Jump to content

lichid frane


spunky528i

Recommended Posts

Guest poleposition

nu e sub nici o baterie, este in compartimentul motor, localizat cumva in partea de jos a parbrizului, in partea soferului daca nu ma insel, sub unul din filtrele de habitaclu.... ala din dreapta cum te uiti la poza.

 

Trebuie desfacut capacul ala negru, apoi scos filtrul de habitaclu gen... vezi in poza:

 

http://www.zerotohundred.com/newforums/attachments/engine-and-performance/231690-bmw-e39-523i-engine-and-gear-box-sony-ericsson-k800i-30-05-09-217.jpg

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

nu e sub nici o baterie, este in compartimentul motor, localizat cumva in partea de jos a parbrizului, in partea soferului daca nu ma insel, sub unul din filtrele de habitaclu.... ala din dreapta cum te uiti la poza.

 

Trebuie desfacut capacul ala negru, apoi scos filtrul de habitaclu gen... vezi in poza:

 

http://www.zerotohundred.com/newforums/attachments/engine-and-performance/231690-bmw-e39-523i-engine-and-gear-box-sony-ericsson-k800i-30-05-09-217.jpg

+1,acolo sub

carcasa filtrului din partea soferului!

Edited by kolea
Link to comment
Share on other sites

bag pixuu ..man..cred ca am probleme...deci am desfacut,,,, clema de la filtuu si apoi am tras de capac..ee totulk inundat aici ...bidonasul acela...sta in lichidd..nush ce e asta ce gust are lichidul de frana?

Chiar nu inteleg,ce este inundat?

nu cred ca e lichid de frana,nu are cum..

Edited by kolea
Link to comment
Share on other sites

E naspa. Inseamna ca ti s-a infundat scurgerea si s-a strans apa.

Partea proasta este ca in mod sigur ti-a intrat apa si in servo si cam trebuie sa o schimbi.

Am patit-o si eu si inca cativa de pe forum.

Link to comment
Share on other sites

deci in carcasa aia unde e borcanelul de lichid esxista scurgere? ptr apa ssau altceva? imi e teama sa umblu...

 

deci in carcasa aia unde e borcanelul de lichid esxista scurgere? ptr apa ssau altceva? imi e teama sa umblu...

si ce trebuie sa fac?????

 

E naspa. Inseamna ca ti s-a infundat scurgerea si s-a strans apa.

Partea proasta este ca in mod sigur ti-a intrat apa si in servo si cam trebuie sa o schimbi.

Am patit-o si eu si inca cativa de pe forum.

deci e pana la nivelul borcanelului dar nush ce e ca mam speriat si am zis sa il las asa pana ma duc cu ea la cineva....:twoup:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Pai trebuie sa desfunzi scurgerea, cred ca merge cu o sarma lunga ceva de genul asta. Doar sa iti spuna cineva exact unde este acolo in compartimentul ala.

 

Probabil si sub celalalt filtru este la fel, sau daca ai bafta si acolo este uscat, cred ca te poti uita dupa scurgere, sa vezi unde e localizata.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Pai trebuie sa desfunzi scurgerea, cred ca merge cu o sarma lunga ceva de genul asta. Doar sa iti spuna cineva exact unde este acolo in compartimentul ala.

 

Probabil si sub celalalt filtru este la fel, sau daca ai bafta si acolo este uscat, cred ca te poti uita dupa scurgere, sa vezi unde e localizata.

ma ajuta cineva...???

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
pai nu stiu exact, insa eu ti-am sugerat sa desfaci si celalalt filtru, ala din stanga si daca acolo este uscat, te poti uita dupa scurgere. Ar trebui sa fie exact la fel cum este in dreapta, astfel te poti orienta.
Link to comment
Share on other sites

Scurgerea nu prea se vede, este mascata de servo. Se afla undeva in dreapta compartimentului (dreapta privind dinspre interior).

Aveam niste poze de cand am desfacut la mine, daca nu te descurci incerc sa le caut.

Link to comment
Share on other sites

Scurgerea nu prea se vede, este mascata de servo. Se afla undeva in dreapta compartimentului (dreapta privind dinspre interior).

Aveam niste poze de cand am desfacut la mine, daca nu te descurci incerc sa le caut.

te rog cauta le sa nu fac vreo nefacuta....le pui aici? sau le dai pe mail nicumanu@yahoo.com dar de preferat aici ca sa vada si cei care vor mai avea nevoie...ms mult

Link to comment
Share on other sites

Trebuie să demontezi carcasa filtrului de polen şi astfel vei vedea scurgerea şi multe frunze care stau pe servofrână.

 

Eu am fundăţat acel loc acum câteva săptămâni, poţi vedea ĂŽn poze şi recipientul lichidului de frână.

 

http://img687.imageshack.us/img687/7390/img1145x.jpg

http://img706.imageshack.us/img706/853/img1150mj.jpg

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.