Jump to content

Service tinichingerie Brasov


AlexBxe

Recommended Posts

Salut, m-a lovit in spate un polo cu asigurare la Euroins. As vrea sa stiu la ce service as putea apela in brasov pentru remedierea rapida si o calitate buna a lucrarii.

 

Masina e un e36 si sunt ceva lucruri de remedia: bara, portbagaj, indreptat oala de la roata de rezerva.

Link to comment
Share on other sites

:twoup: Cam greu cu casco la un e36 din 93. Sper sa rezolv cumva... inca nu am ajuns la constatator, vroiam doar sa ma interesez de un service ok de tinichingerie sa nu ma trezesc ca dupa mai terbuie sa o bag la vopsit. De Contempo Brasov ce stiti?

 

Putei incerca si la Contempo Cars Brasov

Avem contract cu Euroins desi se lucreaza cam greu cu ei noi nu avem probleme.

Link to comment
Share on other sites

Pe parte de tinichigerie ti-as recomanda si eu Lus Auto... Au scule ok si meseriasi buni...

 

De Kratos nu stiu ce sa zic, mie nu prea imi inspira incredere dupa ce am vazut cum lucreaza...

 

Desigur, si Contempo e o varianta, desi la modul cum pun problema si la ce experiente am avut personal cu ei nu prea as mai vrea sa am de-a face cu ei... Sunt subiectiv, desigur...

Link to comment
Share on other sites

Pe parte de tinichigerie ti-as recomanda si eu Lus Auto... Au scule ok si meseriasi buni...

 

De Kratos nu stiu ce sa zic, mie nu prea imi inspira incredere dupa ce am vazut cum lucreaza...

 

Desigur, si Contempo e o varianta, desi la modul cum pun problema si la ce experiente am avut personal cu ei nu prea as mai vrea sa am de-a face cu ei... Sunt subiectiv, desigur...

 

 

S-au facut cateva schimbari mari in ultima perioada si va recomand sa incercati.

Link to comment
Share on other sites

Sincer, nu stiu cine e in spatele acestui user "Contempo Cars Brasov", dar nici nu ma intereseaza, ideea e ca de cate ori m-am dus cu o problema (si am fost de cateva ori) cei de la Contempo Brasov, prin angajatii lor, mi-au facut o impresie proasta, iar felul lor de a trata clientii este execrabil. Asta ca sa folosesc un limbaj decent. Asta e primul lucru care conteaza intr-o reprezentanta. Apoi faptul ca vopsiti masinile unde le vopsiti nu ma face sa va recomand ca un service ok pt tinichigerie.
Link to comment
Share on other sites

Sincer, nu stiu cine e in spatele acestui user "Contempo Cars Brasov", dar nici nu ma intereseaza, ideea e ca de cate ori m-am dus cu o problema (si am fost de cateva ori) cei de la Contempo Brasov, prin angajatii lor, mi-au facut o impresie proasta, iar felul lor de a trata clientii este execrabil. Asta ca sa folosesc un limbaj decent. Asta e primul lucru care conteaza intr-o reprezentanta. Apoi faptul ca vopsiti masinile unde le vopsiti nu ma face sa va recomand ca un service ok pt tinichigerie.

 

Poate ca ai dreptate (de aceea am si subliniat ca s-a schimbat ceva in ultimul timp).As vrea daca doresti sa transferam discutiile in sectiunea dealeri.Poate schimbam ,,ceea ce tie nu ti-a placut ,,si ce ,,noi nu am vazut,,.

Avem ocazia sa auzim si alte pareri chiar daca unele sunt negative pentru noi numai asa putem indrepta lucrurile.

Si acesta o fac pentru toti cei care alaturi de BMW-ul lor au ajuns sa gandeasca altfel. Un mod de viata nu numai o masina .

In spatele acestui user sta persoana responsabila pentru ceea ce se intampla la Contempo Cars Brasov .(Alexandru Hubert)

Link to comment
Share on other sites

Sincer, nu stiu cine e in spatele acestui user "Contempo Cars Brasov", dar nici nu ma intereseaza, ideea e ca de cate ori m-am dus cu o problema (si am fost de cateva ori) cei de la Contempo Brasov, prin angajatii lor, mi-au facut o impresie proasta, iar felul lor de a trata clientii este execrabil. Asta ca sa folosesc un limbaj decent. Asta e primul lucru care conteaza intr-o reprezentanta. Apoi faptul ca vopsiti masinile unde le vopsiti nu ma face sa va recomand ca un service ok pt tinichigerie.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Sincer, nu stiu cine e in spatele acestui user "Contempo Cars Brasov", dar nici nu ma intereseaza, ideea e ca de cate ori m-am dus cu o problema (si am fost de cateva ori) cei de la Contempo Brasov, prin angajatii lor, mi-au facut o impresie proasta, iar felul lor de a trata clientii este execrabil. Asta ca sa folosesc un limbaj decent. Asta e primul lucru care conteaza intr-o reprezentanta. Apoi faptul ca vopsiti masinile unde le vopsiti nu ma face sa va recomand ca un service ok pt tinichigerie.

 

Poate ca ai dreptate (de aceea am si subliniat ca s-a schimbat ceva in ultimul timp).As vrea daca doresti sa transferam discutiile in sectiunea dealeri.Poate schimbam ,,ceea ce tie nu ti-a placut ,,si ce ,,noi nu am vazut,,.

Avem ocazia sa auzim si alte pareri chiar daca unele sunt negative pentru noi numai asa putem indrepta lucrurile.

Si acesta o fac pentru toti cei care alaturi de BMW-ul lor au ajuns sa gandeasca altfel. Un mod de viata nu numai o masina .

In spatele acestui user sta persoana responsabila pentru ceea ce se intampla la Contempo Cars Brasov .(Alexandru Hubert)

am incercat sa transfer discutia la "dealeri" insa acea sectiune se pare ca e una "one way" si noi nu putem posta.

Link to comment
Share on other sites

Rares, faptul ca le vopsesc unde le vopsesc poate fi chiar benefic... Intamplator il cunosc pe tip de vreo 15 ani si stiu ca lucreaza foarte bine...

Ca nu da bine ca o reprezentanta de talia aceasta nu dispune de vopsitorie proprie este altceva...

 

Altele sunt problemele si cred ca le stii si tu prea bine....de la modul cum esti tratat, pana la preturile monstruoase cu care lucreaza...

Link to comment
Share on other sites

Rares, faptul ca le vopsesc unde le vopsesc poate fi chiar benefic... Intamplator il cunosc pe tip de vreo 15 ani si stiu ca lucreaza foarte bine...

Ca nu da bine ca o reprezentanta de talia aceasta nu dispune de vopsitorie proprie este altceva...

 

Altele sunt problemele si cred ca le stii si tu prea bine....de la modul cum esti tratat, pana la preturile monstruoase cu care lucreaza...

despre asta vorbesc in principal.

nici faptul ca preturile sunt mai mari nu m-ar deranja (atata timp cat am ales o masina premium si cat timp aleg sa intru in reprezentanta pt servicii premium), dar cu atat mai mult serviciile si disponibilitatea angajatilor ar trebui sa fie mai mare.

pana la urma sunt constient ca nu poti oferi calitate la preturi mici. Dar nici sa-si bata joc niste agenti de vanzari, de tine, pe banii tai.

Link to comment
Share on other sites

Sa nu ne intelegem gresit, sunt si eu de acord ca nu ai cum sa ceri calitate la preturi mici... In fond sunt constient de ce conduc...

Ce te faci insa cand te duci, dai banii ceruti fara sa cracnesti si pleci de acolo cu alte probleme... Unde e calitatea?

Ce te faci cand pe banii tai esti plimbat o zi intreaga de la un angajat la altul care mai de care mai important si mai lipsit de maniere si de bun simt... si asta pe banii tai deloc putini, ca hei, vrei calitate si te duci la reprezentanta...

Chiar, ramanand la aceeasi ordine de idei, cand te duci sa schimbi un bec, iar tanarul din fata ta sta plictisit intr-un cot si-ti arunca: "prietene, stii ca-i 8 milioane un bec... plus manopera..." tu ce-ai face atunci Rares avand in vedere ca nu esti prietenul lui...:twoup:

 

In fine, cu totii cred ca avem si experienta serviciilor unor reprezentante BMW de mai la vest de noi... din pacate asemanarile se opresc la sigla de pe cladire...

 

Cu respect..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salut, pana la urma reparatia am facut-o la service Zarian. Masina a iesit ok, singura parte mai urata cu asigurarea a fost ca bara spate a fost luata SH si nu mai are capacul de la cuiul de remorcare. In 4 zile de cand am lasat-o in service a fost gata. In ziua in care am facut constatarea am si bagat-o in service... deci o experienta ok si cu firma de asigurari, dar mai ales cu service-ul unde nu cunosteam pe nimeni, dar am fost trimis de constatator.

 

Imi pare rau ca a durat asa de mult pana sa va povestesc cum a evoluat treaba... dar mai bine mai tarziu decat niciodata :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.