Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Carnatii astia n-au invatat nici pana acum sa puna seria in anunt. Rubrica aia de VIN e de pomana pe autovit. Ar trebui sa-i oblige softul sa bage serie acolo, altfel sa nu le activeze anuntul la tarani.

 

Problema e ca nu se poate valida VIN-ul ( sa fie vreo corelatie cu masina). Poate verifica numarul de caractere si atat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

deci i-a dat kilometrii inapoi, si mai si zice ca sunt reali, si accepta test. Oare ce zice cand ii arata la reprezentanta ca nu sunt reali? Si cel mai intrigant este cum de o da la 17 mii, cand pe siteul din afara a fost la 24 de mii.

 

328i de mai sus iarasi e ciudat, a facut 150 de mii in 2 ani, desi nu a fost masina de inchiriat. Probabil a fost masina de pool, iar de anul trecut a mai facut decat vre-o 15 mii.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pai de asta intrebam, conteaza asa mult km care ii are 328i ? La ce dotari are...

As vrea s-o iau. Poate e cineva interesat pe aici, pe mine ma atrage maxim....mi-a pus capac :)

Si sunt destule la motorizarea asta cu km peste 100mii, nu ar fi asa tragedie. Masina asta e venita de la dealer bmw din ce am vb cu ei la telefon si a fost masina de proprietar , nu de companie sau flota..etc.

Edited by Andrei_VUV
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Pai de asta intrebam, conteaza asa mult km care ii are 328i ? La ce dotari are...

 

Conteaza, un motor pe benzina nu are o viata asa lunga precum unul diesel ambele intretinute foarte bine, deja apar micile probleme care vor deveni marile probleme ale motorului daca nu sunt schimbate(operatiuni realizate bine) anumite garnituri/racorduri/semeringuri samd. iar in Romania sa faci operatiunile astea mai greu, eu cel putin nu am incredere, asa la un 130 000km mai are 70 000km pana la 200 000 adica 3-5 ani, sigur pana atunci va deveni un motor comun chiar si pentru inginerii/mecanicii BMW din Romania. Cu injectia directa si turbo deja un motor pe benzina e mai complex decat unul diesel, a apus era aspiratelor natural si 70cp/l, care erau fiabile dar la alte rap de compresie si alt tip de injectie, rudimentare dar fiabile.

  • Like 3
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.