Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

dupa uzura de la volan din stanga.....

eu as cauta alta

Si daca ii schimba volanul, 300 de euro sau cat e unul si o pune cu 160.000 de km l-ai crede. E o masina second hand si sa ai ca argument doar uzura volanului pentru a cauta alta masina ar fi o prostie. La Opel mi se uzase volanul la ora 12 destul de rau dupa 150.000 de km, masina luata aproape noua cu km reali. La e90 prezinta uzura la 9 si la 3, km cam cati astia din anunt. Unii oameni, chiar si barbati, folosesc creme de maini ce afecteaza pielea de pe volan, altii transpira mai mult, alii poarta verigheta, inele...deci eu nu il sfatuiesc "sa caute alta dupa uzura de la volan".

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ai perfecta dreptate,unii le uzeaza mai repede decat altii dar masinile care au uzura la volan,au si in alte parti si pentru mine asta spune multe despre proprietar si modul cum a fost exploatata si ingrijita masina.E diferenta enorma intre 150k km in oras si 150k km afara.
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Am urmarit si eu un anunt pe olx de acum 2 saptamani si am mari suspiciuni, va ofer detalii sa aveti grija.

 

Prima masina in acelasi anunt a fost cu un psssat 2.0TDI6Trepte in care posesorul a specificat ca nu poate scoate fiscalul si in mesaj mi-a spus ca nici macar nu este pe numele lui autoturismul. Apoi a modificat de vreo 3 ori anuntul, la a patra modificare a scris ca pleaca din tara in 2 zile si vinde masina urgent sau face schimburi. Dupa cateva zile in acelasi anunt apare modificat un Bmw 320 automat la 6700euro, passatul cu care probabil l-a schimbat fiind pus la 4700 euro. http://olx.ro/oferta/accept-variante-ofer-primesc-diferenta-ID5Boti.html#31b3e954db

 

In caz ca cineva vazuse deja anuntul si e interesat, sa aiba mare grija in primul rand la acte caci mi se pare un bisnitar.

Ps: baiatu n-a mai plecat din tara.

 

La fel de suspect mi s-a parut un e60din 2008 la 4000euro pe motiv ca, citez "Motivul vanzari ,mi sa nascut fetita bolnava si nu dispunde toata suma de bani pentru operatie!"

 

https://lajumate.ro/bmw-520d-an-fab-2008-taxa-platita-20d-163-cp-full-option-1138625.html

Edited by Americanuuu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/oferta/bmw-f30-320d-2012-ID5zKVY.html#07b3325b93

 

Caut sa cumpar un f30 2012 in 17k sau un f10 2011 in 18k.

 

Km mi se par foarte putini, si neavand experienta nu as stii cum sa imi dau seama daca sunt adevarati/falsi. Idei?

 

pacat de cutia 8+1 de pe cele doua modele ca sa iei manuala

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://olx.ro/oferta/bmw-320d-e90-ID5uh82.html

stie cineva ceva de masina asta?

si de acel George care se ocupa cu resoftari?dpf off si restu?

 

salut. m-ar interesa si pe mine masina asta! http://olx.ro/oferta/bmw-320d-163cp-navigatie-mare-taxa-platita-ID5yhIO.html#19536190f2

 

a sunat cineva, stiti ceva de ea! dupa poze arata misto de tot.

salut,am vorbit eu cu ultimul proprietar , zicea ca masina a cumparato in decembrie de la un domn de la galati,venind spre pitesti la bucuresti a murit masina,a zis ca nu stiu ce filtru epurator sa infundat si ia picat,ia stricat si turbina a umplut motorul de ulei, spun ce spunea el nu stiu ce e acolo

Link to comment
Share on other sites

Pentru cine este in cautare de E90 LCI pot sa va zic de masina din link.

 

http://olx.ro/oferta/bmw-seria-3-320-ID5CZMV.html#32f4752696

 

Vanzatorul in anunt spune si prostii (a copiat anuntul de la alte masini) ,optionale are destule si masina este curata.La masina i-am actulizat harta la 2016,rabatare oglinzi exterioare din cheie, ,update total de soft.Cel mai importan km sunt reali ,verificati de mine.Mai lasa si la pret.

Masina nu o vand eu ,este o masina la care am lucrat.Ca si defectiuni are o bujie arsa la pistonul 2 + o eroare la incalzirea oglinzii de pe dreapta (nu am verificat daca incalzeste sau nu )

Masina arata mai bine in realitate decat in poze.

Pentru optiunile reale verificati dupa seria de caroserie.

Optiuni pe care le consider interesante sunt asistenta la faza lunga ,alarma si scaunele electrice cu memorie .

Nu va luati de mine pentru formularea din anunt.

Edited by FANATIC
  • Like 7
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Pentru cine este in cautare de E90 LCI pot sa va zic de masina din link.

 

http://olx.ro/oferta/bmw-seria-3-320-ID5CZMV.html#32f4752696

 

Vanzatorul in anunt spune si prostii (a copiat anuntul de la alte masini) ,optionale are destule si masina este curata.La masina i-am actulizat harta la 2016,rabatare oglinzi exterioare din cheie, ,update total de soft.Cel mai importan km sunt reali ,verificati de mine.Mai lasa si la pret.

Masina nu o vand eu ,este o masina la care am lucrat.Ca si defectiuni are o bujie arsa la pistonul 2 + o eroare la incalzirea oglinzii de pe dreapta (nu am verificat daca incalzeste sau nu )

Masina arata mai bine in realitate decat in poze.

Pentru optiunile reale verificati dupa seria de caroserie.

Optiuni pe care le consider interesante sunt asistenta la faza lunga ,alarma si scaunele electrice cu memorie .

Nu va luati de mine pentru formularea din anunt.

 

Buna Ziua !

 

Eu sunt nou pe-aici, in cautare de 318d sau 320d si sunt interesat de masina din anunt. Am verificat VIN-ul masinii , vad ca e fabricatie 2008, deci cel mai probabil intra in lotul de N47 cu probleme la distributie. Aveti idee daca a fost schimbata distributia pe ea ? Exista carte de service reala pentru masina ? Aveti certitudinea kilometrilor? Alte probleme care se pot observa la prima vedere ? Va intreb pentru ca ati precizat ca ati lucrat pe ea si inainte sa-l sun pe proprietar, as vrea sa stiu si parerea / impresia cuiva care a vazut-o. Multumesc frumos !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oare cat poti sa mai aberezi? Deci noi astia care nu ne-am dus masinile la reprezentanta nu avem km reali, nu? Pe langa asta suntem si niste saraci..dar imi place de tine cum te umflii ca un cocosel ca tu esti bogat si mergi doar la reprezentanta si astia care isi cumpara de pe net sunt niste saraci..dar ce sa vezi .. De fapt tu mergi la bmw doar pt o banala revizie, restul reparatiilor unde le faci? Nu de alta dar ai zis ca, (chiar), si tu iti cumperi piese pt reparatii de pe net.. Aroganta e mare. Si oricat de mult ne-am iubii noi masinile, sa fim seriosi..bmw are probleme mari cu distrubutia.. In afara de motorul 1.2tsi de la Vw mie nu imi vine in minte alt motor cu probleme asa mari.. Te exprimi de parca e ceva normal sa cada distrubutia la toate masinile. 2.0 tdi nu are problema asta, 2.2 tdci nu are, 2.2 cdi nu are, 2.2 (mazda) nu are, nu stiu daca pe toyota-lexus motorul 2.2 este si cel de pe mazda..cert e ca nu are problema asta, 1,5 dci nu are.. Si tot asa. Deci hai sa fim putin realisti.
  • Like 5
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Este tarziu sa-l mai sun acum,din cate i-mi amintesc parca avea si carte service la bmw,are 5 schimburi de ulei,erori inregistrate parca pe la 64 de mii ,plus altele cateva dupa .

Daca vrei sa stai linistit psihic poti sa-i schimbi distributia (3500 ron).Eu nu am sesizat zgomote suspecte.

Maine o sa-l sun si o sa mai completez cu detalii concrete (trimurile de aluminiu sunt fantastice)

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Oare cat poti sa mai aberezi? Deci noi astia care nu ne-am dus masinile la reprezentanta nu avem km reali, nu? Pe langa asta suntem si niste saraci..dar imi place de tine cum te umflii ca un cocosel ca tu esti bogat si mergi doar la reprezentanta si astia care isi cumpara de pe net sunt niste saraci..dar ce sa vezi .. De fapt tu mergi la bmw doar pt o banala revizie, restul reparatiilor unde le faci? Nu de alta dar ai zis ca, (chiar), si tu iti cumperi piese pt reparatii de pe net.. Aroganta e mare. Si oricat de mult ne-am iubii noi masinile, sa fim seriosi..bmw are probleme mari cu distrubutia.. In afara de motorul 1.2tsi de la Vw mie nu imi vine in minte alt motor cu probleme asa mari.. Te exprimi de parca e ceva normal sa cada distrubutia la toate masinile. 2.0 tdi nu are problema asta, 2.2 tdci nu are, 2.2 cdi nu are, 2.2 (mazda) nu are, nu stiu daca pe toyota-lexus motorul 2.2 este si cel de pe mazda..cert e ca nu are problema asta, 1,5 dci nu are.. Si tot asa. Deci hai sa fim putin realisti.

 

 

:)) tu esti tanarul care a luat masina pe 1 leu si acum vrei s o dai pe 2 lei :)) machedon cumva ?

 

Daca ti arat ultima factura de la bmw ti o ia portofelul razna :))

Edited by lavi4175
  • Like 2
  • Downvote 14
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.