Jump to content

Se poate pune si "angel eyes" pe X3!


Anduman01

Recommended Posts

a iesit misto de tot dar nu m-as baga pt ca trebuie sa dezlipesc farul..sticla la far....si imi e sa nu stric ceva..oricum felicitarile mele.Apropo ...ce model de X3 ai ..dotari , motorizare.Bine ai venit pe forum.De unde esti..ca nu ai completat la Location.Salut Edited by Cosminbad
Link to comment
Share on other sites

Nesemnificative. Carcasa aia neagra de plastic de pe volan a inceput sa se cojeasca, si butonul de deschis geamul fata dr. in rest e ca noua.

Curios e ca anvelopele arata de vreo 10 - 12.000 km, adk sunt k noi( Pirelli Scorpion).

Dotari: xenon( ca fara nu e BMW, cel putin la anul 2005 cand am luat-o), piele ecologica( ca da bine cu bordul si cu usile), trapa panoramica( senzatie majora mai ales noaptea), climatronicul ala destept( care face totii banii, mai ales pe ploaie), BMW business cd( ca fara mp3 nu merge masina), PDC ( ca e cam mare pt sotie), farurile si stergatoarele automate ( ca se respecta), etc, etc...

Referitor la faruri, mi-a luat cam 4 ore, poate 5, ca daca nu stii nimik e cam greu, dar pentru mine a meritat sa o vad cu angel eyes( a fost un moft, ca doar am un BMW).

Daca vrei detalii mai amanuntite, cu cea mai mare placere, mai ales ca e singurul X3 cu angel eyes din Romania( cel putin din Bucuresti).

post-2268-1157374847.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu multumesc...detalii nu vreau..ti-am zis ca nu vreau sa risc sa stric cv pe acolo.Dotarile sunt aproximativ ca ale mele mai putin trapa panoramica , nu o am , pneurile mele sunt tot Pirelli Scorpion Str...am vazut si Michelin de vara pe unele...dar dupa profilul lor nu cred ca aveai ce face iarna cu ele ...astea Pirelli parca sunt mai bine profilate.Interiorul e bej ?al meu asa e..si tot Sensatek.ce am eu de comentat referitor la X3 , nu mi se pare confortabila pe drumuri cu gropi , mi se pare suspensia mult prea tare...comparativ cu vechiul meu E34..care mi se parea confortabil.Multi km in continuare si ma bucur ca mai e cineva cu X3 pe aici ca sunt destul de putini pe forum.
Link to comment
Share on other sites

o singura intrebare ...trebuie dezlipita sticla la far ? sau e prinsa cu cleme si nu trebuie dezlipit si lipit nimic ?

124124[/snapback]

Da, trebuie dezlipita, dar lipiciul nu e ca la celelalte BMW-uri, o dezlipesti si o lipesti la loc fara sa se abureasca farurile sau sa ploua in ele.

Te macina gandul ... stiu cum e.

Sunt aici in caz de ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Anduman01, bine ai venit...

Mare curaj si vointa de a avea angel-eyes ai avut...sa dezlipesti geamurile alea...cu riscul de a le ...nu vreau sa ma gandesc...

Insa cred ca ti-ai pus neoane d-alea bune...ca sa nu stai la fiacare 6 luni sa desfaci farurile sa le schimbi :)

Oricum...daca vad un X3 cu angel-eyes...sa stii ca o sa te semnalizez...dintr-un E34... :blink: UP si bravo :)

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Da dc va speriati asa rau ca daca spargeti sticla ?! Dc platiti Casco chiar foarte tare si eu ma gandeam la asa ceva pe X3 ca vreau sa imi achizitionez... asa ceva.

136241[/snapback]

Sal TIR. Nu te lua asa de ei ca nu toti folosesc asigurarea asa ca noi(presupun ca nu dai banii doar ca sa dormi linistit noaptea),iar daca te-ai gandit sa-ti iei X3 faci o alegere de nota 10(lasand la o parte faptul ca e un sac de bani un X3).

O sa spui ca alta nu mai exista de acum in colo(dupa vreo 5000 de km.).

Referitor la "angel eyes" modelul nou de X3 are standard cerculetzele.

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Anduman01, bine ai venit...

Mare curaj si vointa de a avea angel-eyes ai avut...sa dezlipesti geamurile alea...cu riscul de a le ...nu vreau sa ma gandesc...

Insa cred ca ti-ai pus neoane d-alea bune...ca sa nu stai la fiacare 6 luni sa desfaci farurile sa le schimbi :)

Oricum...daca vad un X3 cu angel-eyes...sa stii ca o sa te semnalizez...dintr-un E34... :blink: UP si bravo :)

128633[/snapback]

Cerculetzele sunt ceva normal la BMW. Cum al meu nu avea, nu puteam sa o vad fara. Oricum riscul meseriei, daca se spargeau ( dar e imposibil) se schimbau fara prea mare greutate...

:)

Link to comment
Share on other sites

Cerculetzele sunt ceva normal la BMW. Cum al meu nu avea, nu puteam sa o vad fara. Oricum riscul meseriei, daca se spargeau ( dar e imposibil) se schimbau fara prea mare greutate...

:blink:

136418[/snapback]

ai cumva dimensiuniile la angeluri?Sau sablon ceva?10x

Link to comment
Share on other sites

OFF @ cam cat costa un X3 d-asta asa cu toate taxele ca pe net e doar CIP si cea mai varza varianta , ca jante se cumpara :blink:

136434[/snapback]

Al meu a costat 47.000 Euro DDP.

In leasing cu casco cam 60.000 Euro.

Are si ceva dotari dar nu toate ca depaseam prea mult bugetul.

Cam cat un seria 5.

Depinde ce optiuni ai in cap pt. masina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.