Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Conform VIN este type 320D EFFDYN EDITION (EUR). Deci d-asta are 163 cp. Ceea e e ok, pentru ca are cuplu mai mare (380) si consum mai mic. Dar intrebarea era daca scrie si in carte ca este eff dyn. Sau pe undeva pe masina.

Chestia cu schimbatorul spui ca este comuna? Cum se remediaza? Banuiesc ca nu e ceva grav.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut azi masina asta: http://www.autovit.ro/bmw-320-C29106503.html

Este prima pe care o vad de cand m-am decis la 320d, si mi-a placut. Spre deosebire de anunt, are 163cp. Asta ar insemna ca este varianta efficient dynamics. Intrebarea mea este: chestia asta este scrisa in carte? Sau cum pot sa stiu sigur?

De asemenea am observat ca maneta schimbatorului de viteze vibra destul de tare la relanti. Adica se vedea efectiv cum vibreaza. Cand acceleram usor se oprea din vibrat. Ce ar putea fi? El zicea ca este de la o bucsa de la schimbator, deci nimic grav.

As vrea sa mai vad cateva masini inainte sa ma decid. Voi ce spuneti despre asta?

 

E inamtriculata inainte sa fie fabricata.Suna bine. :)))))

Edited by Vision335
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-530-C31272009.html

 

:)

 

VAND BMW 530XD DIN 2006 CU 164000KM REALI INMATRICULATA IN ROMANIA CU TOATE ACTELE LA ZII OFER SI FISCAL,CA OPTIUNI

PATRU GEAMURI ELECTRICE

OGINZI ELECTRICE

DUBLU CLIMATRONIC

NAVIGATIE MARE

SCAUNE ELECTRICE CU MEMERIE INCALZITE +RACIRE

TAPITERIE DIN PIELE PERFORATA

COMENZI VOLAN

VOLAN ELECTRIC

CUTIE AUTOMATA TRIPTRONICA

FARURI CU XENON PROECTOARE CEATA

DINAMIC DRAIV

JANTE PE 17 CU CAUCIUCURI DE IARNA NOI

STAR STOP

PARTRONIC FATA SPATE

COTIERA FATA SPATE TELEFON

RECENT FACUTA REVIZIA

PRET 8900 VARIANTE 9500

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-530-C31272009.html

 

:)

 

VAND BMW 530XD DIN 2006 CU 164000KM REALI INMATRICULATA IN ROMANIA CU TOATE ACTELE LA ZII OFER SI FISCAL,CA OPTIUNI

PATRU GEAMURI ELECTRICE

OGINZI ELECTRICE

DUBLU CLIMATRONIC

NAVIGATIE MARE

SCAUNE ELECTRICE CU MEMERIE INCALZITE +RACIRE

TAPITERIE DIN PIELE PERFORATA

COMENZI VOLAN

VOLAN ELECTRIC

CUTIE AUTOMATA TRIPTRONICA

FARURI CU XENON PROECTOARE CEATA

DINAMIC DRAIV

JANTE PE 17 CU CAUCIUCURI DE IARNA NOI

STAR STOP

PARTRONIC FATA SPATE

COTIERA FATA SPATE TELEFON

RECENT FACUTA REVIZIA

PRET 8900 VARIANTE 9500

 

Are si ''PROECTOARE'' , PARTRONIC, actele sunt la ZII,clara treaba, e full de full . . . Si el vreun tigan sau chiar mai rau, vreun roman tiganizat.

Edited by Vision335
Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza cate o parere din partea cunoscatorilor despre urmatoarele va rog

 

http://www.autovit.ro/bmw-318-C31249078.html

 

si a doua ma intereseaza si un prex aproximativ de reparatie

http://www.autovit.ro/bmw-318-C31232154.html

 

Multumesc anticipat

 

Tu esti genul care vrea e46 cu 2000 de euro si daca se poate si inmatriculat. Eu te sfatuiesc sa te limitezi la un e36. Nu gasesti e46 in stare buna la 2000 de euro. Ori vrei sa cumperi masina ori caruta? Din punctul meu de vedere, ambele masini pe care le-ai postat sunt niste cazane.

Bafta in continuare .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tu esti genul care vrea e46 cu 2000 de euro si daca se poate si inmatriculat. Eu te sfatuiesc sa te limitezi la un e36. Nu gasesti e46 in stare buna la 2000 de euro. Ori vrei sa cumperi masina ori caruta? Din punctul meu de vedere, ambele masini pe care le-ai postat sunt niste cazane.

Bafta in continuare .

 

Nu sunt genul asta, dar am un fiat stilo din 2005 diesel inmatriculat si il dau la schimb cu asa ceva, chiar daca mai bag dupa 500 de euro in masina. Tot nu se merita? Nu caut neeaparat masina inscrisa

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am vândut acum o lunã e46 318i din 99 cu aproape 4000 euro. In afara de clima nu avea vreo dotare deosebita. Dar era inmatriculat si in stare foarte buna. Cand i-am facut pretul am studiat piata. Decat sa iti iei din alea de pana-n 3000, mai bine ramai cu fiatul..
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca ai avut un noroc incredibil, nu mai ofera nimeni ~4000 pe un 316/318i nfl. Uita-te pe forum ca sunt 318i facelifturi, 2002-2003 care sunt la 4500 la vanzare de mult timp si nu se dau.

Eu am 316i nfl in stare decenta, cu interior sport, pachet complet exterior m-tech1 de fabrica, jante 17, clima si cred ca greu as lua 3000 pe el (taxa platita si nerecuperata). Bine, asta e parerea mea. Si in general nu toate masinile ieftine sunt si proaste. Eu sincer cand am sa vand masina (nu am in plan in viitorul aprop) o sa prefer sa las la pret cateva sute decat sa stau cu ea 17 luni la vanzare.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca ai avut un noroc incredibil, nu mai ofera nimeni ~4000 pe un 316/318i nfl. Uita-te pe forum ca sunt 318i facelifturi, 2002-2003 care sunt la 4500 la vanzare de mult timp si nu se dau.

Eu am 316i nfl in stare decenta, cu interior sport, pachet complet exterior m-tech1 de fabrica, jante 17, clima si cred ca greu as lua 3000 pe el (taxa platita si nerecuperata). Bine, asta e parerea mea. Si in general nu toate masinile ieftine sunt si proaste. Eu sincer cand am sa vand masina (nu am in plan in viitorul aprop) o sa prefer sa las la pret cateva sute decat sa stau cu ea 17 luni la vanzare.

normal ca nu o vinzi daca lumea prefera sa ia masini ca cele de mai sus :)

Link to comment
Share on other sites

normal ca nu o vinzi daca lumea prefera sa ia masini ca cele de mai sus :)

Corect, o masina buna se "plateste". Cele pana in 2500-3000e inscrise pe RO, sigur au multe bube. Un e46 in stare buna cu ceva optiuni din 1999-2000, inmatriculatm ar trebui sa fie undeva in jur de 3500-4000e.

Au scazut preturile la e46, deoarece bisnitarii le cumpara lovite, le petecesc si apoi le vand la un pret mic.

Eu am vandut recent un Opel Corsa din 2004, inmatriculat cu 2900e, destul de repede, in aproximativ 10 zile de cand l-am pus la vanzare. Si nu cred ca se compara Corsa C cu e46, chiar daca sunt 4 ani diferenta.

 

Nu sunt genul asta, dar am un fiat stilo din 2005 diesel inmatriculat si il dau la schimb cu asa ceva, chiar daca mai bag dupa 500 de euro in masina. Tot nu se merita? Nu caut neeaparat masina inscrisa

De ce nu vinzi tu Fiatu si apoi cumperi e46 cu banii cash? Cine crezi ca ti-ar da e46 bun pe Stilo, avand in vedere ca stilo nu prea sunt masini fiabile si se vand mai greu ca e46? Poate ti-ar dao sa scape de ea, dar daca stie ca este buna in nici un caz.

Eu te sfatuiesc sa vinzi fiatul, mai strangi niste bani si apoi cauti un e46 bun.

Edited by dolc3_sell
Link to comment
Share on other sites

normal ca nu o vinzi daca lumea prefera sa ia masini ca cele de mai sus :)

Din pacate asta e riscul la masini care ajung la sume de 2000-3000. Deja cumparatorii in mare parte fac parte dintr-o clasa de oameni mai .. aparte.

Dar oricum sunt curios din cei de mai sus daca ar avea ~4000eur acum si-ar cumpara masina lor? Eu daca as avea 4000 sigur nu as da pe a mea din simplul fapt ca la 4500(chiar si ceva mai putin) as gasi ceva net superior de genul:

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/137236-vand-bmw-318i-e46-face-lift/

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/140600-vand-bmw-318d/

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/132033-e46-318i-fl/

si asta doar la o cautare asa scurta pe forum :)

Edited by CosminE46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza cate o parere din partea cunoscatorilor despre urmatoarele va rog

 

http://www.autovit.ro/bmw-318-C31249078.html

 

si a doua ma intereseaza si un prex aproximativ de reparatie

http://www.autovit.ro/bmw-318-C31232154.html

 

Multumesc anticipat

 

Ce pareri de "cunoscatori" vrei pt o giogarla de 2k eur?

 

Sau pt una la care reparatia e mai scumpa decat masina... la a 2a adica. Trebuie alta aripa pe spate.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut, am verificat si eu seria. Si e efficient dynamics (163 cp si 380 nm), ceea ce imi place. Si mie imi place culoarea. Abia astept sa o vad.

Am mai vazut zilele trecute una care fata de asta nu avea piele, si este 14.700 euro.

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

Am vazut, am verificat si eu seria. Si e efficient dynamics (163 cp si 380 nm), ceea ce imi place. Si mie imi place culoarea. Abia astept sa o vad.

Am mai vazut zilele trecute una care fata de asta nu avea piele, si este 14.700 euro.

 

Aceeasi poveste. Inscrisa inainte sa fie fabricata . :))

E masina din belgia. Cam greu de crezut km .

Link to comment
Share on other sites

Am vazut-o pe cea albastra si arata foarte bine. Parca cam prea bine. Parca era scoasa din vitrina. Nu ma pricep foarte bine dar cred ca se auzea acel harsait de lant. Avea cauciucuri de iarna care erau cam la sfarsitul vietii, iar cand am spus asta, proprietarul mai avea un pic si sarea la bataie..

Parca mai de incredere mi se pare asta pe care am vazut-o zilele trecute. Are pe ici pe colo cate o ciobitura sau zgarietura finuta, ceea ce mi se pare normal la 140k km.

 

In ciuda caracterului vanzatorului, mi-a placut si cea albastra. Iar referitor la distributie, eu oricum ar fi as cam vrea sa schimb lantul ca sa dorm linistit, chiar daca nu se aude.. voi ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

Nici incalzire in scaune nu are aia albastra, ce te-a atras asa de mult la ea? Nici farurile adaptive :)

Iar prin bluetooth se refera cumva la kitul ala parrot? Pentru banii astia are cam putine dotari..

 

Legat de a 2a la fel, este 2010, nu 2011, nu are Logic7 , ci Hi-Fi, volan SPORT , in loc de M.

 

Eu zic sa mai cauti :)

Edited by InSidE
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.