Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

@daniels13

 

Daca nu iti vine sa crezi ca asta e consumul , cumpara asa ceva si scrie pe forum peste 1 luna sau 2 luni despre asta .

O sa vorbesti din experienta proprie , nu din auzite de la prieteni/forumisti .

 

 

Ce buget ai pt masina?

Edited by octav1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neata!

 

Ce parere aveti de http://olx.ro/oferta/bmw-318i-ID1SjYl.html#63d43f6bb3

 

Are facelift pe fata, bara si bari laterale(pe casco) + erori de airbag in bord ("eroare comuna pe multe e90").

 

Daca aveti ceva detalii, astept.

 

Multam!

Xenon? :frantics:

Cd business-ul o avea pixeli morti sau nu vad eu bine?(intradevar,pozele nu sunt foarte clare :|

Link to comment
Share on other sites

Eu tot nu prea imi vine sa cred ca un 325i consuma 19% bucuresti..vorba lu' rzv,poate doar in orele de varf.

O cunostinta de a mea a avut un 330i e92 si ii arata 22-23% pe BC si mergea foarte violent.

 

 

poti sa crezi , am avut eu , 15-19 consum

Link to comment
Share on other sites

poti sa crezi , am avut eu , 15-19 consum

Ok,voi stiti mai bine. Unii spun ca da,altii ca nu...eu doar spuneam ce cred cu obiectivul sa fiu corectat.

Ma gandesc serios la un e92 2.0 si credeam ca pot sa ma arunc si la 2.5,dar daca e pe asa...raman la 2.0 :D

Nu as refuza nici un e90 benzina. Asadar: Despre asta stiti ceva?

http://www.autovit.ro/bmw-320-C33401551.html

 

2.0 benzina 150cp..ce motor este? Ce cod?

Link to comment
Share on other sites

omu spune ca e adusa anul trecut din germania. i-am spus sa-mi trimita VIN-ul tot astept mesaj.

cum poate cineva sa te duca cu vorba cand se vede la fata locului ca treaba nu e asa...

 

ceva probleme masina ? sa ma feresc de masini de anglia adaptate ?

Edited by DOT
Link to comment
Share on other sites

Asadar: Despre asta stiti ceva?

http://www.autovit.ro/bmw-320-C33401551.html

 

2.0 benzina 150cp..ce motor este? Ce cod?

 

Despre masina in cauza nu pot sa spun decat ca este foarte frumoasa si are multe dotari, DAR eu nu m-as duce niciodata la Galati sa iau masina.

Nu spun ca toti galatenii sunt la fel, dar am fost cu un coleg sa ia un E90 de acolo.

La telefon unic proprietar, masina impecabila, taxa platita, pretul foarte bun.

In realitate 2 proprietari, el samsar, masina vopsita toata si taxa era in curs de recuperare (proces pe rol).

Dupa multe discutii pana la urma a lasat la pret atat de mult incat colegul s-a hotarat sa o ia si sa o inscrie pana se termina procesul. Au stabilit sa-i trimita fiscalul (era ora 7-8 seara) a doua zi prin curier, impreuna cu un al doilea set de roti de aliaj.

Dupa vreo 2 zile a sunat sa-i spuna ca-i trimite fiscalul (roti nici vorba) cu ramburs 300 de euro, ca are niste amenzi de platit si nu are bani, alea, alea. A scapat pana la urma doar cu 100 euro si fara roti.

Mie asta mi s-a parut jecmaneala de ultima speta. Inteleg daca masina a fost lovita sau daca are ceva probleme, etc. si cumparatorul nu observa, e vina lui ca nu a fost atent.

Dar sa bati palma si sa vorbesti ceva fata in fata si apoi sa ceri niste bani in plus...

 

Asa ca, mare grija la Galati. Du-te ziua, verifica bine masina si fa-ti toate actele, inclusiv fiscalul, ca sa nu ramai la mana vanzatorului cu nimic.

Din povesti am inteles ca asa e si la Constanta, dar nu am fost martor. Dar la Galati am vazut cu ochii mei. Mare grija.

Link to comment
Share on other sites

omu spune ca e adusa anul trecut din germania. i-am spus sa-mi trimita VIN-ul tot astept mesaj.

cum poate cineva sa te duca cu vorba cand se vede la fata locului ca treaba nu e asa...

 

ceva probleme masina ? sa ma feresc de masini de anglia adaptate ?

Posibil sa fie alta masina :pardon: Oricum cea de care vorbesc eu era identica interior/exterior. Pe cand mai era pe autovit avea si VIN si iesea cu volan pe dreapta.

 

Probleme nu stiu sa fi avut, oricum omul a tinut-o o vreme, deci ma indoiesc ca ar fi neglijat masina in vreun fel.

Link to comment
Share on other sites

Dupa multe discutii pana la urma a lasat la pret atat de mult incat colegul s-a hotarat sa o ia si sa o inscrie pana se termina procesul. Au stabilit sa-i trimita fiscalul (era ora 7-8 seara) a doua zi prin curier, impreuna cu un al doilea set de roti de aliaj.

Dupa vreo 2 zile a sunat sa-i spuna ca-i trimite fiscalul (roti nici vorba) cu ramburs 300 de euro, ca are niste amenzi de platit si nu are bani, alea, alea.

 

Asta o poti pati oriunde, de aia cand cumperi masina mergi cu proprietarul de mana sa o radieze.

 

PS: cum a aflat ca era taxa in curs de recuperare?

Edited by lowlife
Link to comment
Share on other sites

Despre masina in cauza nu pot sa spun decat ca este foarte frumoasa si are multe dotari, DAR eu nu m-as duce niciodata la Galati sa iau masina.

Nu spun ca toti galatenii sunt la fel, dar am fost cu un coleg sa ia un E90 de acolo.

La telefon unic proprietar, masina impecabila, taxa platita, pretul foarte bun.

In realitate 2 proprietari, el samsar, masina vopsita toata si taxa era in curs de recuperare (proces pe rol).

Dupa multe discutii pana la urma a lasat la pret atat de mult incat colegul s-a hotarat sa o ia si sa o inscrie pana se termina procesul. Au stabilit sa-i trimita fiscalul (era ora 7-8 seara) a doua zi prin curier, impreuna cu un al doilea set de roti de aliaj.

Dupa vreo 2 zile a sunat sa-i spuna ca-i trimite fiscalul (roti nici vorba) cu ramburs 300 de euro, ca are niste amenzi de platit si nu are bani, alea, alea. A scapat pana la urma doar cu 100 euro si fara roti.

Mie asta mi s-a parut jecmaneala de ultima speta. Inteleg daca masina a fost lovita sau daca are ceva probleme, etc. si cumparatorul nu observa, e vina lui ca nu a fost atent.

Dar sa bati palma si sa vorbesti ceva fata in fata si apoi sa ceri niste bani in plus...

 

Asa ca, mare grija la Galati. Du-te ziua, verifica bine masina si fa-ti toate actele, inclusiv fiscalul, ca sa nu ramai la mana vanzatorului cu nimic.

Din povesti am inteles ca asa e si la Constanta, dar nu am fost martor. Dar la Galati am vazut cu ochii mei. Mare grija.

Da la Constanta iti ia si chilotii de pe tine cand pleci... :laugh:

Tepari sunt peste tot , daca ai dat de unu in Galati nu inseamna ca toti galatenii sunt asa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Asta o poti pati oriunde, de aia cand cumperi masina mergi cu proprietarul de mana sa o radieze.

 

PS: cum a aflat ca era taxa in curs de recuperare?

 

Asta cu radierea e valabila daca ai o zi libera.

Noi am plecat din Pitesti pe la 14.00 de la servici si am ajuns pe la 18.00. Pana ne-am intalnit, pana am vazut masina, cat am mai negociat, etc, s-a facut cam 20.00, deci adio fiscal.

 

Referitor la taxa poti afla pe net, cu un smartphone, dar ai nevoie de numele si adresa primului proprietar, adica cel care a platit taxa. Intri pe net pe tribunalul de care apartine si ii cauti numele la dosare si vezi ce dosare are. :thumbsup:

 

Bineinteles ca noi am putut face asta doar cand am ajuns in Galati, ca la telefon ne-a spus ca are un singur proprietar si ne-a dat numele, dar era al doilea pe carte. Nu platise el taxa.

De-asta am zis mare grija.

Edited by Peo
Link to comment
Share on other sites

Da la Constanta iti ia si chilotii de pe tine cand pleci... :laugh:

Tepari sunt peste tot , daca ai dat de unu in Galati nu inseamna ca toti galatenii sunt asa.

 

Am scris ca nu toti galatenii sunt asa, nu da cu pietre, te rog.

Despre constanteni am spus ca doar am auzit, nu am vazut cu ochii mei.

Am vazut ca esti din Constanta ( :thumbsup: ), dar nu poti sa-i aperi pe cei ca ala de la Galati de care povesteam.

 

Oricum, ma refeream doar la samsarii care te mint in fata si te pun pe drumuri degeaba. Sunt convins ca si dintre samsari unii sunt de buna credinta si sunt mai cumsecade, dar majoritatea...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.