Jump to content

Caseta directie e46: JOC mare...


Recommended Posts

Va salut pe toti,am si eu nevoie de o recomandare,mi-am pus masina asta iarna la punct de la A...Z,suspesie,bascule,bucsi,rulmenti f+s,bielete etc,ca noua aproape,dar in urma unui accident care l-am avut acum 2 ani,mi-au zis baietii de la filaret ca trebuie sa-i schimb si caseta ca are joc,cum au aprope toate e46 dp 135miikm.Am fost la servis ,ca de vreo 2 saptamani am o bataie grava pe dreapata,stiind ca cu 2500 km in urma am pus totul nou (tin sa precizez ca suspensia e sport,jante late cu 'buza' pe 18) am zis ca o fi vre-o bucsa... am depistat ca era caseta de directie,trebuie sa o schimb,NU curge deloc dar are joc,daca pun rotile de iarna nu bate nimic, ele fiind pe 15,momentan nu mai am bani,m-am interesat cat costa o caseta 1.cam17mil. 2.cam 19mil,pentru ZF inca nu am aflat,dar revenind la subict stie cineva in BUCURESTI unde ma pot carpi' si eu pana la una noua?sa o reconditionez ?multumesc
Link to comment
Share on other sites

In primu rand sa nu iei second hand pt ca este loterie mai bine dai ~11mil pe una recontidioanata si ai si 2 ani garantie. Daca nu ai bani acuma pune mana si incepe sa-i strangi pentru ca nu este graba numai ca iti sta pe creier bataia si stiu cum este :twoup: , sau alta varianta cumpara cauciucuri pe 15 daca zici ca nu bate . Daca nu ai nici o problema cu directia inseamna ca ai joc pe verticala si mai poate fi amanata
Link to comment
Share on other sites

Salut,masina are stabilitate parca trage putin dreapta,dar totusi pe centura Bucurestiului care e varza,zona Magurele-Jilava-Bragadiru ma zvacneste stanga dreapta teribil si neplacut,am bagat o gramada de bani in masina asta, o am de noua aproape (7ani),e prima data cand am facut treaba asta cu suspensie etc..da pe drum usor sau mai mult denivelat ma svcneste stg-dreapta....unde pot remedia prob asta cu caseta pana imi iau noua?Ms.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

bita---sfatul meu e daca nu vrei sa dai banii pe una noua ,atunci mai bine o reconditionezi decat sa cumperi second si in viitorul apropiat sa ai iarasi aceleasi probleme,cel putin ai garantie la cea reconditionata....la rubrica servicii de la mica publicitate gasesti parca 2 useri care reconditioneaza casete unul la brasov si unu nu mai stiu exact+ca mai sunt si alte persoane care ofera servicile astea

 

ps:esti sigur ca e din caseta,,,bataia mai poate fi si de la altceva,, acum sunt fel si fel de mecanici :twoup:

Link to comment
Share on other sites

amm numarul de tel de la un mecanic ce repara frecvent bmw-uri. a reconditionat casete de directie pt e36 si e46 la un tip ( gheorghe) ce raspunde la numarul de tel 0723292345. inca nu am vb cu acesta din urma asa ca nu am detalii. stiu doar ca ofera 2 ani garantie si ca face treaba foarte buna. tipul este din bucuresti.

nu-l cunosc. nu vreau sa credeti ca-i fac reclama.

o zi buna tuturor

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.