Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Vai de mine, evident ca-l stiu, locuim amandoi pe aceeasi strada, balesc zilnic, impreuna cu vecinii, dupa 320-ul ala.

Rar asa ceva pe la noi.

Chiar ai nimerit bine, is atat de pasionat de masini incat zilnic imi notez in gand cand vad ceva lucsos, ca bemveul pe care il vrei tu, pentru ca ti-l permiti.

 

Evident ca o sa merg cu tine la o diagnoza, desi mi-e teama ca o sa-ti fie rusine cu mine.

Daca vrei, poti sta la mine, nu-i problema.

 

Bemveul ala e superb, dunt convins ca, dupa ce o sa ti-l iei, o sa-l faci al tau, curat si lucios, fara sa cari mai mult de 2 insi in el.

 

Apropo, esti putin grasut si ti s-a spus des de bunica, in drum spre scoala, ca rozaliul e bun la piele si ca esti cel mai curat si frumos, nu?

 

 

PS: pentru ailalti, care stau la panda, nisâmÞâÞi ca alde mine: luati lectii ma, in 7 ani de forumeala nu stiu daca am vazut vreun post mai nesimtit ca al baiatului astuia, da uite ce frumos i-am raspuns.

Esti frustrat rau si pe deasupra esti si bucuros de lucrul asta!

 

Nu sunt grasut (ci dimpotriva) si am muncit pentru toti banii pe care o sa-i dau pe masina.

Nu vad de ce am fost nesimtit.

Ti se pare anormal sa fi vazut masina prin oras?

Ti se pare anormal ca te-am intrebat daca il cunosti pe proprietar (sau pe fostul)? Se poate intampla! Pot da multe exemple in sensul asta!

Eu am intrebat, nu am dat cu parul si nu am insinuat nimic, doar tu vad ca ai luat-o foarte personal.

Vroiam doar sa ma ajuti.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Prin anii 90, cand eram si io pusti, ai mai imbecili colegi ai mei studiau si stiau dupa numar masinile mI acĂŁtĂŁrii din oras. Gretos.

Or tu vii dupa mai bine de 20 de ani cu o gandire similara si ceri detalii, mai grav, despre o masina cu numar blurat.

 

Care pentru tine e iesita din comun, iar pentru amaratii de aici ar trebui, in opinia ta, sa fie o aparitie.

 

Cat despre muncitul pentru ea...congrats. era un slogan al minerilor, tot prin 90, noi muncim, noi nu gandim.

 

Sau, daca iar am fost prea metaforic, iti spun direct, sa pricepi (vezi sloganul): cererea ta, daca nu infatuata nejustificat (ca sa fiu politicos) este, prin insasi motivatia pe care o aduci formularii ei, hilara

 

 

Oana Cuzino, proteve

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pai o vrea pe a mea 320d 2008 si 19 000 de euro in ultima instanta !!

so ?

 

ps: as vrea sa o vand si eu pe a mea dar nu stiu la ce bani...

 

masina e 2008 68 000 km reali garantie extinsa pana in septembrie, unic proprietar ,

cutie automata scaune incalzite si inca cateva tampenii ce nu-mi vin in minte momentan!

Edited by fane320d
Link to comment
Share on other sites

Sper sa am noroc si sa fie in regula acest X5:

http://www.autovit.ro/bmw-x5-C30043317.html

Ma duc maine sa-l vad. Ca dotari sta excelent in raport cu ce am mai vazut. Daca e in regula si cu kilometri ar fi o masina OK.

 

Daca nu, cred ca iau acest ML300:

http://www.autovit.ro/mercedes-benz-ml-300-C30095084.html

Am fost vineri si l-am vazut. Il lasa la 27.500. Arata OK. Nu exceleaza la dotari, dar e din 2010 si mai are si un an de garantie. Necesita discuri frana spate si anvelope.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.