Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Sunt in aceeasi situatie cu un golf 4, nu e al meu, dar e in familie, nu are taxa platita,e din 2003/euro 3 si mai e si diesel. Practic nu mai poti sa vinzi o masina ca asta.

 

Bataie de joc ... vai de noi!

Timbrul asta poate fi atacat in instanta?

 

S-a dat in judecata pana acum, se asteapta terminarea proceselor, cel mai devreme prin iunie-iulie se poate auzi o sentinta (nu definitiva probabil).

Link to comment
Share on other sites

Tocmai aia ziceam, ca am fost f nehotarat si m-am uitat la o gramada de masini. La banii de pe e46-le ala nu iei o skoda octavia 2 ca sa zici ca faci un upgrade. Passat dupa 2005 iar nu iei, deci nu prea ai ce alege, nici macar un golf 5 diesel care pleaca de la aproximativ 5000.

 

Oricum as lua ceva cat mai ieftin, nu o sa circul mult.

Daca esti interesat de seria 3, are o cunostinta un 320d touring din 2004. Adusa in tara in 2007-2008, cu taxa platita si nerecuperata. 220.000 reali

Link to comment
Share on other sites

dubios de ieftin X5-ul asta

 

http://www.autovit.ro/bmw-x5-C28557977.html

 

la o cautare pe google am mai gasit un Logan la vanzare

 

KM bineinteles sunt din desene animate

Samsar cu un X5 si un Logan...l-ai gasit :rolleyes:

Asa cum a zis si Kip, la 20.000 gasesti destule 3.0d, nu cred ca renteaza prea mult 3.0i...lipsa de cuplu la un SUV e cam naspa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am fost sa vad ieri un e46 fl.

Arata foarte bine masina la exterior fiind vopsita integral din cauza faptul ca cica plafonul avea mici lovituri/indoituri aparute in timpul unei ploi cu grindina.

Acele indoituri probabil au fost retusate cu chit, am dreptate?

Din ceea ce mi-a zis mecanicul intr-un an sau 2 o sa crape vopseaua din aceasta cauza.

 

Alta problema, asa la prima vedere, ar fi ca motorul scoate fum alb, vanzatorul sustine ca acel fum alb dispare dupa cateva minute de funoctionare.

Care credeti ca ar fi cauza acestui fum, injectoare stricate, trebuie segmentat motorul?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Key les go :)

 

Pai s-a vandut ca primul era din Ploiesti, al doilea din Arges; eu ma intreb de unde o fi cartea aia de service care ii arata lui 170 de mii si cat de bizon ar trebui sa fie potentialul cumparator sa nu o verifice la AB.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.