Jump to content

Vand/schimb seria 5 e60


ar85gyl

Recommended Posts

Le 13k ai prea mari pretentii. asta e chiar tare: mocheta de antifonare motor nu era prinsa in cleme....atarna. sau ca nu ai luat masina pt ca nu avea roata de rezerva :twoup:))

 

Ba fratilor voi sunteti nebuni la cap? Cum adica la 13k are prea mari pretentii? Deci la 13k merita sa ia o coaja de masina, si sa lase pretentiile la 850 km acasa. N-am mai pomenit asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Te inseli aici.Un om care a ingrijit cum se cuvine o masina nu o sa lase la pret asa de mult niciodata.Incepe sa se gandeasca i`am facut revizia,i`am luat disuri noi,i`am dat ulei de care trebuie cand trebuie,nu e zgariata,nu e lovita,nu e reconditionata,decat sa o d`au asa de ieftin,mai bine nu o dau.Cam asa e gandirea omului corect cu influente occidentale.
Link to comment
Share on other sites

Te inseli aici.Un om care a ingrijit cum se cuvine o masina nu o sa lase la pret asa de mult niciodata.Incepe sa se gandeasca i`am facut revizia,i`am luat disuri noi,i`am dat ulei de care trebuie cand trebuie,nu e zgariata,nu e lovita,nu e reconditionata,decat sa o d`au asa de ieftin,mai bine nu o dau.Cam asa e gandirea omului corect cu influente occidentale.

 

 

Daca vrea sa vanda masina, va trebui sa lase, din cauza cojilor astea care se vand ieftin. Nu poti sa te p.. impotriva vantului, cand sunt 20 de masini ca a ta la 13k si tu ceri 15k, o sa o vinzi la sfantu asteapta.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Te inseli aici.Un om care a ingrijit cum se cuvine o masina nu o sa lase la pret asa de mult niciodata.Incepe sa se gandeasca i`am facut revizia,i`am luat disuri noi,i`am dat ulei de care trebuie cand trebuie,nu e zgariata,nu e lovita,nu e reconditionata,decat sa o d`au asa de ieftin,mai bine nu o dau.Cam asa e gandirea omului corect cu influente occidentale.

 

 

Daca vrea sa vanda masina, va trebui sa lase, din cauza cojilor astea care se vand ieftin. Nu poti sa te p.. impotriva vantului, cand sunt 20 de masini ca a ta la 13k si tu ceri 15k, o sa o vinzi la sfantu asteapta.

 

 

Da,ai dreptate.

Link to comment
Share on other sites

pai tu ai citit omule de ce se plange el ?? una era daca gasea motor varza, cutie sau ceva sa te bage la cateva mii de euro cheltuiela. alta e sa abie zgarieturi, sa nu stea mocheta la capota, ca are silicon pe fetele de usi si ca nu are roata de rezerva.

 

Pai tocmai, tot ce a enumerat descrie perfect starea masinii, crezi ca mai era nevoie sa o puna pe tester sa afle si alte probleme? Ca vanzator, e de porc sa pui omul pe drum de la 850 km degeaba. Tot ca si vanzator, macar din bun simt ai putea elimina toate defectele astea marunte. Mai ales cand vinzi masina pe forum.

Link to comment
Share on other sites

pai tu ai citit omule de ce se plange el ?? una era daca gasea motor varza, cutie sau ceva sa te bage la cateva mii de euro cheltuiela. alta e sa abie zgarieturi, sa nu stea mocheta la capota, ca are silicon pe fetele de usi si ca nu are roata de rezerva.

 

 

Nu ai inteles nimic frate din ce am zis.Lasa-ne

Link to comment
Share on other sites

Te inseli aici.Un om care a ingrijit cum se cuvine o masina nu o sa lase la pret asa de mult niciodata.Incepe sa se gandeasca i`am facut revizia,i`am luat disuri noi,i`am dat ulei de care trebuie cand trebuie,nu e zgariata,nu e lovita,nu e reconditionata,decat sa o d`au asa de ieftin,mai bine nu o dau.Cam asa e gandirea omului corect cu influente occidentale.

 

da. dar pe tine ca pe cumparator nu te intereseaza cati bani a bagat omu in masina si nu esti dispus sa pulsezi doar ca iti zice el ca a schimbat cutare, cutare .... eu am un 520d din 2001 care imi sta in 20k cu cat am dat pe el si cu cat am bagat. acum poate imi mai iau 6k. in doi ani si nu il intereseaza pe cumparator ca am schimbat eu turbine, amreiaje, volante, pistoane, injectoare, garnituri de chiuloase, compresoare de clima, fulii, curele, debitmetre.

 

si daca te intereseaza un e60 530d 2005 231 cp automat, 160000 km, piele + incalizire, PDC, navi mare, dvd, trapa, dublu climatronic, telefon, scaune electrice, jante 17 super si rezerva dinaia mica. pret 19000. masina e tzipla a costat 25000 + taxa acum 1 an .

Link to comment
Share on other sites

pai tu ai citit omule de ce se plange el ?? una era daca gasea motor varza, cutie sau ceva sa te bage la cateva mii de euro cheltuiela. alta e sa abie zgarieturi, sa nu stea mocheta la capota, ca are silicon pe fetele de usi si ca nu are roata de rezerva.

 

 

Nu ai inteles nimic frate din ce am zis.Lasa-ne

 

 

Frate, fratica, denise .... :twoup: Pe tine alea 14 probleme care le-ai insirat acolo NU te costa mai mult de 500 de euro sa le remediezi. am inteles ca omu nu e pasionat, nu toti arunca cu banii in masina. In fine te las ... ( doar asa ca m-ai rugat )

Link to comment
Share on other sites

Te inseli aici.Un om care a ingrijit cum se cuvine o masina nu o sa lase la pret asa de mult niciodata.Incepe sa se gandeasca i`am facut revizia,i`am luat disuri noi,i`am dat ulei de care trebuie cand trebuie,nu e zgariata,nu e lovita,nu e reconditionata,decat sa o d`au asa de ieftin,mai bine nu o dau.Cam asa e gandirea omului corect cu influente occidentale.

 

da. dar pe tine ca pe cumparator nu te intereseaza cati bani a bagat omu in masina si nu esti dispus sa pulsezi doar ca iti zice el ca a schimbat cutare, cutare .... eu am un 520d din 2001 care imi sta in 20k cu cat am dat pe el si cu cat am bagat. acum poate imi mai iau 6k. in doi ani si nu il intereseaza pe cumparator ca am schimbat eu turbine, amreiaje, volante, pistoane, injectoare, garnituri de chiuloase, compresoare de clima, fulii, curele, debitmetre.

 

si daca te intereseaza un e60 530d 2005 231 cp automat, 160000 km, piele + incalizire, PDC, navi mare, dvd, trapa, dublu climatronic, telefon, scaune electrice, jante 17 super si rezerva dinaia mica. pret 19000. masina e tzipla a costat 25000 + taxa acum 1 an .

 

 

Sa creem o situatie.Ca prin absurd ai dori sa o vinzi,6000 e vrei pe ea.Vine un cumparatoru si iti ofera 5000,in mod normal nu ai accepta,pentru ca stii ca totul este pus la punct.nu? Nici eu nu as vide masina,decat daca as vrea alt model neaparat,cu riscurile de rigoare care ti le asumi cand cumperi o masina SH.

Link to comment
Share on other sites

Frate, fratica, denise .... :twoup: Pe tine alea 14 probleme care le-ai insirat acolo NU te costa mai mult de 500 de euro sa le remediezi. am inteles ca omu nu e pasionat, nu toti arunca cu banii in masina. In fine te las ... ( doar asa ca m-ai rugat )

am spus si mai sus.....ca dupa ce i-am enumerat defectele....mi-a raspuns sa ii fac un alt pret.....adica de la 13500 cat ne intelesesem de la inceput...pret fara jantele alea pe 19' doar cu cele pe 16'.....puteam sa ii ofer 13000.....nu e vb de bani..e vorba ca nu era ingrijita asa cum pretindea.....asta m-a deranjat......nu pretul.

Link to comment
Share on other sites

Frate, fratica, denise .... :twoup: Pe tine alea 14 probleme care le-ai insirat acolo NU te costa mai mult de 500 de euro sa le remediezi. am inteles ca omu nu e pasionat, nu toti arunca cu banii in masina. In fine te las ... ( doar asa ca m-ai rugat )

 

Nu are importanÞã suma.

 

Dacã vezi cã cineva a minÞit, cu siguranÞã nu e un om de Încredere, probabil cã maºina are ºi alte defecte ascunse care nu s-au vãzut la prima vedere.

Link to comment
Share on other sites

cind aud pe unii care iau apararea la un nesimtit de asta ma iau dracii. pai varule, ii zici dracului omului de la inceput ca are colant ca are una ca are alta. nu ca asa am luat o, sau asa face toate. si apoi vede el omu daca vine 850 de km sau nu. unul care cauta ciururi de 5 mii nu o sa l intereseze in veci o masina mai scumpa cu 2 mii dar acre are tot nou pe ea, si nu are ce sa i mai faca. si in cateva luni o sa i iasa pe nas. o sa pun si eu e46 cu 9000 mii la vinzare dupa ce termin de investit movila de bani in ea. sa se apuce aia de comentat ca nu atit face masina.
Link to comment
Share on other sites

cind aud pe unii care iau apararea la un nesimtit de asta ma iau dracii. pai varule, ii zici dracului omului de la inceput ca are colant ca are una ca are alta. nu ca asa am luat o, sau asa face toate. si apoi vede el omu daca vine 850 de km sau nu. unul care cauta ciururi de 5 mii nu o sa l intereseze in veci o masina mai scumpa cu 2 mii dar acre are tot nou pe ea, si nu are ce sa i mai faca. si in cateva luni o sa i iasa pe nas. o sa pun si eu e46 cu 9000 mii la vinzare dupa ce termin de investit movila de bani in ea. sa se apuce aia de comentat ca nu atit face masina.

eu am vandut un e46 acum o saptamana din 2002 cu 8700...l-am vandut relativ repede....pe forum era de o saptamana la vanzare si cand a aparut pe autovit in prima ora a venit omul din buzau si a luat-o.....stia de la inceput tot ce avea masina. sa nu uitam ca aceasta masina in iulie valora dupa mintea propietarului suma de 16500 euro.....si nu cred ca in 2 luni a adunat atatea defecte......le avea si atunci. asa ca daca la 13500 imi zic unii sa nu am pretentii sa nu uite ca a valorat 16500. sotia lui imi zicea "dar ce vrei domnule...nu e masina noua" nu vroiam noua....vroiam o masina ok din punct de vedere estetic.....ca din punct de vedere tehnic nici nu am apucat sa discut cu el.

Link to comment
Share on other sites

O masina ca asta a costat undeva la vre o 50, 60 000 euro noua... sunt unii pe aici care au niste pretenti de te doare capul , vor sa si o cumpere cu 10 000 de euro si vor sa fie in stare impecabila. Masina nu este noua, are 4 ani ... in 4 ani se pot intampla foarte multe , greseala a fost a colegului ca a nu spus clar omului ce defecte are si ascunde masina, si la pus sa bata atat drum.... nu tin apararea nimanui ,dar cand vad ca altzi abereaza ca vor cate 10 000 euro pe un e46 din 1988 , si vine unu cu un seria 5 din 2006, care este diferenta de la cer la pamant intre e60 si e46 , si cere 13500 incepe ala ,si celalalt sa se planga , ca avea nu mai stiu ce,ca era nu stiu cum , si asa mai departe inca o data NU ESTE NOUA ,cu 10 000 debea iti cumperi o skoda octavia 2 in mintiile ei dar nici aia cu cerintele pe care le aveti ... app, seria 5,e60 este o masina foarte ieftina si foarte frumoasa dar si foarte stricacioasa,foarte multa lume crede ca si o poate permite, vinde cielo mai strange cateva mii si isi ia e60, se duce la peco si alimenteaza de 30 de lei .... cand incepe sa iti cada in asta nu o sa bagi never ever 100, 200 de euro, bagi 1000, bagi 2000 euro ... galerie de evacuare, galerie de admisie, buji ... etc
Link to comment
Share on other sites

O masina ca asta a costat undeva la vre o 50, 60 000 euro noua... sunt unii pe aici care au niste pretenti de te doare capul , vor sa si o cumpere cu 10 000 de euro si vor sa fie in stare impecabila. Masina nu este noua, are 4 ani ... in 4 ani se pot intampla foarte multe , greseala a fost a colegului ca a nu spus clar omului ce defecte are si ascunde masina, si la pus sa bata atat drum.... nu tin apararea nimanui ,dar cand vad ca altzi abereaza ca vor cate 10 000 euro pe un e46 din 1988 , si vine unu cu un seria 5 din 2006, care este diferenta de la cer la pamant intre e60 si e46 , si cere 13500 incepe ala ,si celalalt sa se planga , ca avea nu mai stiu ce,ca era nu stiu cum , si asa mai departe inca o data NU ESTE NOUA ,cu 10 000 debea iti cumperi o skoda octavia 2 in mintiile ei dar nici aia cu cerintele pe care le aveti ... app, seria 5,e60 este o masina foarte ieftina si foarte frumoasa dar si foarte stricacioasa,foarte multa lume crede ca si o poate permite, vinde cielo mai strange cateva mii si isi ia e60, se duce la peco si alimenteaza de 30 de lei .... cand incepe sa iti cada in asta nu o sa bagi never ever 100, 200 de euro, bagi 1000, bagi 2000 euro ... galerie de evacuare, galerie de admisie, buji ... etc

imi pare rau pentru tine.....dar daca iti mai amintesti te-am sunat si pe tine acum o saptamana.....si nu aveai galeria de evacuare schimbata, desi iti cam baga gaze in masina.....si nici galeria de admisie nu era schimbata desi aveai urme de ulei pe motor....iar de filtru de particule mi-ai zis ca la 220000 nu trebuie sa il schimbi ca un mecanic ti-a zis ca mai merge vreo 60000 km. asa ca cred ca tu nu iti permiti o masina ca asta din moment ce o vinzi exact cand trebuie sa schimbi ceea ce tu ai enumerat mai sus......nu stiu cine trebuie sa revina la cielo. exact astia cu seria 5 ii tineti apararea....poate asa va mai creste si voua pretul la masini.

Link to comment
Share on other sites

Scuza ma dar dc crezi ca o vand la pretul asta ??? am avuto , am folosito sunt constient ca o sa cada si nu vreau sa bag bani in ea. o vand pe asta pun diferenta si imi iau f10 . ce vrei la 12 000 ? sa iti iei vre un m5 , m6 ceva ???? ti am ascuns ceva cand am vb cu tine ???? ti am spus toate bubele care le are, ti am zis ca accept orice test, si ce mai vrei tu .... nu am nimic de ascuns , asta este masina pe care o am, o vrei bine nu ,pa la revedere .... nu i iau apararea crede ma , am vrut sa iau masina asta a lui pentru un prieten sti ca ti am dat mesaj privat. mi se pare un pret bun atat, tot .... am scris si mai sus , cu 12000 iti iei o octavia in mintiile ei .... asa ca mai pune niste banuti peste aia 13000 care ii ai tu, poate ai sa gasesti ceva mai bun ....
Link to comment
Share on other sites

Frate, fratica, denise .... :twoup: Pe tine alea 14 probleme care le-ai insirat acolo NU te costa mai mult de 500 de euro sa le remediezi. am inteles ca omu nu e pasionat, nu toti arunca cu banii in masina. In fine te las ... ( doar asa ca m-ai rugat )

 

Nu are importanÞã suma.

 

Dacã vezi cã cineva a minÞit, cu siguranÞã nu e un om de Încredere, probabil cã maºina are ºi alte defecte ascunse care nu s-au vãzut la prima vedere.

 

 

Exact.

Link to comment
Share on other sites

Frate, fratica, denise .... :twoup: Pe tine alea 14 probleme care le-ai insirat acolo NU te costa mai mult de 500 de euro sa le remediezi. am inteles ca omu nu e pasionat, nu toti arunca cu banii in masina. In fine te las ... ( doar asa ca m-ai rugat )

 

Nu are importanţă suma.

 

Dacă vezi că cineva a minţit, cu siguranţă nu e un om de ĂŽncredere, probabil că maşina are şi alte defecte ascunse care nu s-au văzut la prima vedere.

 

 

Exact.

eu zic sa incetati cu discutile in contradictoriu.un lucru este clar.propietarul-vanzatorul a intrat pe topic a citit acum 10 minute si a iesit.

masina arata foarte bine in poza.nu stiu in realitate.intr-adevar micile bube se repara,pretul este foarte mic pentru o masina ca asta,dar criza isi spune cuvantul.

urat este ca a pus omul pe drum,atata drum.cel mai urat este ca nici aici nu are o explicatie.fata in fata este mai greu sa te scuzi sau sa iti mentii punctul de vedere,dar aici.....

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

eram intrat de pe telefon si am lasat raspuns dar vad ca nu sa pus,multumesc tuturor care m-au facut in toate felurile si asa sa ajute Dumnezeu pe cel care minte si care a vrut sa insele pe cineva acum sa spun si eu ce am de zis,in primul rand ca am vazut ca a zs ca nu am stiut sa scot magazia el sa mirat ca are magazie cand i-am aratat unde e si eram la sofer de aceea poate a zis ca nu am nimerit butonul sa iasa afara magazia pentru ca nu o folosesc tot timpul

-in legatura cu navigatia am un cd cu ea pirata de la cineva de pe forum si nu il citea nici cum am zs ca il bag cel original a zs ca lasa ca il bag dupa ce se uita la ea

-cu punctele sarita de pe capota m-a intrebat la tel daca sunt sarite i-am spus ca da cand a venit a zis ca asa mari suntsi de abia se vad credetima

-cu proiectorul,este unul crepat pentru ca eu m-am obisnuit sa merg cu ele non stop aprinse

-cu lucas am fost in concediu si intrun peco a vazut baiatul ca imi atarna si mi la lipit el cu banda dubla adeziva dar nu am apucat sa il comand

-cum a zs ca masina e zgariata la toate manerele,tin sa precizez ca doar eu circul cu ea si doar la usa mea sunt niste zgarieturi de la verighta

-a mai zis ca e murdara tapiteria,e o pata mica pe plafon.daca pentru atata merita sa spal tapiteria va las pe voi sa decideti

-cu masticul care a zs ca sunt pline fetele de usi nici nu am stiut pentru ca se vede doar jos daca te uiti sub usa iar masticl e de la baiatul care a pus foliile

-captuseala de la motor a zis ca atarna,o sa fac intro zi o poza sa vedeti si voi daca atarna si sa zica si el daca nu asa era cand a fost

cand a fost in proba cu ea a zis ca motorul si cutia merg fara probleme si ca masina asta este de prezentare nu pentru circulat cu ea pe strazi(oare de ce daca arata asa rau cum o descrie el),vreau sa spun ca aluat fiecare groapa pozibila si doar eu stiu si poate cine ma cunoaste stie ce injuraturi miam luat pentru cat de incet mergeam cu ea,eu zica ca prin asa ceva se vede o masina ca e pasionat sau nu,in romania micile zgarieturi pot aparea la spalatorie ca la cat praf e la noi in tara e imposibil,daca o masina iasa acum din fabrica si in cateva luni nu se vad mici zgarieturi de la praf e imposibil,pe masina neagra vorbesc ca pe alta nu iti dai seama,

daca ceream un pret mai mare si nu avea ce baga de vinazicea ca e scumpa,tot ce a zis el cred ca nu costa mai mult de un polish si altceva nu cred ca avea ce sa ii faca,in legatura cu stare tehnica credetima ca nu are nimic ascuns daca la asa ceva va ganditi,cand am avut o problema am intrat imediat pe forum si am scris sa ma ajutati,oricum multumesc baietilor care au fost realisti si sunt cu picioarele pe pamant ca deocamdata trraim in romania si masina are 4 ani

Link to comment
Share on other sites

altu cu gropile:)) pai bine prietene, vrei sa te creada omul pe cuvint ca nu bate?? sau sa mearga pe asfalt curat si sa vada acasa ce o mai fi? pai daca o venit 850 km, inseamna ca era decis sa o ia, nu era unu care voia doar sa vada cum e sa conduca un e60.

si da, hotpharao, sint oameni care dau 9, 10 mii pe un e46. pt ca le place modelul, sau din cine stie ce motive.da unul in stare perfecta. asa rupturi de 6 mii si in care trebuie sa mai bagi inca 3 4 mii sint multe. dar nu asta e problema.

si eu m am lovit de asemenea chestii. zii omului ca de aia e masina ieftina. ca are aia si cu aialalta. deci, ajungi la pretul adevarat dupa ce pui pe ea tot ce trebuie.

Link to comment
Share on other sites

te-am intrebat ce e cu banda asta izoler...si mi-ai dat replica ca nu este banda izoler, ci banda dubla adeziv....si ca asa ai cumparat masina. cineva nu credea aici pe forum ca ai pus autocolant negru pe aripa....pune o poza ca sa creada si el.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.