Jump to content

Intrebare...


Dannnnny85

Recommended Posts

Foarte probabil v-am stresat pe toti cu intrebarile mele de la o zi la alta dar....pt asta e forumul nu? Sa ne ajutam reciproc...

Acum sa trec la subiect....dupa cum spuneam zilele astea.....schimb toata bucsaraia masinii amortizoarele si franele.....

Pe spate am terminat iar pe fata....doar pe stanga...

Problema este...dupa ce am montat totul la loc....am plecat òla o plimbare cu masina.....iar pe roata la care abia terminasem (stanga fata) se aude un zgomot destul de mare ca si cand ar freca placutele de disc permanent?Am gresit eu ceva?Sa mai astept si poate isi revine?Pistonasul blocat dar nu cred ca l-am miscat putin cand am umblat si nu parea blocat.

Si a doua problema...bara stabilizatoare este prinsa in caseta de directie...cand misc de ea.....la bratul din sanga face zgomot si culizeaza pe bratul casestei are un joc teribil....cum sa remediez asta?

Am posibilitataea de a schimba caesta de directie pt ca am alta sh....dar CUM? ca aici m-am cam blocat...

Sunteti rugati daca cineva are ceva indicatii..idei sau poze.....sa le arunce in mine..:blink:

Mulutmesc

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Foarte probabil v-am stresat pe toti cu intrebarile mele de la o zi la alta dar....pt asta e forumul nu? Sa ne ajutam reciproc...

Acum sa trec la subiect....dupa cum spuneam zilele astea.....schimb toata bucsaraia masinii amortizoarele si franele.....

Pe spate am terminat iar pe fata....doar pe stanga...

Problema este...dupa ce am montat totul la loc....am plecat òla o plimbare cu masina.....iar pe roata la care abia terminasem (stanga fata) se aude un zgomot destul de mare ca si cand ar freca placutele de disc permanent?Am gresit eu ceva?Sa mai astept si poate isi revine?Pistonasul blocat dar nu cred ca l-am miscat putin cand am umblat si nu parea blocat.

Si a doua problema...bara stabilizatoare este prinsa in caseta de directie...cand misc de ea.....la bratul din sanga face zgomot si culizeaza pe bratul casestei are un joc teribil....cum sa remediez asta?

Am posibilitataea de a schimba caesta de directie pt ca am alta sh....dar CUM? ca aici m-am cam blocat...

Sunteti rugati daca cineva are ceva indicatii..idei sau poze.....sa le arunce in mine..:blink:

Mulutmesc

122233[/snapback]

 

vezi ca daca ai umblat pe la articulatie,sa nu fi tras de tabla din spatele discului de frana si sa atinga de disc,iar cu caseta se inlocuieste f usordar eu te sfatuiesc sa lasi un mecanic care stie ca sa o schimbe,pt ca trebuie sa fie f atent cu pamblica de la aerbag sa nu se rupa.

Edited by Romulus
Link to comment
Share on other sites

Si a doua problema...bara stabilizatoare este prinsa in caseta de directie...cand misc de ea.....la bratul din sanga face zgomot si culizeaza pe bratul casestei are un joc teribil....cum sa remediez asta?

Am posibilitataea de a schimba caesta de directie pt ca am alta sh....dar CUM? ca aici m-am cam blocat...

Sunteti rugati daca cineva are ceva indicatii..idei sau poze.....sa le arunce in mine..:blink:

Mulutmesc

122233[/snapback]

 

 

Vezi aici ce are joc.Putin probabil sa fie caseta de directie defecta.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...334&hg=32&fg=25

 

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?mode...379&hg=31&fg=10

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...250&hg=31&fg=05

Link to comment
Share on other sites

nu am airbag......si nu am bani de mecanic.....sunt in Italia si mana de lucru e f scumpa....si totusi........daca ai o poza ceva cu caseta asta de directie.......ti-as fi recunoscator....trebuie sa o fac eu....mai ales ca cealalata sh trebuie demontata si ea......nu am in curte......

122283[/snapback]

am crezut ca ai aerbag,

Link to comment
Share on other sites

nu a aprut acum.......il aveam si inainte ......se misca in sus si in joc.......incat imi atinge si bara stabilizatoare in ceva......si face zgomot.....sic and plec mai brusc dupa loc....la fel

122302[/snapback]

 

 

Inseamna ca are dreptate Enescu,o fi de la caseta.Sunt surprins deoarece casetele de pe E34 au fost foarte rezistente.Totusi eu zic sa duci si masina la un service,pentru o constatare.

Link to comment
Share on other sites

Sunt in Italia si nu am bani de service care e f scump....si astioa la colt de strada sunt mai varza ca mine....crezi ca imi face o f mare placere sa o fac singur fara experienta si ajutor....?dupa 16 ore de munca?Dar asta e.....tre sa o fac.....ca luni vina spre casa.......si as vrea sa mai si ajung nu numai sa vin spre.....
Link to comment
Share on other sites

da domne ,imi cer scuzept scris,nu mai are voie omul sa se grabeasca. :blink:

122313[/snapback]

 

Ei, eu n-am nici o problema daca tu nu ai... :) Dar asta nu ma impiedica sa ma distrez si eu de situatie... Nu?

 

Sunt in Italia si nu am bani de service care e f scump....si astioa la colt de strada sunt mai varza ca mine....crezi ca imi face o f mare placere sa o fac singur fara experienta si ajutor....?dupa 16 ore de munca?Dar asta e.....tre sa o fac.....ca luni vina spre casa.......si as vrea sa mai si ajung nu numai sa vin spre.....

122314[/snapback]

 

Inteleg, daca tu ai incredere ca o poti face singur, tu stii mai bine. Viata mea n-are pret, asa ca nimic nu mi se pare prea scump. Dar eu nu ma pricep deloc... :)

 

Poate-ti da niste sfaturi enescu, ca el sigur se pricepe mai bine decat mine.

Link to comment
Share on other sites

Eu inteleg ce zici tu Romulus....si o sa merg putin cu inima indoita la drum stiind ca am reparat eu masina.....dar din pacate nu prea am de ales.....deja am chelutuit vreo 600 de euro pe piese...si nu prea am bani...mi.ar place sa am confortul financiar care sa imi permita sa imi iau berea in mana cand vin de la munca......si masina...sa se ocupa..un service......dar nu am acum......ori asa.....ori deloc.....si prefer asa....in cazul in care o sa fiu ajutat....ca singur......m-am decurcat eu la frane bucsi si amrtizoare dar aici mi se pare ceva mai dificil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.