Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Nici eu... daca venea unul cu un Lambo mai mult de 16.000 EUR nu dadeam! Cu toate dotarile posibile... :D

Morala: Daca ai un sicriu de 3.000 EUR, normal ca nu ai da 5.000... cred ca niciodata nu ai vazut atatia bani! :D

Nu se arde nimic la bucatarie?

 

Exagerezi,cu insultele.Nu cred ca isi au rostul! :huh:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Eu cand am cumparat-o in 2008 am dat pe ea 14.000 EUR

Ai luat teapa sau nu aveai ochelarii cu tine cand ai cumparat un compact asa scump :console:

 

 

 

 

Are compact... 2.5 m pack, isi permite... plus ca e de 5 ani pe forum +1 la smecherie

Care educatie john... eu nu o vad :rolleyes:

Degeaba are dotari si motor daca e compact :hyper:

 

Isi permite sa zice ce vrea ca e mai "special"

Link to comment
Share on other sites

Cel mai pertinent post este al lui Domi... frumusetea sta in ochii privitorului! Urat sau frumos mi se pare super subiectiv! :D

Educatia isi spune cuvantul in sensul ca trebuie sa stim sa fim diplomati; daca chiar crezi despre masina lui X ca este cea mai urata masina din lume si vrei neaaparat sa faci asta public cu un singur scop, acela de a intepa si a impunge :poke: nu trebuie sa te astepti la o "mangaiere"!

Sunt oameni care au dat 45.000 EUR pe un compact nou, 50.000 EUR pe X3, etc! Masini care sunt percepute doar in rromania :D ca masini "urate"! Asta nu inseamna ca trebuie sa strigi la ei ca "vai... esti nebun, cum ai putut sa dai atatia bani masina X, sau Y? Probabil ai fost orb!" Ca atunci nu este decat o dovada de marlanie!

Oricum m-am angrenat in dialogul asta din plictiseala intrucat la birou nu am avut ce face si am zis sa ma mai destind si eu putin insa mie mi se pare ca unii iau totul prea in serios! :D

 

@ Pole - :popcorn: :yahoo: Apropo de "adanca"! Cateodata de plictiseala trebuie sa te mai cobori si la nivelul interlocutorului si sa folosesti cuvinte/expresii pe intelesul lui! :)

In plus, daca "e naspa rau masina X" venea din partea cuiva cu vrun' Bentley sau 645 sau E92 335 jur ca nu mai spuneam nimik, dar din partea unui posesor de sicriu pe roti gen E39 din 19toamna NFL cu 1.000.000 KM atunci na...

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Ce sa'i faci.. nu toti ne peritem compact cu pachet M :rolleyes:

 

Eu doar am zis ca nu as lua compact nici cu 5000 e si tu ai sarit ca ars sa ataci :hyper: (clasic stilul tau :laugh: )

 

Ce nu inteleg eu , trebuie sa am masina mai scumpa decat a ta ca sa pot sa-mi exprim parerea pe forum ? care e legatura ? :popcorn:

 

Cum te'ai plictisit tu asa m'am plictisit si eu la ora aia ..

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca ti`ai luat teapa si ai crezut ca este "ci"...coupe,doar ca nu prea te pricepeai!:))

Auzisei tu ca daca are doua usi este coupe sau cabrio dar nu stiai sigur!

Da stiu este marlanie,dar ce sa`i faci!:))

Putea sa fie si v8 compactul tau...totusi este masina de FETE!:))

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca ti`ai luat teapa si ai crezut ca este "ci"...coupe,doar ca nu prea te pricepeai!:))

Auzisei tu ca daca are doua usi este coupe sau cabrio dar nu stiai sigur!

Da stiu este marlanie,dar ce sa`i faci!:))

Putea sa fie si v8 compactul tau...totusi este masina de FETE!:))

Acum pregateste-te sa te atace ... :hyper:

 

Da, e de fete ( batrane ) :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Cum zicea Alexxx pe alt topic?

 

iPhone sucks!

 

Păi atunci, ce atâta educatie, civilizatie şi mai ales diplomatie ?!

 

Compactul e mai urât decât E46 sedan şi coupe, asta-i viaţa.

Dacă lui îi place, să fie sănătos, însă preţul e în funcţie de cerere şi ofertă.

Dacă cererea pentru compact e mai mică decât pentru sedan sau coupe, normal că şi preţul este mai mic.

 

La fel ca în cazul maşinii mele.

Din moment ce pentru un E39 535i e cerere mult mai mică decât pentru un E39 525d sau 520i, normal că valorează mai puţin dacă vorbim de maşini similare ca dotări şi stare tehnică.

Că mie îmi place mai mult, e doar treaba mea, însă la revânzare se simte, pur şi simplu asta e situaţia.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Inca un motiv serios sa nu o mai vinzi.

 

Eu zic ca si noile taxe si impozite dicteaza cumpararea unei masini cu cilindree peste 3.0 .

 

Bineinteles ca ne raportam la un segment anume, dar acesta este foarte restrans in comparatie cu cel sub 3.0

 

Pana mai acu cateva luni era beleaua cu impozitul , acum este benzina.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Eu zic ca si noile taxe si impozite dicteaza cumpararea unei masini cu cilindree peste 3.0 .

 

a.

 

LOL . cum adica . Cresc taxele , creste benzina si ...nu ar trebui sa faci economie ? Deci pana la urma exista o ratiune studiata pt care sa platesti la stat peste 3000 ron anual , exceptand faptul ca pur si simplu iti permiti .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

E masina unui prieten foarte apropiat de al meu, a stat cu mine in chirie in facultate, e tot din Valcea de fel. :)

 

Din cate stiu a vandut-o la Galati de vreo luna si ceva. A fost neagra, vopsit-o el alba.

Link to comment
Share on other sites

@Stress - Nu ma pricepeam si am confundat cu CI? Masina de fete?

HAAAAAAAAAAAAAAAAAHAHAHAH! :D Asta cu masina de fete vine din partea unuia care conduce DUPA PAREREA MEA cel mai de rahat BMW construit vreodata in istoria constructorului Bavarez. 318 D! Nu numai ca ABSOLUT ORICE LOGAN 1.6 16V mictioneaza pe tine cu jet la orice semafor, dar te face si o super nova...

Eu intr-adevar... nu prea ma pricepeam ca doar inainte de FZT compact am avut FZT sedan (e46 320 I sedan) ...pe vremea cand probabil te incaltai cu fesul...)

@WLF - Radem, glumim, dar hai sa nu fim penibili! 6.000 EUR poate la tine la tara in VL, nu aici...

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

14k euro pt compact asta spune tot!Este ca o gluma buna cu Bula!:))

Vezi ca este 1 apr,pune`l la vanzare,il dai la 11k...mai pui 500 si iti iei E90!

Ce mai semeni cu ins1dez!:))

Apr de Valcea,am rude acolo si iti garantez ca este mult mai civilizat si mai curat decat Bucuresti!

Oricum deja devi coleric si isteric,e clar ca esti frustrat ca nu iti cumpara nimeni "limuzina" cu motor imens,cu apr 40cp mai mult decat mine...

Frumoasa masina ..zici ca ai dat cu spatele tare intr`un zid!=))

Link to comment
Share on other sites

@WLF - Radem, glumim, dar hai sa nu fim penibili! 6.000 EUR poate la tine la tara in VL, nu aici...

 

La mine la tara? Deci cu alte cuvinte sunt un taran vrei sa spui. Cum plm poti sa ma suni pe telefon in cateva randuri sa ma intrebi diverse chestii, si apoi sa imi zici asa ceva pe forum? Eu te-am facut retard cumva pe aici? M-am referit strict la masina ta si atat, care nu prea are valoare, dar personal tie nu ti-am adresat nici o jignire, tocmai pentru ca m-ai sunat de cateva ori si am zis ca la telefon pari un tip ok. Mi-am schimbat complet parerea, cine zice de tine ce zice, chiar are dreptate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.