Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

trebuie sa faci un contract de vanz cump cu cineva , eventual din familie , si pe baza aluia el poate sa ceara acea adeverinta , proprietarul nu poate . O aberatie made in Romania cu care suntem obisnuiti asa ca relax . Asa am luat si eu masina cu adeverinta pe numele altuia si tot ce vezi la vanzare e la fel . Tot e bine ca dau adeverinta cu un simplu contract pe care il arunci dupa ,dar ma astept la magaria maxima sa ceara dovada ca e luata la financiara de rezpectiva inainte sa proceseze ei lucrarea pretioasa .

Trebuie neaparat contract? Eu chiar saptamana trecuta am luat pentru o masina de care eram interesat si a fost ok doar cu copie dupa carte, certificat de inmatriculare, carte de identitate a mea si cerere completata la ANAF.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie neaparat contract? Eu chiar saptamana trecuta am luat pentru o masina de care eram interesat si a fost ok doar cu copie dupa carte, certificat de inmatriculare, carte de identitate a mea si cerere completata la ANAF.

eu asa am luat masina cu descrierea asta si am mai auzit , tine si de anaf unde faci cererea . E bine daca se poate cum spui tu .La e46 nu am scos nimic cei care m-au contactat stiau deja cum sta problema , deci se poate oricum :LMAO: dar pt muritorii de rand sunt reguli.

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Am fost azi si am vazut masina http://www.autovit.ro/bmw-320-C30292082.html nu am mai gasit-o pe forum, dar anuntul e pus destul de recent,

proprietarul a fost foarte antipatic si nu a colaborat deloc, mai avea putin si ma lua la bataie ca scoteam in evidenta toate problemele estetice.

 

Numarul adevarat al masini este CL 98 ADG

 

Eu am vazut cam asa

  • Toate barile prezentau deasupra rotii urma de rugina acoperita cu chit
  • Capota avea puncte de rugina
  • Portbagajul sub numar avea o mica urma de rugina
  • Parbrizul avea vreo 5-6 flori mici de pietricele pe el
  • Usile spate amandoua sunt foarte putin infundate
  • portabagajul e si el putin infundat
  • martorul la motor era aprins

 

Ma intereseaza parerea voastra, o sa ma interesez si cat costa reparatia asta vizuala desi nu ma prea deranjeaza, important sa nu aiba probleme la motor sau mecanice.

 

A mai fost cineva sa o vada, samsarul o avea din luna mai, presupun ca o are de atunci la vanzare.

 

Mai cunoasteti ceva asemanator ?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Arata cam ciudat farurile la prima. A doua e posibil sa fi tras ceva rulote la viata ei.

 

Ma intereseaza parerea voastra, o sa ma interesez si cat costa reparatia asta vizuala desi nu ma prea deranjeaza, important sa nu aiba probleme la motor sau mecanice.

 

Daca pentru tine nu sunt de ajuns punctele enumerate inseamna ca meriti troaca aia.

Edited by Laur R.
Link to comment
Share on other sites

Arata cam ciudat farurile la prima. A doua e posibil sa fi tras ceva rulote la viata ei.

 

 

 

Daca pentru tine nu sunt de ajuns punctele enumerate inseamna ca meriti troaca aia.

 

Pentru mine la o masina de 4000 euro nu prea are importanta aspectul estetic, adica nu trebuie sa fie nezgariata sau nelovita si daca le vopsea si punea 500 de euro la pret oricum nu vedeam. Oricum, daca ma hotarasc o sa o duc intr-un service sa o verifice cineva, nu sunt mecanic.

 

IF 63 BMW este in concediu pana pe 1 Septembrie, mai stie cineva vreun service BMW prin Ploiesti ?

Link to comment
Share on other sites

Bai Mihai, eu nu te inteleg.

 

Proprietarul voia sa-ti rupa rozeta pentru ca erai prea insistent in defectele masinii si tu esti nehotarat daca vrei sau nu sa-i bagi banii in buzunar?

 

Pai da-l in masa de cretin si sa moara cu ciurucul lui de gat.

Cauta in alta parte! Nu te mai grabii sa-i imbogatesti sau sa-i scapi pe altii de gunoaie!

Edited by MihaiMAN
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C29718674.html

Cum vi se pare? Am vazut-o astazi, ma gandeam sa trec la un E90 dupa Audi, daca nu gasesc un E92 sau un A5 sa imi placa si sa se incadreze in buget. Ca impresii, masina e ok, defectele estetice foarte mici si cu costuri mici de corectare, iar mecanic nu mi s-a parut a avea vreo problema. Facelift-ul a fost facut de proprietar prin cumpararea pieselor, interiorul a fost schimbat, la fel si volanul. Fata de Audi directia e incredibil de grea, dar nu e ceva care sa imi displaca, iar ca spatiu interior m-am simtit cam ingramadit :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C29718674.html

Cum vi se pare? Am vazut-o astazi, ma gandeam sa trec la un E90 dupa Audi, daca nu gasesc un E92 sau un A5 sa imi placa si sa se incadreze in buget. Ca impresii, masina e ok, defectele estetice foarte mici si cu costuri mici de corectare, iar mecanic nu mi s-a parut a avea vreo problema. Facelift-ul a fost facut de proprietar prin cumpararea pieselor, interiorul a fost schimbat, la fel si volanul. Fata de Audi directia e incredibil de grea, dar nu e ceva care sa imi displaca, iar ca spatiu interior m-am simtit cam ingramadit :rolleyes:

Kitul exterior mi se pare cam hidos... Totusi daca poti trece peste kitul exterior, vezi VIN-ul dar asta deja stii ca ai de facut :), 80.000 km ? :unsure:

Edited by raul_bog
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.