Jump to content

IATA SI TROACA MEA


Krebs

Recommended Posts

Ti-am mai spus ca troaca ar merita un volan din ala frumos, de iem ? :rolleyes:

 

 

il ud inca, sper sa creasca pana la sfarsitul anului..dar mai sunt si altele pe cap ,nu doar masina :)

 

unde ai facut ultima poza?

 

la Ranca :)

 

Frumoase scaunele.

Volanul, dynavin-ul, cutia automata (mai nou :) ) pe cand? :D

 

sper sa fie asa cum mi-o doresc pana la sfarsitul lui 2012 :)

 

 

Mai bine o vinzi. Cat vrei pe ea ?

 

 

 

nu o vand deocamdata.. mai ales ca trebuie platita taxa la ea, caci cand a fost cumparata de la AB in 2005 nu era taxa de prima inmatriculare a lu Tariceanu :) , probabil cand o sa cada taxa asta, daca am bani de ceva mai bun , o sa o dau, dar probabil ca o sa ajunga la 250 de mii masina :) deja are 180

Link to comment
Share on other sites

daca nu are 140-150 de mii in bord , unii se sperie de asa km :)

 

cel putin sunt primul proprietar si chiar daca ajunge la 300 de mii nu o sa ii dau inapoi ca altii , ca prim proprietar consider ca masina merita sa-si arate km :)

 

p.s. vorba lu' d-rive , poate o sa fiu un batranel cu masina de 30 de ani si atunci cand ies cu ea sa am ranjetul pe fata :)))

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

da .

 

 

eu am fost in februarie acolo si de la Ranca nu mai puteai continua drumul , tot varful ala de il urci vara era plin de zapada si nu se mai cunostea soseaua :) am urcat putin cu atv-ul pe zapada inghetata

 

cam asa era vremea cand am urcat cu troaca ..umilind multe alte FWD-uri ramase casite.. am fost mandru de masina atunci :) a urcat ca vara, asta inseamna cauciucele de iarna si DSC..

 

 

http://i56.tinypic.com/33eoswm.jpg

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

daca nu are 140-150 de mii in bord , unii se sperie de asa km :)

 

Ii dai inapoi, pentru cunoscatori :frantics:

Sunt constient ca o masina cu mai putini km se vinde mai usor. Starea tehnica si dotarile conteaza mai putin, pentru unii, evident.

Daca mai ai de gand sa bagi bani in ea nu cred ca se merita sa o vinzi pe un pret de nimic.

Edited by costty
Link to comment
Share on other sites

Foarte tare fotografia.Si nu te consuma pentru rautatile de mai sus , cea mai buna replica ptr. astfel de indivizi este ignoranta.

Back on topic:

Ce model de dynavin vrei sa pui?Te intreb ptr ca poate ai sapat mai mult ca mine sisti ce s-ar potrivi cel mai bine.Ma bate si pe mine gandul asta mai trebiue sa rezolv un amanunt minor,Banii.

Link to comment
Share on other sites

costty , oricum masina asta a costa 30 de mii ,acu maxim 7-8 mii mai iei pe ea , deci , daca bag bani in ea ,bag pt ca vreau eu , nu ca sa mi scot la o revanzare :) ca asa o dau in 4 mii si gata, in general cand imi vand masinile le vand sub pretul pietei ca sa termin balciul

 

Ce model de dynavin vrei sa pui?Te intreb ptr ca poate ai sapat mai mult ca mine sisti ce s-ar potrivi cel mai bine.Ma bate si pe mine gandul asta mai trebiue sa rezolv un amanunt minor,Banii.

 

cica varianta cu android ar fi cea mai cea la ora asta , e 2500ron :) e cineva de pe forum care le vinde..eu il vreau si pt rear camera /dvd/ navigatie.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ckrDiAClGgM

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

nu merita roti mai mari de 17 in Romania :)

 

ca si roti probabil astea vor fi , desi imi plac si ale mele

 

http://www.romisport.es/WebRoot/acens/Shops/romisport_es/MediaGallery/p1000950dj1.jpg

 

http://i53.tinypic.com/2e23qiv.jpg

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Poate te intereseaza un schimb cu ale mele ca eu m-am saturat deja de combinatia fatala Jante mari+suspensie sport+gropile patriei=Rinichi dizlocati(eu) + brate/bucsi/pivoti/arcuri nasolite(ea).A mea e acelasi an , cam aceleasi dotari doar ca benzinar.

Pozele sunt mai vechi deci cu numerele vechi,inainte de inmatriculsre pe Cluj.

post-37934-0-56036400-1319302332_thumb.jpg

post-37934-0-48594900-1319302392_thumb.jpg

Edited by omenjhm
Link to comment
Share on other sites

ca si roti probabil astea vor fi , desi imi plac si ale mele

Poate imi dai mie una ca si asa ai 5. Eu am numai 3 :cry: :p

 

Poate te intereseaza un schimb cu ale mele ca eu m-am saturat.

Masina de la Flavius? Arata la fel de bine :)

Pe cat sunt jantele? Da-mi un PM cu pretul.. daca vrei sa le vinzi.

Edited by costty
Link to comment
Share on other sites

Folosesti aceleasi jante si iarna?

 

de 5 ani :) sau mai bine zis ,de 180 de mii..

 

nu era vorba de dat , am vazut ca sunt destul de ieftine pe net modelul meu , adica le gasesti si pe la 300euro toate 4

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Si ti-a venit acum, de curand sa investesti in ea :)

Da, sunt acceptabile la pret dar poate reusesc sa gasesc doar una.

 

@omenjhm Daca gasesc o janta ti le dau pe ale mele. Model ca a lui poiuyt, impecabile. Am luat masina de la un domn preot, a avut grija de ea :) Totusi i-a furat o janta din curtea Bisericii :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.