Jump to content

BMW Club Romania: Wishful Thinking


Letty

Recommended Posts

Ce nu face, in momentul de fata, BMW Club Romania si v-ati dori sa faca ? :twoup:

 

(Nota traducatorului: de exemplu, sa organizeze cursuri de pilotaj... NU DATI ! E DOAR UN EXEMPLU ! For the sake of examples...)

Link to comment
Share on other sites

Tu deschizi toate topicurile in sectiunea "Masina mea"? :)

 

Not necessarily... Cred ca nu prea stiu eu sa le "incadrez corespunzator", whatever that means... dar astept "sfaturi" si "recomandari", pentru ca sunt noua in "bransa". Merci ! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

eu as vrea ca pe caldurile alea mari sa se ofere din partea consiliului administrativ al forumului cate un butoi de 5l de heineken fiecarui membru...asa ... de fidelizare :twoup:

 

o recomandare este sa vorbesti mai mult in limba din tara unde te-a nĂŁscat mama ta :) sau cel putin sa termini propozitiile in aceiasi limba :) e sensibil confuza exprimarea. E bine totusi ca punctuatia e buna :(

Link to comment
Share on other sites

Era un topic, parca, ce avea ca subiect cursurile de pilotaj.

 

eu as vrea ca pe caldurile alea mari sa se ofere din partea consiliului administrativ al forumului cate un butoi de 5l de heineken fiecarui membru...asa ... de fidelizare :twoup:

Prefer apa plata. :)

Link to comment
Share on other sites

eu as vrea ca pe caldurile alea mari sa se ofere din partea consiliului administrativ al forumului cate un butoi de 5l de heineken fiecarui membru...asa ... de fidelizare :twoup:

 

o recomandare este sa vorbesti mai mult in limba din tara unde te-a nĂŁscat mama ta :) sau cel putin sa termini propozitiile in aceiasi limba :) e sensibil confuza exprimarea. E bine totusi ca punctuatia e buna :(

 

Am retinut si voi tine cont, multumesc !

Nadajduiesc, insa, ca ai atata sange in instalatie incat sa incerci sa dai raspunsuri inteligente (de preferat ON TOPIC, adica la subiect) si fara aluzii la rude. Nu iti place topic-ul meu, stilul meu "editorial", ai tot dreptul, dar exprima-ti punctul de vedere politicos, te rog. Nici macar nu ma cunosti si nu cred ca am atentat cu ceva la pudoarea ta sau a altcuiva de pe forumul acesta prin cele postate de mine.

Multumesc !

 

P.S. Daca tot iti place punctuatia, primul cuvant cu care incepe o fraza/propozitie noua se scrie cu majuscula. Si forma corecta este "aceeasi" (limba), nu "aceiasi". Asta, asa, ca o paranteza, daca tot ne pasioneaza ortografia si punctuatia si vrem sa fim mai catolici decat Papa... :(

Edited by Letty
Link to comment
Share on other sites

o recomandare este sa vorbesti mai mult in limba din tara unde te-a nĂŁscat mama ta :twoup: sau cel putin sa termini propozitiile in aceiasi limba :) e sensibil confuza exprimarea. E bine totusi ca punctuatia e buna :)

 

uneori e greu chiar si asa

Link to comment
Share on other sites

eu as vrea ca pe caldurile alea mari sa se ofere din partea consiliului administrativ al forumului cate un butoi de 5l de heineken fiecarui membru...asa ... de fidelizare :)

sustin, sa se dea un butoi pt fiecare steluta bmw :twoup:

 

 

Play Station: cumpar stelute bmw :)

Link to comment
Share on other sites

Mai bine sa revenim on topic nu la exprimare care e chiar mai mult decat buna. Daca ati sti voi cu cine aveti de a face...in fine ce ii lipseste forumului e putin mai mult respect fata de noii veniti. Mai ales pentru persoanele de sex feminin care pe langa ca sunt putine cum apar gata si "sarim" pe ele de le trece tot cheful sa mai intre pe forum.
Link to comment
Share on other sites

Mai bine sa revenim on topic nu la exprimare care e chiar mai mult decat buna. Daca ati sti voi cu cine aveti de a face...in fine ce ii lipseste forumului e putin mai mult respect fata de noii veniti. Mai ales pentru persoanele de sex feminin care pe langa ca sunt putine cum apar gata si "sarim" pe ele de le trece tot cheful sa mai intre pe forum.

 

 

Ma simt sensibil lezat :( Hai sa facem un execitiu de imaginatie!

Daca fiecare din noi scrie pe forum raspunsuri in en-ro, fr-ro si diverse combinatii de diverse limbi.

Un fel de: Je vais changer l'huile la Gigi la service. :D Pentru cine nu stie lb fr. poate intelege ca stiu eu franceza si trebuie sa me etalez sau ca m-am uitat mult la Scooby Doo pe tele5.

E democratie dar in acelasi timp exista si regulament iar una din ideile fundamentale ale unui forum este sa te informezi....rapid (si in general e bine sa fie si corecta informatia :D ). In propozitia mea scrisa cu chişerele s-a inteles foarte repede ceea ce am avut de zis.

 

On topic:

Imi doresc sa se implementeze un soft la acest IPB care sa trieze si sa corecteze toate raspunsurile si sa le emita in acelasi format. Sa modifice "bn" in "bine", "whatever" in "in orice caz". M-ar ajuta sa parcurg mai repede minunatele discutii ce se petrec pe acest forum deosebit. :)

 

...sau...varianta cu 5l de bere. :twoup:

...sau o cutie de vin (24 pahare) si un bax de apa minerala.

...sau o placa unde sa fie notate numele tuturor membrilor inregistrati carora-si datoreaza notorietatea si mai ales existenta :(

 

 

 

......gen :)

Edited by CRM
Link to comment
Share on other sites

ce topic rasuflat, de politruc activist asa :)

+1

 

Macar stii ce inseamna "politruc" ? Ma indoiesc... :twoup:

 

P.S. Iaca eu asta am vrut sa postez, ok ? Pe mine ma intereseaza tema, de aia e forum, d'ohhhhhhhhhhh ! Propuneti voi topicuri "nerasuflate"... Ooooo, lasa-ma sa ghicesc ! Tot voi le validati ca fiind astfel, nu ? LOL.......... :)

Link to comment
Share on other sites

Mai bine sa revenim on topic nu la exprimare care e chiar mai mult decat buna. Daca ati sti voi cu cine aveti de a face...in fine ce ii lipseste forumului e putin mai mult respect fata de noii veniti. Mai ales pentru persoanele de sex feminin care pe langa ca sunt putine cum apar gata si "sarim" pe ele de le trece tot cheful sa mai intre pe forum.

 

 

Ma simt sensibil lezat :D Hai sa facem un execitiu de imaginatie!

Daca fiecare din noi scrie pe forum raspunsuri in en-ro, fr-ro si diverse combinatii de diverse limbi.

Un fel de: Je vais changer l'huile la Gigi la service. :D Pentru cine nu stie lb fr. poate intelege ca stiu eu franceza si trebuie sa me etalez sau ca m-am uitat mult la Scooby Doo pe tele5.

E democratie dar in acelasi timp exista si regulament iar una din ideile fundamentale ale unui forum este sa te informezi....rapid (si in general e bine sa fie si corecta informatia :punk: ). In propozitia mea scrisa cu chiÂşerele s-a inteles foarte repede ceea ce am avut de zis.

 

On topic:

Imi doresc sa se implementeze un soft la acest IPB care sa trieze si sa corecteze toate raspunsurile si sa le emita in acelasi format. Sa modifice "bn" in "bine", "whatever" in "in orice caz". M-ar ajuta sa parcurg mai repede minunatele discutii ce se petrec pe acest forum deosebit. :)

 

...sau...varianta cu 5l de bere. :twoup:

...sau o cutie de vin (24 pahare) si un bax de apa minerala.

...sau o placa unde sa fie notate numele tuturor membrilor inregistrati carora-si datoreaza notorietatea si mai ales existenta :(

 

 

 

......gen :)

 

1. "Whatever" nu inseamna "in orice caz".

2. La Scooby probabil te uiti tu, eu una, nu.

3. Te deranjeaza cei care stiu limbi straine ? Nu cred ca s-au folosit termeni din fizica cuantica sau genetica... sa nu ii inteleaga nimeni. Stii ce e aia fizica cuantica, nu ?

4. Ai o problema cu persoanele de sex feminin ? Daca da, as zice ca ai cel putin un complex. :( :D

5. Propun sa ramanem la subiect, oricare ar fi acesta.

Link to comment
Share on other sites

Discutia devine infantila si neinteresanta pentru restul membrilor. Daca ai vrut sa intelegi ceva este foarte bine Întrucât comentariul nu era nicidecum rãutãcios.

 

on topic:

 

imi doresc de la Bmwclub o lume mai buna :twoup:

Link to comment
Share on other sites

am onoarea la primul post On-Topic?

 

Consider ca e bine si suficient ce face pana acum BMWClub, nu stiu ce ar mai putea face in plus pentru membrii... e un club/forum... n-are cum sa faca foarte multe pt membri.

 

 

 

PS: cum era sa uit asta.... SERVERU!!! SERVERU!! si IPS-u ala(ce-o fi el) !!!!

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Ce tipa c001, I'm impressed.

 

Mai pe romaneste: penibil(a).

 

Si ca sa fiu on topic: mi-as dori sa fie un test de inteligenta & bun-simt la inregistrarea pe BMWClub, sa nu mai apara fel de fel de nefericiti/e.

Edited by exxe
Link to comment
Share on other sites

@exxe :

Invata sa ataci ideea, nu persoana. Orice atac la persoana si orice jigniri sunt sanctionate.

Daca nu-ti placea ideea trebuia sa combati ideea, nu persoana.

 

Ca sa te parafrazez, cat de penibil(ule) si nefericit/ule trebuie sa fie cineva, pentru ca, fara niciun motiv, doar ca sa se afle in treaba, sa faca aprecieri nelalocul lor la adresa altor persoane. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Eu as face un topic tot de politruc activist care sa sune:

 

"Ce-aĂži face pentru BMWClub?"

"lunar, saptamanal sau zilnic"

 

:)

 

Si ce te retine ?

 

P.S. Tu macar stii ce inseamna "politruc" ? Ma indoiesc, sincer, pentru ca nu are nicio legatura cu BMW-ul... :twoup:

 

Ce tipa c001, I'm impressed.

 

Mai pe romaneste: penibil(a).

 

Si ca sa fiu on topic: mi-as dori sa fie un test de inteligenta & bun-simt la inregistrarea pe BMWClub, sa nu mai apara fel de fel de nefericiti/e.

 

Auzi, exxe (de la ce vine ? execrabil, cumva ? ti se potriveste de minune !)

Daca tot arunci cu acuze, ca sa te descarci, probabil, de frustrarile acumulate in timp si de neimplinirile care te macina, de ce nu le argumentezi ? Penibila pentru ca ce ? Esti pe dinafara, baiete ! Adu argumente solide, daca ai sange in instalatie, daca nu, du-te si te joaca cu baietzeii de teapa ta in fata blocului !

Daca s-ar da teste de inteligenta si bun-simt, tu ai fi exclus cu brio din start !

Edited by Letty
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.