Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Salutare!

 

M-ar interesa sa achizitionez masina din link'ul de mai jos:

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-525-ID7GoWSd.html#contact_form#xtor=SEC-81

 

Se merita sa fac drumul pana la Botosani? Sunt din Bucuresti.

 

Orice sfat este bine venit.

 

Eu caut de ceva vreme masina iar respectivul user "Bmw" din Botosani, are doar BMW-uri de vanzare, nu m-au atras niciodata masinile lui, nu stiu de ce.

Asta nu inseamna ca nu are masini bune, pe mine nu m-au atras. Eventual cauta pe cineva din apropiere sa vada masina, sa nu bati cateva sute de km degeaba.

De asemenea, intreaba daca plateste el verificarea la reprezentanta, in cazul in care masina are pb grave si/sau km nu sunt reali.

Link to comment
Share on other sites

DacĂŁ si la aproape 300.000 km sunt impecabile mașinile...

Stai calm!!

Asteapta!

Cei mai mulți samsari din țarĂŁ sunt in zona Bucuresti-Ilfov.

Va apĂŁrea ceva mai pe aproape.

Tot caut de ceva vreme o masina pe zona, dar nimic. Majoritatea sunt in botosani, cluj, baia mare, timisoara etc

 

Eu caut de ceva vreme masina iar respectivul user "Bmw" din Botosani, are doar BMW-uri de vanzare, nu m-au atras niciodata masinile lui, nu stiu de ce.

Asta nu inseamna ca nu are masini bune, pe mine nu m-au atras. Eventual cauta pe cineva din apropiere sa vada masina, sa nu bati cateva sute de km degeaba.

De asemenea, intreaba daca plateste el verificarea la reprezentanta, in cazul in care masina are pb grave si/sau km nu sunt reali.

Este vanzator vechi, ii “cunosc” activitatea. Are numai masini bine “cosmetizate”. A interactionat oare cineva cu el?

Link to comment
Share on other sites

Tot caut de ceva vreme o masina pe zona, dar nimic. Majoritatea sunt in botosani, cluj, baia mare, timisoara etc

 

 

Este vanzator vechi, ii “cunosc” activitatea. Are numai masini bine “cosmetizate”. A interactionat oare cineva cu el?

 

Rabdare!

 

O parere despre: https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GoKZZ.html ? merita banii? am cerut serie de sasiu sa verific km... inca astept.

Link to comment
Share on other sites

Cum vrei sa ne dam seama daca merita banii o masina doar pe baza unor poze? Daca iti spune cineva aici ca merita banii, are vreo importanta pentru tine? Alege 2-3 masini care se incadreaza in bugetul tau si care iti plac ca model/dotari etc, verifica-le si aia e. Bafta! Edited by B-490-RZV
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cum vrei sa ne dam seama daca merita banii o masina doar pe baza unor poze? Daca iti spune cineva aici ca merita banii, are vreo importanta pentru tine? Alege 2-3 masini care se incadreaza in bugetul tau si care iti plac ca model/dotari etc, verifica-le si aia e. Bafta!

 

Am pus linkul in ideea ca poate unul din colegii de forum vede niste defecte la masina, ce eu nu le vand, dar am formulat gresit si intrebarea.

Link to comment
Share on other sites

Hai sĂŁ-ți spun pĂŁrerea mea de habarnist.

Am vândut E90 din 2010 cu 200.000 km reali. Deci asta din 2006 are doar 16.000 În plus?

Și la a mea, care e model mai nou, cu piele pe scaune mai proastĂŁ ca la modelele vechi, nu arĂŁta pielea așa de cocoloșitĂŁ/uzatĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Hai sĂŁ-ți spun pĂŁrerea mea de habarnist.

Am vândut E90 din 2010 cu 200.000 km reali. Deci asta din 2006 are doar 16.000 În plus?

Și la a mea, care e model mai nou, cu piele pe scaune mai proastĂŁ ca la modelele vechi, nu arĂŁta pielea așa de cocoloșitĂŁ/uzatĂŁ.

 

La asta ma refeream, mersi de parere la faza cu pielea. Oricum se verifica km si istoria accidentelor.

Link to comment
Share on other sites

Stai liniștit cĂŁ știu și strĂŁinii sĂŁ repare daunele care nu sunt scumpe ĂŽn afara reprezentanțelor!

Cel mai bine e sĂŁ cauți una rulatĂŁ pe la noi și cu piese schimbate, ĂŽngrijitĂŁ, deși sunt foarte rare.

Românul, de regulĂŁ, birjĂŁrește, nu ĂŽngrijește.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Stai liniștit că știu și străinii să repare daunele care nu sunt scumpe în afara reprezentanțelor!

Cel mai bine e să cauți una rulată pe la noi și cu piese schimbate, îngrijită, deși sunt foarte rare.

Românul, de regulă, birjărește, nu îngrijește.

 

Sunt uscaciuni peste tot. Doar ce si-a luat un prieten din Germania, F10 2013 N47 cu revizia nefacuta de 70 000 km... eu caut o masina ingrijita si sa abia anumite optiuni si sa nu lase doua urme pe zapada.

Edited by VladE46
Link to comment
Share on other sites

Cei care cautati un F10 mai nou atentie la aceasta masina https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7GoLPh.html care a fost "dauna totala" cumparata de cineva si repusa la vanzare insa ea a intinerit cu un an, optiuni mai multe, si culmea unic proprietar cumparata din reprezentanta.

WBA5C31040D048166

 

Am scris despre ea aici ->

Link to comment
Share on other sites

Cam aici sunt preturile si pe mobile si pe autoscout, dar an efectiv 2014.Nu inteleg un lucru din raportul pe care l-am primit referitor la numarul de km, cand apare un numar, cand mai mic, cand mai mare, date diferite, etc, atasat raportul.

d054121-auto-records.pdf

Edited by coco1382
Link to comment
Share on other sites

Rabdare!

 

O parere despre: https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GoKZZ.html ? merita banii? am cerut serie de sasiu sa verific km... inca astept.

 

Revin cu update, omul nu da seria de sasiu decat la fata locului, nu e firma, e persoana fizica, o parte din masinile puse la vanzare au fost lovite si reparate de mantuiala, iar altele n-au acte.

 

Pt mine, a sarit din schema. Evitati.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa fii naiv sa crezi ca o masina de 11 ani are doar 220 mii km. Deasta nu iti da seria VIN

 

Sunt cazuri spre ex si fosta mea masina, din 2009, avea 117 000 km in iulie 2017 cand am avut accidentul cu ea. Dar da, majoritatea vanzatorilor care nu dau VIN-ul, din cauza asta nu-l dau.

 

Rabdare si tutun.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.