Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

1.Cauta si tu pe forumurile de afara unde sunt mai multe benzinare si vezi problemele lor.Nu aici unde sunt 100 de N47 la 1 N20.

2.Nu incerc sa te conving de nimic,altfel iti propuneam sa-ti vand masina mea.

3.Ai avut experiente de fiabilitate diesel vs benzinar motoare bmw,masini luate de noi?Sa nu comparam diesel cu 400k km cu benzina la 50k km.

Pana la urma faci alegerea pe care tu o consideri cea mai potrivita.

  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Toate motoarele au probleme, sunt constient de asta. Traim intr-o societate de consum, unde totul se strica relativ repede, si trebuie inlocuit.

 

Dar cauta pe Google "bmw n47" si o sa vezi ca toate rezultatele sunt despre o singura problema majora: "Timing Chain Failure." Multi oameni avizati acuza o problema de fabricatie, si este globala.

 

Eu nu discut despre diesel vs benzina, pentru ca fiecare om are opinia lui. Mie imi plac benzinarele (mult!).

 

On topic: Imi poate oferi cineva detalii despre istoricul service al autoturismului acesta: WBAXG11010DW29660? Multumesc anticipat!

Edited by ascanu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cel cu e60-ul din 2008 la 4000euro are din nou un anunt, de data asta un passat din 2008 la aceeasi suma si sub acelasi pretext. Mare grija la cei ce cauta chilipiruri.

https://lajumate.ro/vw-passat-an-fab-2008-taxa-platita-20tdi-140cp-full-option-1381245.html

Si telefonul de contact este 0770. 000.000 :)

Edited by skyflm
Link to comment
Share on other sites

Mare grija si la astfel de anunturi. A aparut mai devreme si a disparut dupa putin timp. Sunt unii care pun anunturi fictive cu masini relativ destul de dotate si la pret mic, km putini. Dupa aia iti cer sa-i contactezi pe email (dupa cum se vede si in poza) si iti zic ca o sa puna masina pe Ebay s-o platesti in 48h si cica se ocupa ei de transport si toate cele, iti trimit poza de pe pasaport sau buletin cu o persoana cat se poate de reala. Insa masina o pune pe un site Ebay clonat si copiaza un user oarecare de pe ebay care apare cu review-uri 100%...etc.

Am aflat toate astea dupa ce am contactat un vanzator fictiv de genul.

 

http://i65.tinypic.com/mht3zp.jpg

http://i65.tinypic.com/2q9xjwy.jpg

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da. Si a pus special numarul acela sa sune numai el. Daca era cu adevarat ceva serios mergea in targ si in 5 minute o vindea.

Așa este doar ca el este foarte ocupat, dupĂŁ cum spune ĂŽn email.... cu țepele! Sper sa nu existe oameni care mai pun botul la așa ceva, sau mĂŁcar nu pe forumul acesta.

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor.

 

Urmaresc de ceva vreme sa achizitionez un 320 e90 si m-am oprit asupra anuntului urmator:

 

https://lajumate.ro/...el-1401586.html

 

Mentionez ca nu am mai fost proprietar de BMW, fapt pentru care as aprecia ceva sfaturi, pareri opinii.

 

Multumesc si o zi buna.

Pare interesanta, insa verifica la reprezentanta sa vezi cum sta cu km, sa nu cumva sa fie peste 300.000.

 

Are navi professional nu bussines cum zice el, insa este de bine. Ce nu imi place este ca desi are piele nu are incalzire in scaune.

 

Vezi cum sta si cu taxa.

 

Succes!

Edited by nelufurdui
Link to comment
Share on other sites

Pare interesanta, insa verifica la reprezentanta sa vezi cum sta cu km, sa nu cumva sa fie peste 300.000.

 

Are navi professional nu bussines cum zice el, insa este de bine. Ce nu imi place este ca desi are piele nu are incalzire in scaune.

 

Vezi cum sta si cu taxa.

 

Succes!

 

Ms mult pentru raspuns nelufurdui.

Un detaliu pe care l-am observat e ca farul din dreapta pare destul de aburit. De asemenea, tot farul din dreapta nu pare a fi aliniat cu restul caroseriei, avand un colt mai ridicat.

Sa fie asta un semn de accident, sau doar un motiv sa trag de pret?

Link to comment
Share on other sites

Ar fi bine sa aiba 300k,care de altfel ar fi un rulaj aproximativ normal pt o masina de 11 ani.

 

Asa este, cea care mi am luat o in toamna a facut in Germania 150.000 in 3 ani.

 

Mai esti suparat pe mine? :drinks:

 

 

 

 

Ms mult pentru raspuns nelufurdui.

Un detaliu pe care l-am observat e ca farul din dreapta pare destul de aburit. De asemenea, tot farul din dreapta nu pare a fi aliniat cu restul caroseriei, avand un colt mai ridicat.

Sa fie asta un semn de accident, sau doar un motiv sa trag de pret?

 

Am observat si eu chestia cu farul din dreapta, problema nu este farul in sine ci faptul ca a fost probabil schimbat cel din stanga si de ce.

Edited by nelufurdui
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Asa este, cea care mi am luat o in toamna a facut in Germania 150.000 in 3 ani.

 

Mai esti suparat pe mine? :drinks:

 

 

Cum sa fiu suparat pe tine Nelu?Mi s-ar parea o mare prostie.E un forum si fiecare isi exprima propriile opinii,bune sau rele in ochii celorlalti,asa ca nimic nu trebuie luat personal.

 

Referitor la e90 intradevar ceva pe la bot nu se prea leaga dar poate nu a fost nimic grav.Butonul de start e cam sters pt 200k km,interiorul in realitatea garantat prezinta ceva uzura de care nu-ti prea dai seama in poze,iar dupa numar ai zice ca pe proprietar il cheama Sebi dar asta ce o vinde e un Marius toata ziua.Deci primul proprietar..

Edited by akon
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Butonul de start e cam sters pt 200k km,interiorul in realitatea garantat prezinta ceva uzura de care nu-ti prea dai seama in poze

Eu am avut un E90 cu 210.000km reali. Butonul de start-stop arata ca nou, la fel si tapiteria (bej) dupa un detailing. Volanul prezenta mici semne de uzura. Masina a ajuns la mine dupa vreo 50.000km in Romania. Link cu poze

Povestile cu maini transpirate si oameni grasi sunt pentru creduli. Exista cazuri dar sunt prea rare ca sa fie o scuza la orice masina uzata interior cu 150.000km.

Edited by Gizmo.
  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.