Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Are nr. de telefon deci se poate discuta ... cu temele facute!

Daca datele sunt reale (mai putin Km.) taxa e 721E.

Initial, fara o verificare dupa VIN si o mica discutie nu se poate spune nimic, parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

 

Masina asta e la vanzare inca de cand imi cautam eu masina. Prin iunie-iulie 2013 am vorbit la telefon cu proprietarul, care de fapt nu era la momentul respectiv proprietar in acte, din ce imi spusese el luase masina la o "combinatie" cu un Audi. Parea foarte ok la telefon, mi-a spus ca avea barile revopsite (prost ). A fost totul ok pana i-am spus ca vreau seria de sasiu, mi-a spus ca imi trimite poze pe mail cu masina din toate unghiurile si cu toate defectele si ca acolo o sa gasesc si o poza cu talonul in care se vede seria. I-am trimis un sms cu mailul meu, insa nu am mai primit nimic, am revenit cu telefoane si sms, insa nu a mai raspuns, desi ii spusesem clar ca am bani si ca sunt decis sa cumpar masina daca e totul ok. La momentul ala era undeva la 9300 de euro, daca nu ma insel. Apropo, aceleasi poze le avea si atunci puse in anunt, in afara de ultima. Masina nu are webasto, ci ventilatie independenta, sau cam asa ceva...

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa intelegeti si faptul ca multi proprietari sunt reticenti in a oferi datele masinii, precum VIN samd.

Care ar fi motivul pentru care ar fi reticenti?

 

Singurele pretentii pe care le pot intelege la o masina sh sunt in cazul masinilor de la 20.000E in sus, asta fiind suma minima pentru o masina noua decenta si cu ceva dotari.

Sunt 100% de acord. Romanul vrea ieftin si bun, ceea ce e imposibil. "Ieftin este scump" spune o vorba nemteasca.
Link to comment
Share on other sites

Probabil ca vad aceste date ca pe ceva "intim", ceva care nu se spune la telefon. Eu am pus vin-ul masinii in anunt de fiecare data, dar daca nu l-as avea pus si m-ar suna cineva din Buc nu i l-as zice.

Nu exista client interesat doar la telefon, cel care e cat de cat hotarat vine si vede masina.

  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Probabil ca vad aceste date ca pe ceva "intim", ceva care nu se spune la telefon. Eu am pus vin-ul masinii in anunt de fiecare data, dar daca nu l-as avea pus si m-ar suna cineva din Buc nu i l-as zice.

Nu exista client interesat doar la telefon, cel care e cat de cat hotarat vine si vede masina.

 

E foarte ok cam tot ce ai spus si mai sus, dar te contrazici singur, de exemplu daca e din Bucuresti de ce nu i-ai da VIN-ul?

Pt ce sa mai piarda juma de ora sau de obicei mai mult pt a veni sa vada masina ta cu VIN-ul magic ca sa ajunga la fata locului si sa observe o gramada de nereguli, si sa afle dupa VIN ca de fapt in 2008 la ultima iesire din reprez. avea 240 mii km... si ea acum are 170, exemplu general pur si simplu care il intalnim pretutindeni.

NU...., parerea mea este ca, daca nu ai nimic de ascuns de ce nu ai pune VIN-ul?

Daca chiar masina este exact cum este descrisa de tine si plus de asta are si VIN e lojic ca e un mare plus (pt cumparator, nu mai sta sa faca loterie) !!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-530-C33257589.html

omul a fost sincer la telefon si nu m-a facut sa bat drumul degeaba , este 06/2010 si are 199k KM , pacat , avea ceva dotari

Nu pot sa-nteleg de ce scriu unii in anunturi altceva decat in realitate. E clar ca cei ce fac asta sunt neseriosi si mincinosi, iar eu nu as avea incredere in ei.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

omul a fost sincer la telefon si nu m-a facut sa bat drumul degeaba , este 06/2010 si are 199k KM , pacat , avea ceva dotari

Pai la banii aia/ cu dotarile alea ce-ai fi vrut? Eu zic sa fi zis merci daca avea doar 200k km :popcorn:

  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

pai asta e problema , ca la bmw pe la 200k mai incep ceva belele si la 20k + parca nu ai chef si de asta . Totusi cu o negociere puternica poate ca ar merita desi anul o trage rau in sensul devalorizarii rapide . Asta e motivul pt care eu acum las f10 sa scada cat se poate , mai am ceva rabdare si il atac de preferat la inceputul anului viitor . Doar o oferta wow la optiuni vs pret sa ma faca sa iau anul asta pana in toamna .
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.