Jump to content

Schimb e36 316


SurehanD

Recommended Posts

Schimb BMW e36 316i in perfecta stare de functionare. Masina foarte ingrijita.

 

140000 km an 1996.

 

Dotari: ABS, 2 X Airbag, XENON aftermarket 6000k, jante aliaj 15" BMW, oglinzi + trapa electrice, toba (STELCO) + suspensii sport (JOM -40mm).

 

Vreau un motor mai puternic care sa ma ajute in depasiri. Si nu m-ar deranja absolut deloc un coupe sau cabrio. Nu am sa dau diferenta.

 

Mai multe detalii si poze la id yahoo catz_surehand

post-28309-1280231102_thumb.jpg

post-28309-1280231137_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Are un prieten un 328 cabrio, , clima, jante 18, din pacate are trapa manuala, dar mai da ceva diferenta, vrei?

 

ce diferenta? si mai multe detalii pls. zi-i eventual sa ma contacteze pe mess. sau vb cu tine daca stii toate detaliile despre masina.

Link to comment
Share on other sites

nici macar ironia nu o observi.

 

da ceva diferenta ca altfel ajungi ca @bogdyy.

 

Nu mi-am dat seama la inceput. Si iti multumesc pentru grija dar ma descurc si eu. Se mai intampla sa fii obosit si sa nu iti dai seama ce vor sa scrie niste copii plictisiti care vor atentie. Diferenta nu dau fiindca nu am. Ma gandesc ca mai sunt anumiti oameni care nu-si mai pot intretine o masina cu motor mare si vor una mai usor de intretinut. Imi place acest forum ca toti se cred destepti si sunt ironici si fac mistouri s.a.m.d. Nici nu sper sa reusesc ceva pe acest forum, dar tipic romanesc, incercarea moarte n-are. Daca voua va face placere sa va bagati in seama de dragul artei numai bine. Pentru mine aceste persoane reprezinta nulitatea absoluta. Nu am nimic cu tine si nu ma refer la tine. Sper sa nu te agiti.

 

Oricum va multumesc ca prin acest fel nu mai sunt nevoit sa dau up-uri. Sunt sigur ca bagatorii in seama viseaza si ei la o masina si din lipsa de ocupatie se baga si ei pe forumuri dandu-se drept cunoscatori si impartasind povesti de genul "am un prieten a mers cu 300 cu ursu lui". Mai postati oferte ca nu ma supar. Si stati linistiti ca veti avea si voi o masina cand veti fi mari. Puteti sa puneti si semnul de M pe ea ca sa fiti COOL.

Link to comment
Share on other sites

nici macar ironia nu o observi.

 

da ceva diferenta ca altfel ajungi ca @bogdyy.

 

Nu mi-am dat seama la inceput. Si iti multumesc pentru grija dar ma descurc si eu. Se mai intampla sa fii obosit si sa nu iti dai seama ce vor sa scrie niste copii plictisiti care vor atentie. Diferenta nu dau fiindca nu am. Ma gandesc ca mai sunt anumiti oameni care nu-si mai pot intretine o masina cu motor mare si vor una mai usor de intretinut. Imi place acest forum ca toti se cred destepti si sunt ironici si fac mistouri s.a.m.d. Nici nu sper sa reusesc ceva pe acest forum, dar tipic romanesc, incercarea moarte n-are. Daca voua va face placere sa va bagati in seama de dragul artei numai bine. Pentru mine aceste persoane reprezinta nulitatea absoluta. Nu am nimic cu tine si nu ma refer la tine. Sper sa nu te agiti.

 

Oricum va multumesc ca prin acest fel nu mai sunt nevoit sa dau up-uri. Sunt sigur ca bagatorii in seama viseaza si ei la o masina si din lipsa de ocupatie se baga si ei pe forumuri dandu-se drept cunoscatori si impartasind povesti de genul "am un prieten a mers cu 300 cu ursu lui". Mai postati oferte ca nu ma supar. Si stati linistiti ca veti avea si voi o masina cand veti fi mari. Puteti sa puneti si semnul de M pe ea ca sa fiti COOL.

 

Ce s-a scris are cumva legatura cu postul meu ca nu am inteles?

Link to comment
Share on other sites

In mod normal,acesta nu e un forum de misto-uri sau de pareri emise fara nici o baza,cu toate acestea exista astfel de lucruri..un moderator ar trebui sa se sesizeze si sa ia masuri,pe forumul acesta in mod normal trebuie sa existe pasionati si/sau cunoscatori in domeniul BMW,nu posturi deplasate..SurehanD,ceea ce ceri tu este un lucru f.putin probabil,sa treci de la un motor mai slab ca performante tehnice la unul mai puternic,si evident mai evoluat tehnic necesita o diferenta,oricat de minimalista ar fi,care poate varia si in functie de dotarile standard&optionale ale masinilor in cauza..varianta ta se poate realiza in principiu daca motorizarea mai puternica are probleme pe partea tehnica iar proprietarul vrea sa scape de masina,chipurile "vrea motor mai mic,pentru consum mai bun"..cine s-a obisnuit cu un anumit demaraj/sprint e greu sa treaca la ceva mai putin agil..doar daca e fortat de imprejurari,acele defectiuni tehnice de care ziceam/necesitati financiare..este evident ca in general,cine isi ia motorizare puternica/mare isi permite un cost de carburant mai ridicat,in particular exista si destule exceptii..oricum priveste strict tehnic lucrurile ,o motorizare mai puternica este mai costisitoare din punct de vedere al costurilor de fabricatie fata de o motorizare mai slaba iar de aici rezulta normalitatea diferentei respective
Link to comment
Share on other sites

In mod normal,acesta nu e un forum de misto-uri sau de pareri emise fara nici o baza,cu toate acestea exista astfel de lucruri..un moderator ar trebui sa se sesizeze si sa ia masuri,pe forumul acesta in mod normal trebuie sa existe pasionati si/sau cunoscatori in domeniul BMW,nu posturi deplasate..SurehanD,ceea ce ceri tu este un lucru f.putin probabil,sa treci de la un motor mai slab ca performante tehnice la unul mai puternic,si evident mai evoluat tehnic necesita o diferenta,oricat de minimalista ar fi,care poate varia si in functie de dotarile standard&optionale ale masinilor in cauza..varianta ta se poate realiza in principiu daca motorizarea mai puternica are probleme pe partea tehnica iar proprietarul vrea sa scape de masina,chipurile "vrea motor mai mic,pentru consum mai bun"..cine s-a obisnuit cu un anumit demaraj/sprint e greu sa treaca la ceva mai putin agil..doar daca e fortat de imprejurari,acele defectiuni tehnice de care ziceam/necesitati financiare..este evident ca in general,cine isi ia motorizare puternica/mare isi permite un cost de carburant mai ridicat,in particular exista si destule exceptii..oricum priveste strict tehnic lucrurile ,o motorizare mai puternica este mai costisitoare din punct de vedere al costurilor de fabricatie fata de o motorizare mai slaba iar de aici rezulta normalitatea diferentei respective

 

 

Nu am zis ca vreau masina mai noua si mai puternica si mai frumoasa. Am zis doar motor mai mare. Si ma gandesc ca e un schimb echitabil intre o masina din 1996 impecabila, fara nici un fel de problema si foarte intretinuta si o masina din maxim 1994 doar cu motor mai puternic. Nu trebuie sa fie cea mai intretinuta masina de pe forum. Nu am pretentii de genul asta. Si un E30 ar fi bun. Doar sa aiba motor mai mare si mai multi cai. Nu intelegeti gresit. Desigur nici o darapanatura sa fiu nevoit sa bag de doua ori pretul masinii in ea. Sunt e36 si din 1991 sau 1992 si foarte putine arata si sunt ingrijite ca a mea. Deci eu nu cred ca sunt absurb.

Link to comment
Share on other sites

Nu a zis nimeni ca esti absurd,in schimb ceea ce este sigur este ca ai fost luat la "misto",lucru absolut gratuit si care nu isi are locul aici pe forumul "pasionatilor" de BMW,motivele ironiei ti le-am enumerat mai sus,oricum priveste partea buna,a fost o ironie nu o jignire,cum uneori se mai intampla..inteleg ca vrei putere mai mare,dar e36 pe e30?ai grija ce-ti doresti,pentru ca se poate implini,asa spune un proverb,totusi e36 este superior e30-ului in primul rand referitor la constructia sasiului
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.