Jump to content

Sfaturi cumparare E60


Demnitar

Recommended Posts

Salut

Citesc de ceva vreme forumul si vad ca multi dintre voi chiar va pricepeti. Pe scurt .. vreau sa imi cumpar un E60 525d sau 530d din RO la 17000E. V-as fi recunoscator daca mi-ati arata niste masini care credeti ca merita banii. Multumesc.

 

Mai bine-ti cauti singur...vorba colegului, si noi ne dam cu parerea:)

Nu stiu de ce o vrei neaparat din RO (datorita taxei ? ) ...dar tu stii mai bine :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Mea culpa. Dupa multe cautari mi-a cam luat ochii masina asta http://autovit.ro/bmw-530-C14016777.html. Fabricatie: 2005, 79,000 km ... ce parere aveti ?

 

Daca are intr-adevar 79 000 km...face toti banii :twoup: Pachet M exterior ...navi, tot ce vrei :) Mie nu-mi place ca n-are trapa...da` ma rog, nu toti vor trapa ca mine...volanu` putea sa fie celalalt ...mai frumos, dar merge si asta...

Insa foarte important sa vezi daca acei KM sunt reali....ceea ce ma cam indoiesc...la 2005...dar nu e imposibil. Si sa nu fi fost lovita ...sau ceva...desi nu cred, ca pretul nu e tocmai mic...parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

Mea culpa. Dupa multe cautari mi-a cam luat ochii masina asta http://autovit.ro/bmw-530-C14016777.html. Fabricatie: 2005, 79,000 km ... ce parere aveti ?

 

foarte frumoasa

 

cere-i VIN si verific-o !

 

Exact, te duci la un dealer BMW si-i dai seria si-ti spune km reali :twoup:

 

Salut, uite acum m-am uitat pe autovit...la calculatoru` ala de taxa...si-am vazut ca taxa ar fi cam 2000 E la un motor de 3000 cmc, 2005 sau 2006...adica iti mai raman vreo 14 500 de masina...ca 500 E sa pui drumul...cred ca o poti lua si de afara...dar tu stii de ce vrei din tara neaparat :)

Adica nu zic nu masinilor din tara, dar poti sa iei si de afara :) Vezi tu :(

 

Dupa aia iei un avocat si-ti recuperezi taxa...ii dai si lui cel mult jumatate din suma...si aia e :(

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Poti sa imi spui exact te rog cum aflu km reali ? Eu stiu ca trebuie sa te duci cu masina dar poate ai dreptate. Eu sunt din Cta ... el din Cluj ... nu prea as vrea sa bat 600 de km degeaba.

 

Pai nici sa nu te duci pana acolo inainte sa verific km....eu m-am ofticat c-am pierdut o jumatate de zi aproape prin Buc, vara trecuta, cam pe vremea asta...c-am fost la el acasa, am vazut masina, am luat seria...si cand am verificat-o la BMW avea 220 000 km, nu 89 000 ca pe autovit, nu 139 000 ca la el pe site...si nici 148 000 cat zicea el :twoup:

 

Atunci asa am sa fac. horne tb ai dreptate cu volanu dar asta e ... de schimbat nu cred ca merge. Va multumesc incaodata

 

Urat rau nu e, stai linistit :) Cred ca merge schimbat...daca vrei neaparat , dar asta sa fie cea mai mare problema :)

Link to comment
Share on other sites

Acum am vb. si mi-a dat VIN-ul. Sa vad daca pot rezolva prin tel. si istoricu ca am un var indepartat la Bavaria Cta si poate ma ajuta. Acum sper sa nu fie hamal pe acolo :twoup:

Mai am o intrebare : ce culoare de catalog are masina ? ca aici scrie auriu-metalizat .. e ceva cu bronze ?

Link to comment
Share on other sites

nu are mpaket din fabrica. are doar barile fata si spate schimbate si apoi pragurile

scaunele sunt super misto "confort " de seria 7 , volanul e cam urat dar cu 500 euro il schimbi si e posibil culoarea aia sa nu se fi fabricat in anul 2005 poate sa fie 2004 masina.

in rest din poze nu prea iti dai seama de multe.

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca navigatie este model Business si nu contine Romaniei (nu exista harta cu Ro pt Business). Navigatia este cu sageti si nu 3D ca la Profesional. In cel mai fericit caz (dar dupa anul de fabricatie ma indoiesc) o sa ai o harta 2D. Asta daca te intereseaza navigatia in special; daca nu .... nicio problema.
Link to comment
Share on other sites

Masina isi merita banii, din cate vad e dotata destul de serios, la dotarile care le are, nu prea cred ca o gasesti la bani mai putini. Oricum, cred, ca o sa o duci la o reprezentanta, inainte de a o platii si o sa-ti zica istoricul masinii, inclusiv daca a fost lovita.

Volanul se poate schimba, nu vad din asta un impediment.

 

Cand masina este perfecta si vii cu motive de genu, mi se intoarce stomacul pe dos, tipic romanesc si deobicei tot acei care nu cred ca isi permit nici macar stergatoarele, baga motive de prost gust.

Edited by eugen1968
Link to comment
Share on other sites

Masina arata f bine la prima vedere,daca sunt km reali merita banii,nici in germania nu sunt prea ieftine daca le iei in stare buna,sunt f cautate,scaunele alea n-ai sa le regreti,eu cand am luat-o pe a mea, am cautat o luna ca sa gasesc cu scaunele confort si navigatie profesionala (2009 care oricum nu are romania detaliata)

Testeaz-o bine,nu te lasa impresionat usor.La a mea am descoperit dupa cateva sapt dupa ce am luat-o ,ca bate ceva in momentul cand urc o bordura de 5cm ca s-o parchez si uneori cand trec calea ferata,nu am joc la directie dar in fine.....sunt f multumit de cum merge

Nu te grabi

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.