Jump to content

Se intrerupe muzica cand e foarte cald


Recommended Posts

Buna seara!. Ma dispera de 3 zile masina asta (E60 530D). Exact ce povestiti voi. Am sa incerc varianta cu siguranta, cooler, etc. Azi dupa amiaza am observat ca nu mai merge nici reglajul electric la volan. Ieri nu mai mergea parktronicul. Masina o ia razna si eu inaintea ei.

 

Astept pareri, incurajari...nu stiu ce naiba sa mai zic...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

am si eu aceeasi problema la un 525d din 2005 fara magazie cd si fara logic7, insa am bluetooth... unde mai exact in portbagaj este modulul de bluetooth? stanga, dreapta, eventual o poza, ceva?

cei care ati scos siguranta si s-a rezolvat, care siguranta ati scos-o mai exact..din portbagaj sau din bord?

Edited by spiderweb03
Link to comment
Share on other sites

Buna seara!. Ma dispera de 3 zile masina asta (E60 530D). Exact ce povestiti voi. Am sa incerc varianta cu siguranta, cooler, etc. Azi dupa amiaza am observat ca nu mai merge nici reglajul electric la volan. Ieri nu mai mergea parktronicul. Masina o ia razna si eu inaintea ei.

 

Astept pareri, incurajari...nu stiu ce naiba sa mai zic...

 

 

Eu la al meu am avut cam aceleasi simptome dupa ce am ramas fara baterie, dupa ce am schimbat bateria mi-a aparut pe ecarn o eroare "Head unit not programmed correctly", am fost la bavaria mi-au "resoftat-" fara nici o rezolvare, am rezolvat-o in Germania prin schimbarea unui modul electric, asta dupa ce masina a fost conectata la serverul din Munchen.

 

este o problema ciudata care nu intotdeauna poate sa aiba aceiasi rezolvare.Poate ultima resoftare se poate sa fi afectat calculatorul masini, eu aveam navigatia business si fara PDC.

 

Bafta si spor in rezolvarea problemei.

Link to comment
Share on other sites

Aveam si eu aceleasi probleme cand era cald mi se bloca tot nu mamergea nici o comanda(530d 2004 automat) am scos sigurantele 18 si 37 din torpedou si acum merge totul perfect in afara de telefon. incepi numaratoarea cu cele mari care sunt 9 si continui cu cele mici.bafta
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

e de la modul bluetooth...trebuie facut bypass la fibra si inchisa cu o cupla...in acest caz se anuleaza modulul bluetooth.cine e din constanta il rezolv eu

 

 

 

nu e singura cauza. eu am ajuns la craiova, era ccc-ul busit plus modulul tv. nu vrei sa stii cat a costat, si nici cel schimbat nu merge ok.are finalii arsi pe partea stanga.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Aveam si eu aceleasi probleme cand era cald mi se bloca tot nu mamergea nici o comanda(530d 2004 automat) am scos sigurantele 18 si 37 din torpedou si acum merge totul perfect in afara de telefon. incepi numaratoarea cu cele mari care sunt 9 si continui cu cele mici.bafta

 

Cred ca avem aceeași problema si aceeași mașina (model,an,automata).Cum ai fĂŁcut concret?care sigurante si de ce din toroedou când alții zic ceva de sigurantele pentru bluetooth din portbagaj .Merci anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.