Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Vrei tu sa dai atatia bani pe un VW ?

Pai Kip cc imi place cum arata, pana in 14500 euro nu prea am ce lua....bmw seria 3 & 5 diesel 1.8 sau 2.0 d sunt cu probleme la distributie...

Razvan, 99% sunt samsarite, cel putin la cc sunt vreo 7 masini cu istoric de service.

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-318-C28383899.html

 

sau

 

http://www.autovit.ro/bmw-318-C28802090.html ?

 

A doua are pretul cam mic... si nu e fabricata in 2009 cum scrie in anunt, ci in 2007, dar poate s-a referit ca atunci e inmatriculata prima data, o fi fost masina de showroom la bavaria?

 

Numai bine,

Lucian

verifica sa fie taxa nerecuperata . De platit e normal ca s-a platit dar nu poti sa stii pana nu are hartie ANAF . In rest pare ok , cealalta are piele in plus si nu merita dif de pret .

 

 

nici una , am cautat si eu CC , problema mea era ca nu gaseam nici unul cu xenon , dsg si motorul de 170 cai. Eu nu as lua motorizarea aia de 143 ...mai cauta ca totusi 14-15k e un buget ridicat .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut WLF,

 

Sa inteleg ca automat Alcopa vinde masini la export fara TVA : "Problema e ca la 16.800 corespunde fix 15.950, suma de plata (cei de la Australe/Alcopa ti-o vand fara TVA)"?

Sunt interesat sa achizitionez o masina de pe licitatii(Alcopa, BCA, etc) dar nu am gasit inca un mijloc/persoana intermediara/ transparent si de incredere pentru lucrul acesta.Sa inteleg ca eventual pe o firma sau PFA inscrisa la ei pot achizitiona masina fara TVA?Trebuie sa fie platitoare de TVA?

In cazul in care crezi ca ma poti ajuta/ghida un PM te rog cu un numar de telefon sau ceva similar.

 

Mersi ,

Link to comment
Share on other sites

Ce ati alege intre astea:

http://www.autovit.ro/mercedes-benz-ml-300-C30020924.html

VIN: WDC1641211A701690

http://www.autovit.ro/bmw-x5-C27843353.html

VIN:

 

ML e din 2011 si am inteles ca poate fi negociat pana pe la 32.500. Desi in anunt spune ca are piele, nu este piele ci imitatie de piele.

 

X5-ul are motorul de 286 cp. Nu are pilot automat.

 

Nici una nu are navigatie. La ML am inteles ca e mai usor de adaugat decat la X5.

Link to comment
Share on other sites

Pai X5 vad ca are navi, cruise se poate pune usor.

 

Eu as alege X5, in primu rand pentru motor, insa e si cam mare diferenta intre ani, x5 fiind 2008, iar ml 2011.

 

Dupa aia ii mai pui un CIC si cruise si e ok :)

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

Nu, nu are navigatie. Ala e display-ul de radio, la navi e mult mai mare.

Pentru cruise control am inteles ca pe langa maneta si alte cateva chestii, ar trebui schimbat nu stiu ce modul ca sa afiseze in bord viteza setata.

In cel mai bun caz, fara afisarea vitezei in bord, cica costurile ar fi undeva la 700 de euro. Ma refer la preturi de reprezentanta.

 

Anii ma incurca si pe mine :). 3 ani nu-s chiar de colo.

Link to comment
Share on other sites

Ba are navigatie, e navi business, insa oricum CCC e depasit, un upgrade la CIC merita.

 

Legat de VIN care mi l-ai dat la X5, e pus a vrajeala

 

VIN WBAPK73529A455476

Type code PK73

Type 328XI ML (USA)

E series E90 (MUE)

Series 3

Type LIM

Steering LL

Doors 4

Engine N52K

Displacement 3.00

Power 172

Drive ALLR

Transmission AUT

Colour PLATINBRONZE METALLIC (A53)

Upholstery LEDER DAKOTA/BEIGE (LCB4)

Prod.date 2009-05-26

Link to comment
Share on other sites

Pai daca avea navigatie era trecuta la optiuni. De ce zici ca are navi?

 

Pai nu vezi ca are monitor, buton idrive, are si unitate de la navi jos cu DVD? Ai vazut tu vreun BMW care sa aiba monitor si sa nu aiba navigatie? Eu nu :)

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am uitat la AB pe lista de optiuni, si nu era nici urma de navigatie.

Probabil ca antena de pe plafon e pentru radio.

Masina nu are implicit ca si optiuni nici macar cruise control sau vopseaua metalizata, de unde atata navigatie :)

Link to comment
Share on other sites

Pai da, dar tu vrei sa-l iei pe firma sa deduci TVA, adica vine vreo 26k fara tva, dupa ce spune autovit.

 

La ML nu zice nimic de deducerea TVA.

 

Se merita X5 numai daca iti iese tie in 26k, altfel nu se merita, e 2008, si e 30k+.

Link to comment
Share on other sites

Si ML e tot cu TVA deductibil. Insa nu trebuie uitat ca, dupa cum este stipulat in codul fiscal in vigoare, nu se poate deduce integral TVA la achizitia de masini. Daca masina nu este utilizata exclusiv in interesul firmei se deduce doar jumatate din TVA.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.