Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salutare, stie cineva ceva despre acest 318ci FL ?

VIN : PN83574.

Are motor N46, despre care n-am gasit mare lucru, are aceleasi bube ca N42 ?

Ma cam sperie conversia volanului de pe partea dreapta pe stanga..

 

 

Nu ma pricep la motoare, doar pot sa-ti spun ca e la vanzare de cateva luni bune (aproximativ 2-3)

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Pe asta o știe careva?

http://www.autovit.ro/bmw-325-C35246944.html

 

Dar despre acel dealer, știți ceva?

 

Merci!

macar i-au dat un polish ,au pregatit masina frumos , agrafa e buna macar poti spune ca nu au editat poze in photoshop :))

Inca nu ma pot obisnui cu jantele alea de E60 pe ea dar per total nu arata rau . Iar pretul e ok cred .8k un benzinar,bine ca e manuala , teoretic 12 % ar trebui intr-un oras normal .

Link to comment
Share on other sites

 

 

As alege-o pe a doua , am avut modelul asta, a fost o masina deosebita din multe puncte de vedere, 150hp, 6 trepte si euro 3 era a mea, mi-a parut rau ca am dat-o,

Dar verific-o intai !

Link to comment
Share on other sites

As alege-o pe a doua , am avut modelul asta, a fost o masina deosebita din multe puncte de vedere, 150hp, 6 trepte si euro 3 era a mea, mi-a parut rau ca am dat-o,

Dar verific-o intai !

 

La asta m-am uitat si eu astazi destul de atent. In poze toate arata bine, dar uita-te mai atent la alinierea capotei cu aripile si bara fata...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Am vorbit cu omu:

http://olx.ro/i2/oferta/bmw-m3-320d-2005-hamann-tuning-germany-ID2AJgb.html#:dbcbd95d87

 

Intrebare: Masina are istoric? Carte service?

Raspuns: Are da nu m-am uitat pe ea :download:

 

Intrebare: Km sunt reali?

Raspuns: Sunt reali, nu ma ocup cu masini, ce interes as avea sa ii dau km inapoi :download:

 

Intrebare: Ce defecte tehnice are, cele estetice nu ma intereseaza, chiar daca bara spate e putin infundata

Raspuns: Patineaza putin volanta, dar nu tare si un rulment pe spate trebuie schimbat. Rulmentul il schimb eu, pt volanta mai scad 1000lei, ca atat costa :download: . Bara spate puteam sa o fac, dar am zis sa ramana asa, sa nu creada cumparatorul ca a fost lovita tare

Ai vazut, are pachet Hamann si AC Schnitzer, doar amortizoarele au costat 3000e, kit-ul 3000e, jantele 2000e. Am dosar complet cu ce a fost schimbat la masina :download:

 

Intrebare: Un ultim pret tinand cont de defectele tehnice?

Raspuns: 8400e

 

 

La o cautare pe google mi-a rezultat ca omu are service auto in Bucuresti(SpeedCarAuto- Colentina), deci clar mai are ceva defecte ascunse, ca altfel ar fi facut-o impecabil tehnic si ar fi pus-o intr-un pret bun

 

Ce parere aveti?

Ati vazut masina?

Edited by bst_evr
Link to comment
Share on other sites

La asta m-am uitat si eu astazi destul de atent. In poze toate arata bine, dar uita-te mai atent la alinierea capotei cu aripile si bara fata...

 

 

E foarte joasa bara si probabil a mai lovit vreo bordura sau altceva, asta e cea mai mica problema, sa fie masina in mintile ei cu km care ii arata, turbina, si altele, atentie la e46 vei avea probl cu bucsaraia, in rest o masina fiabila daca e corecta si nu e manarita!

L.E. Nu am inteles cati km are masina pana la urma, din anunt presupun ca are 185000?, daca e asa , are cam putini , eu as face o comparatie cu mobile.de ca sa-ti formezi cat de cat o parere, dar ar trebui sa aiba mai mult ,asta e parerea mea nu te supara, dar si 400000 daca ar avea daca a fost intretinuta corect merita !

Edited by nicolae nicolae
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri..

 

@MociornitaCosmin cam scumpa pentru bugetul meu (4000 euro), daca o mai tine 2-3 luni o iau :)) ... si mie imi place cum arata

 

@nicolae nicolae & @mihai vigariu atat timp cat nu a fost lovita foarte rau, nu am nicio problema in a baga bani in ea .. inlocuit piese etc.

 

Aveti idee cam cat este timbrul de mediu pentru acest model? Ce alte costuri vor mai fi (rar, inmatriculare ...)?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

salut.

 

daca aveti cunostinte despre masinile de mai jos, rog lasati un reply.

 

http://olx.ro/oferta/bmw-320-d-m-full-option-ID2I8nd.html#ce3617e90a

 

http://www.tocmai.ro/bmw-320-150cp-2004-6trepte-16772809.html#current_image

 

multumesc

 

 

La prima 170 cp de unde, poate 20 sunt de jucarie, plusuri in interior , normal ar trebui 150

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.