Jump to content

Recommended Posts

M-am dus cu un BMW seria 5 E39 la un service din Buzau, nou deschis undeva pe Soseaua de Centura, langa fabrica de bere (pentru cei care cunosc Buzau).

Era destul de rulata masina, in jur de 340.000 KM.

 

Mi-au scos toate injectorele si mi le-au verificat.

Mi-au verificat toate 6 injectoare si au gasit 4 perfect functionale pe care le-au montat la loc.

Pe restul doua le-au reparat. Nu stiu cum au procedat sau ce anume au schimbat la ele doar ca dupa ce au terminat si le-au montat masina mergea brici.

Chiar nu ma asteptam sa iasa asa de bine. Mai fusesem pe la diferite firme gasite in anunturi sau pe net dar toti imi facusera treaba de mantuiala.

 

Am fost impresionat ca aici totul era curat si ordonat (sincer nu am mai vazut asa ceva intr-un atelier auto) iar aparatura mi s-a parut noua si diversificata.

 

Baietii sunt foarte de treaba, mi-au lasat si o carte de vizita si puteti sa gasiti detalii pe site-ul lor: www.endordiesel.ro sau sa il sunati pe Bogdan la 0765 269 021

 

In concluzie eu recomand aceasta firma si daca aveti probleme cu injectoarele si treceti prin Buzau va puteti rezolva problemele pe loc.

Am inteles ca puteti trimite si prin curier injectoare spre reparare, asta daca va pricepeti voi sa le montati/demontati :twoup:

Link to comment
Share on other sites

A durat cam o jumatate de ora sa le dea jos de pe masina.

Apoi le-a testat sa vada care sunt alea defecte - asta a durat foarte putin, maxim 10 minute toate.

Si reparatul a durat cam o ora de injector.

 

In total mi-au luat 500 RON, adica 250 RON / injector ca doar doua trebuia reparate.

Link to comment
Share on other sites

E jalnic service-ul,sa va povestesc?!,da , ar merita.....

Ii venise vremea E90-ului meu sa-i schimb uleiul si filtrele,mi-am zis sa merg acolo,service nou,mare ,angajati pe masura...,oamenii de altfel f serviabili ,lauti loc...,in fine nu puteam sta jos, am cert voie sa merg la masina cand...acolosurpriza,nici nu se apucasera de ea,cand m-a vazut unul din oameni s-a mai luminat,citez,,ce bine ca ati venit,nu stiti cum se scoate filtru X,sau unde e filtrul Y''.

Am ramas stupefiat,in fine a inceput sa traga de toate plasticile de pe acolo,mi-au rupt si suportul de la stergatoare,in fine,dupa muuuuuulttimp(chin)au reusit sa-mi schimbe filtrele si uleiul.

NU RECOMAND!!!

SUNT NEPROFESIONISTI,niste amatori domnule!

Seara buna

PARE CEVA RECLAMA AICI(sau mi se pare)

,,caldura mare ,mon cher''

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@narcis_adi [off-topic]

 

Eu cred ca scopul unui astfel de forum este sa oferim/gasim diverse sfaturi pentru problemele de care ne lovim pe durata intretinerii unui BMW.

Deci, nu inteleg de ce iti investeti tu timpul in ironii inutile.

Daca vrei sa "faci misto" cred ca gasesti o gramada de forumuri unde poti sa iti pui in valoare "talentul".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sunt praf. Au o ghereta pe care ei o numesc service. Au lucrat doar la tractoare. Mi-au faramat masina. NU RECOMAND NIMANUI SA MEARGA AICI. Am pus botul la reclama asta a lor si am mers acolo. E un rahat de centru acolo. NU MERITA. Sa fiu platit si nu am sa mai intru cu masina la ei.
Link to comment
Share on other sites

Tu ti-ai facut cont ca sa scrii chestia asta?

 

Eu cred ca o dati in paranoia cu reclama asta!

 

Am vrut sa ajut si sa recomand ceva ce poate fi de folos si de care eu am fost multumit.

E doar un schimb de informatii ceea ce mi se pare normal cand vorbim de piese care noi sunt foarte scumpe.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Am zis sa verific si eu aceasta firma pe forumuri, pareri,etc.

Goethe este angajat al fimei. Am gasit un post pe softpedia la care vorbea de pompe duza si Goethe iar facea reclama acestei firme. E clar. Isi creaza cont fals, se da drept un om obisnuit si isi face reclama.

 

Din ce am auzit in trecut (2010-2011) facea treaba de calitate aceasta firma, acum au inceput sa le faca la repezeala sa scape de clienti. Stiti cum este la inceput sa agate clientii si dupa...Dumnezeu cu mila.

Nu cred ca va dau banii afara din casa sa dati 1200 - 1500 Ron pe aceasta criza si sa aveti facuta o treaba de mantuiala. Deocamdata , parerea mea este ca nu recomand ENDOR DIESEL. Cautati un service bun.

 

Cu respect,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.