Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Vezi ca forumul nu incurajeaza infractiunile,mai e si grup..:)

Nu forumul, ci prostia celor care vor masini nemtesti, cu km putini, full option, la pret de cazan, eu ca samsar as fi un prost sa nu profit de prostia lor...

Link to comment
Share on other sites

Nu toti clientii de masini sh trebuie sa fie experti in domeniul auto.este normal sa-i prezinti la blondina bordul colorat,scaunul cald,geamul din tavan,lipsa treptelor de viteza la un salar de 1.500ron+bonuri.In general omul stie ce vrea si sunt destui dispusi sa plateasca pretul real al unei masini.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am fost surprins sa citesc ultima pagina. Puteam sa bag mana in foc ca daca postez aici despre ce masina caut eu (320i din 2009-2010, 80-100k km, la un pret de minim 17.000 eur), ar fi sarit o gramada cu argumente pro 320d, care se gaseste cu 3-4 mii mai ieftin, si e si diesel (ceea ce am descoperit ca e mai la moda).
Link to comment
Share on other sites

Pai imi place mai mult benzina. Desi pe mobile se gasesc 320d la 14.000 eur, acestea au de la 150k km in sus, si banuiesc ca sunt exact aceleasi masini pe care le vedem in autovit cu 100-130k km. Decat asa ceva, prefer sa dau 17-18 mii eur pe un 320i care e si benzina cum imi place mie, si sunt si sanse mari ca cei 20-30k km/an sa fie reali.

Vorbesc aici de masini din 2009-2010, cu dotari asemanatoare.

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

sunt extrem de rare cazurile cand un neamt face sub 30 mii pe an, dupa estimarile mele cred ca 2 din 10. la diesel cred ca 1 din 10, si-am fost generos.

cine le are cat de cat cu masinile se amuza cand vede 130-160 mii :) si e46 ce l-am adus in martie are 230 mii dar nici aia nu sunt sigur ca-s reali.

Link to comment
Share on other sites

aia cu 2 masini fac mai putini.

 

 

In DE cine cumpara diesel cumpara la sfatul dealear-ului care ii spune in fata ca daca face sub 30k nu merita diesel... au tabelase cu cost la x km in 4-5 ani etc etc.. mai ales ca ofertele de pret sunt de regula gen "all inclusive",in care e inclus cam tot, inclusiv chestii gen placute de frana, in afara de gume...

si la rata aia conteaza si km/an si daca declari mai putini poti avea surprize cand platesti taxa aia reziduala si sa ai niste costuri in plus la service..

 

 

LA benzina de 1.7 euro/l iti zic eu ca aia cu motoare mari pe benzina chiar nu prea merg mult cu ele...

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Nu toti nemtii traiesc in masina . Am prieteni multi prieteni in Germania . 90% dintre ei fac sub 12k km/an. si intr-adevar toti sunt pe benzina Vreo 2 exceptii ,care fac naveta pana la munca 150-160km/zi . Problema e ca voi le cautati dupa limita de pret si dotari . Inca se gasesc e46 sub 100k km , dar evident ca o sa coste mai mult decat un e90 cu 350k km .
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eu asa mi-am format parerea, ca pe mobile.de pretul cam reflecta nr real de km. Si d-asta vad 320i cu 80-120k km si preturi intre 17-19 mii eur, si 320d (care de nou este mai scump) cu 150-200k km dar la preturi intre 14-17 mii eur. Motiv pentru care pe autovit nu gasesti 320i.

Si din cauza asta cand vad pe autovit masina mai dotata, cu putini km, la un pret sub medie, deja trec mai departe. Poate unii o numesc superoferta, eu o vad 90% ca pe o teapa.

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.