Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Jok3r am de vânzare o berlinĂŁ 320D 2004 cu istoric pe forum iar preĂâşul este negociabil poĂâşi sĂŁ o vezi la rubrica vânzĂŁri pe forum!!!

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Nu caut neaparat un touring dar imi place mai mult un touring e mai mai mare decat o berlina. Intradevar arata bine si masina ta s-ar putea sa iti fac o vizita cine stie :) in principiu imi plac toate 4 din acele linkuri nu le-am vazut inca. As opta pentru masina din primul link dar vad ca nimeni de aici nu isi da o parere despre.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg care este problema ca are pachetul M pus de propietar si nu e de fabrica.

 

Am cumparat masina cu pachet M pus ulterior pe masina de pe forum cu thread de 5 ani aici pe forum si stiam ca nu e ceva de proasta calitate si ca este original.

 

Stai tu sa demontezi masina omului ca sa vezi daca e fibra sau un plastic taiwan de proasta calitate? Ca el poate sa spuna multe, factura nu are pe el...

 

Plus ca dau peste 13.000 pe o masina din 2009-2010 e normal sa am niste pretentii si plus ca nu stiu motivul pentru care a fost pus..multi le pun dupa ce le lovesc (nu zic ca e o regula) dar prefer sa ma feresc.

Edited by ckh
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am intrebat deoarece ma amuza maxim cum unii spun in prostie pe aici ca "are kit M pus ulterior, nu e bine" in schimb pe forum e sport national ca lumea sa puna dupa aia kit M iar acestia sunt connaisseurs...

O masina buna costa, cine intelege asta bine cine nu, olx-uri e plin de ciurucuri. De asemenea da, eu personal am intalnit foarte multe cazuri in care omul a pus o bara M deoarece pe cea veche ori a crapat-o in vreo bordura ori s-a intamplat ceva minor, din nou nu mi se pare o tragedie, cumperi o masina la second hand, vrei impecabila cu vopsea originala, acestea se gasesc numai an de fabricatie 2016 si le vinde Bavaria, MHS, etc.

Edited by AlexChris
  • Like 6
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Am intrebat deoarece ma amuza maxim cum unii spun in prostie pe aici ca "are kit M pus ulterior, nu e bine" in schimb pe forum e sport national ca lumea sa puna dupa aia kit M iar acestia sunt connaisseurs...

O masina buna costa, cine intelege asta bine cine nu, olx-uri e plin de ciurucuri. De asemenea da, eu personal am intalnit foarte multe cazuri in care omul a pus o bara M deoarece pe cea veche ori a crapat-o in vreo bordura ori s-a intamplat ceva minor, din nou nu mi se pare o tragedie, cumperi o masina la second hand, vrei impecabila cu vopsea originala, acestea se gasesc numai an de fabricatie 2016 si le vinde Bavaria, MHS, etc.

 

Ce am spus eu, ce ai inteles tu.

 

Tocmai am spus ca am cumparat si eu masina cu pachet M pus ulterior dar trebuie sa stiu istoricu masinii si de ce a fost pus, sunt constient ca exista si exceptii, dupa cum am spus dar prefer sa nu ma risc + ca ti-am spus, am buget peste 13.000 pentru un e90.

 

De ce sa ma grabesc sa cumpar toate masinile aranjate special pentru vanzare cand pot sa am rabdare sa isi vanda cineva masina personala care a avut foarte multa grija de ea.

 

Hai sa nu mai postam aiurea aici si sa ramanem on topic.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pai uite cat , pe mobile e la pret de F30 :)

Cum vrea el, pack M, alba, interior M, harman kardon -18000€

 

http://www.mobile.de/ro/Automobil/BMW-320d-M-SPORTPAKET-EDITION-F1-SCHALTUNG/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:3500_10_,frn:2010,ful:diesel,ger:automatic_gear,exc:white,dmg:false,vcg:limousine,xhl:true/pg:vipcar/223616044.html

 

http://i63.tinypic.com/jkkup4.jpg

Edited by Andrei_VUV
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am intrebat deoarece ma amuza maxim cum unii spun in prostie pe aici ca "are kit M pus ulterior, nu e bine" in schimb pe forum e sport national ca lumea sa puna dupa aia kit M iar acestia sunt connaisseurs...

O masina buna costa, cine intelege asta bine cine nu, olx-uri e plin de ciurucuri. De asemenea da, eu personal am intalnit foarte multe cazuri in care omul a pus o bara M deoarece pe cea veche ori a crapat-o in vreo bordura ori s-a intamplat ceva minor, din nou nu mi se pare o tragedie, cumperi o masina la second hand, vrei impecabila cu vopsea originala, acestea se gasesc numai an de fabricatie 2016 si le vinde Bavaria, MHS, etc.

 

Eu am o problema pt ca:

- majoritatea cu pachet pus ulterior se rezumva la bari si praguri (pauza suspensie, pauza interior M, volan, schimbator, plafon, scaune sport, etc)

- de multe ori vad pachet crom cu pachet M, ceea ce din fabrica nu s-a pus vreodata si mi se pare ca da urat

 

Acestea fiind zise, daca imi arati tu o masina cu pachet M pus ulterior care sa contina totul de mai sus....

 

Asa ca prefer ori pachet M pus din fabrica si mai renunt la alte dotari, ori fara dar mai multe dotari.

Edited by quze
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

@Andrei_VUV > vezi ca E90 ala M-tech e vandut de Sanverdi Cars al numitului Sanverdi Mehmet motiv pentru care eu unul i-as zice pas.

Mi se cam strange "buzunarul" in mine cand vad handleri care aleg sa isi faca identitatea vizuala dupa un logo de S-line adaptat pentru ca logo-ul ar trebui sa spuna multe despre tine si business-ul tau dar na, deformatie profesionala.

Tiganie mai mare rar mi-a fost dat sa vad: http://www.sanverdi-automobile.de/index.htm

 

Ma bag in seama pentru ca si eu trec prin aceeasi problema de cautare a unui E90 foarte dotat si cu istoric verificat iar ce s-a propus pe aici - buget de 13-14.000€ - este mult prea optimist.

Doua exemple cu ce am gasit pana acum si cred ca merita sunt:

#1. http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-limousine-m-sportpaket-navi-xenon-bt-usb-reutlingen/220045234.html > dar na, trebuie sa accepti compromisul navi-ului mic

#2. http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-facelift-m-sportpaket-navi-xenon-sitzhz-pdc-k%C3%B6ln-br%C3%BCck/213713631.html > dar asta e alt turcalet si din nou trebuie sa accepti compromisul navi-ului mic

 

Daca te uiti la cat costa masinile de mai sus si vii si cauti in Romanica vezi ca e plin de F30-uri "impecabile" la banii astia dar pe care eu unul nu as da bani munciti.

In concluzie cred ca tot procesul asta de cautare tine foarte mult de management-ul asteptarilor pe care le ai, mai ales daca citesti diverse lucruri pe net si apoi te lovesti de realitate.

  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

De asta stie cineva ceva?

 

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-330-ID7GgH3B.html

 

Dubios de ieftina si km relativ putini si destul de dotata masina pentru pretul asta...

 

O vedeam prin Brasov, drifturi la greu in fiecare sens giratoriu, si, crede ma avem multe sensuri giratorii in oras. Baiatul ce a avut masina in Brasov cred ca era mai mereu nervos, masina aia era tinuta doar de la 5k rpm in sus.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.