuzele de rigoare pt masina lui care era ceruita pupata ,etc . plus ca se vedea bara nu stiu cum , ceva zgarieturi . Pai nu va atacati acum dar ori le intretinem la max si le pupam in cur , ori stam linistit si ne plimbam doar cu ele .Eu asa vad un pasionat =masina impecabila din toate pdv , plus imbunatatita , aduse upgradeuri , sa fie un look Oem si slava domnului sunt destule posibilitati . Pai daca as lua un e46 chel as innebuni in el , optiunile fac masina , mai ales la bmw . Pt mine asta e realitatea . Ca are look obosit imi pare demodat e altceva. Dar daca e AA++ intretinut si mai are si optiuni da atunci are si valoare si pret .

+1

Exact ce spuneam de masina colegului ACERO, acum lasand la o parte motorul 2.5, nu ai optiuni deja iti scade pretul destul de considerabil, e exact ca si cand cumperi o masina noua, cea cu nspe mii de optiuni va avea un pret ridicat, cea fara va avea un pret mic, e f simplu...

O masina fara dotari e o masina f plictisitoare, fie ea si bmw mercedes audi sau oricare alta

Edited by raul_bog
Link to comment
Share on other sites

Alte vise de e46 :http://www.autovit.ro/bmw-318-C26526957.html

 

Tocmai citeam printre randuri si mi-am vazut masina aici...

 

Dai un search pe mobile / autoscout si vezi cam la ce bani se invarte in afara un E46 coupe , dar la noi se aduc ciurucurile...

 

si pentru carcotasi am si scris daca citesti atent, masina poate ajunge pana aproape de 6000E nu ramane cheala , se scot de pe ea se pune inapoi ce a fost de fabrica, iar pretul pentru completa este foarte negociabil

 

si pot sa zic ca investitia in masina nu reflecta pretul masinii; dar cum la noi in romanica tot vor IEFTIN , indiferent de optiuni si cu ce vine masina sunt obligat sa ma adaptez.

 

 

deci pentru final daca te intereseaza masina ti-o pot da si aproape de 6000E , sa fie "realitate" ; si nu masina nu are nici o problema daca la asta te duce primul gand. Motivul vanzarii este upgrade la urmatorul model.

Link to comment
Share on other sites

Torelo sper ca nu ai vreo speranta sa dai masina pe forum..si eu am pus-o pe forum si m-am gandit ca voi primi macar o oferta decenta. Pana nu am pus anunt pe autovit nu m-a sunat nimeni. Ma uit acum la masina colegului RCI, 320ci. Daca nu as avea masina acum, as fi luat masina aia fara sa stau 2 minute pe ganduri.
Link to comment
Share on other sites

Torelo sper ca nu ai vreo speranta sa dai masina pe forum..si eu am pus-o pe forum si m-am gandit ca voi primi macar o oferta decenta. Pana nu am pus anunt pe autovit nu m-a sunat nimeni. Ma uit acum la masina colegului RCI, 320ci. Daca nu as avea masina acum, as fi luat masina aia fara sa stau 2 minute pe ganduri.

 

tocmai de aia nu am pus`o aici la vanzare. sunt satul de astia care compara preturile de coupe cu preturile de 4 usi; " ca ce are ala 2 usi in minus in rest e fel "

Link to comment
Share on other sites

Torelo sper ca nu ai vreo speranta sa dai masina pe forum..si eu am pus-o pe forum si m-am gandit ca voi primi macar o oferta decenta. Pana nu am pus anunt pe autovit nu m-a sunat nimeni. Ma uit acum la masina colegului RCI, 320ci. Daca nu as avea masina acum, as fi luat masina aia fara sa stau 2 minute pe ganduri.

 

si acolo ar fi ceva de gandit :))) Gen super intretinuta dar nu am schimbat ulei la cutie ca asa au zis aia de la bmw . :thumbsup: In schimb nota 10 la aspect . Si de acolo o iei mai departe . De asta pretul de achizitie e mereu important , ca poate una impecabila estetic ascunde alte probleme si viceversa . Pretul si bugetul pe care-l are fiecare si cat poate cheltui cu o masina fac [pretul final si piata . Ca unii isi iau masini cu ultimii bani si apoi cu greu isi permit revizii si blabla e altceva . Dar in general lumea a inceput sa fie mai chibzuita , poate cu criza asta ....nu mai zboara banii asa din orice , sau ce ai cheltuit ieri recuperezi maine :)))))))

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Daca aveai vreun motor de 3000 cu oarece veleitati sportive mai ziceam.

 

Cred ca toti ne cumparam bmw pentru sportivitate,motorul ala cel putin pentru mine e ca si cum nu ar fi , in sensul ca poti sa fi umilit de un simplu 2.0 tdi.

 

Arata foarte bine masina, dotari etc , dar nu am inteles de ce motorul asta.

 

 

PS: piata din DE nu are nici o legatura cu piata de aici.

Edited by Stefan_e46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tocmai citeam printre randuri si mi-am vazut masina aici...

 

Dai un search pe mobile / autoscout si vezi cam la ce bani se invarte in afara un E46 coupe , dar la noi se aduc ciurucurile...

 

si pentru carcotasi am si scris daca citesti atent, masina poate ajunge pana aproape de 6000E nu ramane cheala , se scot de pe ea se pune inapoi ce a fost de fabrica, iar pretul pentru completa este foarte negociabil

 

si pot sa zic ca investitia in masina nu reflecta pretul masinii; dar cum la noi in romanica tot vor IEFTIN , indiferent de optiuni si cu ce vine masina sunt obligat sa ma adaptez.

 

 

deci pentru final daca te intereseaza masina ti-o pot da si aproape de 6000E , sa fie "realitate" ; si nu masina nu are nici o problema daca la asta te duce primul gand. Motivul vanzarii este upgrade la urmatorul model.

 

la masina aia problema e motorul.

caine mort si cu o ranita in spate, coupe-ul e mai greu decat 4usi.

Link to comment
Share on other sites

Fara suparare dar a fost cumva lovita in fata?

 

fara suparare, ai scris masina nu are nici o problema. si NU, NU A FOST LOVITA. am poze cu ea inainte si dupa , toate au fost montate de mine personal inclusiv pachetul de M, doar bara fata am apucat sa o vand , asta e si motivul pentru care o las pe masina , praguri si spatele le mai am.

Link to comment
Share on other sites

Daca aveai vreun motor de 3000 cu oarece veleitati sportive mai ziceam.

 

Cred ca toti ne cumparam bmw pentru sportivitate,motorul ala cel putin pentru mine e ca si cum nu ar fi , in sensul ca poti sa fi umilit de un simplu 2.0 tdi.

 

Arata foarte bine masina, dotari etc , dar nu am inteles de ce motorul asta.

 

 

PS: piata din DE nu are nici o legatura cu piata de aici.

 

Da asa e , daca aveam un motor de 3000 era foarte ok treaba . eventual o faceam cadou nepotilor sau intr-un final o dadeam la schimb cu o masina pe bulgaria in cel mai ferecit caz , asta daca tot vrei sa vorbim de "piata de aici" , vorbesti din carti ? fii realist. sau la tine bmw = motor 3000+ altfel nu e bmw.

 

Crezi ca toti cumpara bmw pt motoarele de 3000 ? uite eu nu , si creda`ma ca 80% din prieteni din toata tara nu au nimic peste 2.0 maxim 2.5; si culmea nu asa a fost sa fie sa cumpar 318ci , chiar asta am cautat si nu e primul bmw , toate masinile care le-am avut au fost bmw si toate 2.0 . daca la tine o masina poate arata ca o carcasa dar daca face un 2.0 tdi esti fericit e strict problema ta; eu unu nu am luat masina sa o aleg , am luat`o pentru aspect - pentru optiuni - pentru ca ca pur si simplu imi place modelul ala, daca cel de 143 cp nu e masina , atunci cel de 106 banuiesc ca nici nu stii ca exista.

 

" Arata foarte bine masina, dotari etc , dar nu am inteles de ce motorul asta " - pentru costuri , pt taxe , pt ca nu se fereste lumea de el, pt ca se poate vinde mai departe ; pt ca e singurul ca se vinde din privinta costurilor taxelor si cei care nu vor diesel 2.0 este a doua optiune ; pt ca 320i la facelift are 2200cm3 si nu 1995cm3 .

 

daca masian asta era 3.0 i ofereai 8500E pe ea ? si la ce oferte se fac la noi gen " e motor de 3.0 cine dracu ti-o mai cumpara , iti dau 5000E pe ea.

cel mai bun exemplu este la seria 5 E60 ca e plin de ele , vezi la ce pret se vinde un 530D si cu ce optiuni pe el , si vezi la cat se vinde un 520D si cat de chel e ; si culmea tot 520D se vinde mai bine...

 

SI AICI VREAU SA PUN PUNCT LA DETALII DESPRE MASINA MEA. Cine are nevoie este telefon in anunt.

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa te superi, cine cauta o astfel de masina cauta sa aibe si ceva sub capota chiar cu riscul de a plati mai mult ca si taxe si combustibil.

 

In fond si la urma urmei cu asta te bucuri de pe urma unui bmw, crede-ma ca daca aveai si 2.0d era mult mai bine pentru ca existau oarece posibilitati de tuning.

 

PS: vezi ca vinde un coleg din BV un 330ci tot la fel impecabil , mi-a lasato deja la 7000 , tu lasi sub ca sa fie rentabil?

 

http://www.autovit.ro/bmw-330-C26488461.html

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa te superi, cine cauta o astfel de masina cauta sa aibe si ceva sub capota chiar cu riscul de a plati mai mult ca si taxe si combustibil.

 

In fond si la urma urmei cu asta te bucuri de pe urma unui bmw, crede-ma ca daca aveai si 2.0d era mult mai bine pentru ca existau oarece posibilitati de tuning.

 

PS: vezi ca vinde un coleg din BV un 330ci tot la fel impecabil , mi-a lasato deja la 7000 , tu lasi sub ca sa fie rentabil?

 

http://www.autovit.ro/bmw-330-C26488461.html

 

Stefan eu nu cred ca tu gasesti masina sa te satisfaca pe forumul asta......listezi mereu oferte de la clio la porsche. Nu toti cautam motoare tunate si figuri. 318 i are targetul lui . De ce nu iei 330 ala daca e asa interesant. Peste evo nu prea e nimic la motorizari pe aici......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.